Informacja o艣wiatowa

W dniu 14 czerwca 2013 r. w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach odby艂o si臋 spotkanie informacyjno 鈥 konsultacyjne z dyrektorami szk贸艂 i plac贸wek Powiatu Skierniewickiego po艣wi臋cone om贸wienieniu bie偶膮cych zagadnie艅 o艣wiatowych realizowanych przez szko艂y/plac贸wki oraz organ prowadz膮cy.

Spotkanie poprowadzi艂 Wicestarosta Powiatu Jan Bia艂ek, a uczestniczyli w nim wszyscy dyrektorzy powiatowych zespo艂贸w szk贸艂, dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno 鈥 Pedagogicznej, a tak偶e przysz艂y dyrektor ZSP w G艂uchowie, pani Honorata Chojnacka oraz inspektor ds. o艣wiaty Dorota Michalak.

Zakres tematyczny spotkania obejmowa艂:
鈥 przedstawienie uwag dotycz膮cych analizy arkuszy organizacyjnych szk贸艂 i plac贸wek na rok szkolny 2013/2014 oraz ustalenie zasad opracowania aneks贸w sierpniowych;
鈥 om贸wienie wynik贸w ewaluacji zewn臋trznej w ZSP w Bolimowie;
鈥 om贸wieniu za艂o偶e艅 do strategii rozwoju jako艣ciowego szk贸艂 i plac贸wek Powiatu na najbli偶sze lata;
鈥 om贸wienie zakresu i stanu prac nad konieczn膮 nowelizacj膮 statut贸w szk贸艂 i plac贸wek.

Dyrektor Zespo艂u Szk贸艂 Ponadgimnazjalnych w Bolimowie, pani Dorota Dziekanowska, przedstawi艂a zebranym wyniki ewaluacji zewn臋trzenj szko艂y zrealizowanej w ostatnich tygodniach w ramach nadzoru pedagogicznego 艁贸zkiego Kuratora O艣wiaty. Om贸wi艂a te偶 kr贸tko plan naprawczy szko艂y przygotowany w zwi膮zku z otrzyman膮 przez szko艂臋 nisk膮 not膮 w zakresie wymagania dotycz膮cego aktywno艣ci uczni贸w. Obecni na spotkaniu dyrektorzy wymienili si臋 uwagami i opiniami w zakresie sposob贸w doskonalenia pracy szko艂y w tym aspekcie.

Zgodnie z ustaleniami dyrektorzy szk贸艂 i dyrektor poradni psychologiczno-pedagogicznej zaprezentowali na spotkaniu wyniki ewaluacji wewn臋trznych realizowanych w ich plac贸wkach w ramach nadzoru pedagogicznego dyrektora szko艂y. Wyniki te przed艂o偶yli r贸wniez w formie pisemnej do dokumentacji organu prowadz膮cego. Dyskutowano nad zale偶no艣ciami mi臋dzy badaniem stanu realizacji zada艅 o艣wiatowych a jako艣ciowymi obszarami dzia艂ania i jako艣ciowymi celami strategicznymi szk贸艂 i plac贸wek. Ustalono, 偶e szko艂y zajm膮 si臋 przygotowaniem strategicznych plan贸w jako艣ciowych w perspektywie 5-letniej i 1-rocznej, okre艣laj膮c w nich w艂a艣ciwe cele jako艣ciowe, wska藕niki ich osi膮gania, a tak偶e dzia艂ania samych szk贸艂 i organu prowadz膮cego s艂u偶膮ce realizacji tych cel贸w.

W sprawach r贸偶nych poruszono mi臋dzy innymi kwesti臋 wyznaczenia os贸b zast臋puj膮cych dyrektor贸w szk贸艂 i plac贸wek w przypadku ich nieobecno艣ci, za艂o偶e艅 regulaminu przyznawania nagr贸d dla najlepszych uczni贸w szk贸艂 Powiatu (w zwi膮zku ze zbli偶aj膮cym si臋 terminem zg艂aszania przez szko艂y kandudat贸w do tych nagr贸d), aktualizacji danych o szko艂ach w BIP, zebrano informacje dotycz膮ce dzia艂a艅 na rzecz bezpiecze艅stwa uczni贸w, a tak偶e przekazano dyrektorom szk贸艂 r贸偶ne dokumenty i materia艂y informacyjne.