Notatka ze spotkania z dyrektorami szkół i placówek w dniu 15 grudnia 2014r

Notatka
ze spotkania z dyrektorami szkół i placówek w dniu 15 grudnia 2014r

Spotkanie odbyło się zgodnie z zaplanowanym harmonogramem . W spotkaniu oprócz dyrektorów szkół i placówek uczestniczyła
Skarbnik Powiatu Pani Ewa Ulanowska Spotkanie prowadził Wicestarosta Pan Tadeusz Grotkowski.

Ad.1 Głównym punktem spotkania było omówienie spraw związanych z doskonaleniem zawodowym nauczycieli w szkołach i placówkach powiatu. Głos zabrał Pan Tadeusz Grotkowski Wicestarosta, który przedstawił wykorzystanie środków na doskonalenie w roku 2014 uwagi i spostrzeżenia organu prowadzącego .
Wykorzystanie środków na doskonalenie zawodowe nauczycieli w 2014r na dzień 15 grudnia bieżącego roku:

Spostrzeżenia:
• Zwiększa się stopień wykorzystania środków na doskonalenie zawodowe- dwie placówki wykorzystały fundusze w 100%.
• Przestrzegane są procedury wnioskowania o dofinansowanie doskonalenia zawodowego dla nauczycieli we wszystkich szkołach i placówkach.

2. Przewidywane środki finansowe na doskonalenie zawodowe nauczycieli na rok 2015.
Analiza złożonych planów doskonalenia zawodowego przez dyrektorów szkół na 2015:
• Nowe kierunki studiów podyplomowych – ZSP Głuchów w specjalności rolniczej , w ZSP Bolimów przedsiębiorczość i edukacja dla bezpieczeństwa.
• Studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki w ZSP Głuchowie-ciąg dalszy.
• szkolenia z zakresu: awansu zawodowego, kontroli zarządczej, kursy na egzaminatorów OKE, zmiany w egzaminie maturalnym od 2015r, podniesienie efektywności kształcenia , motywowanie uczniów, nowoczesne metody pracy z uczniem, kształcenie zawodowe, zmiany w prawie, inne.
Następnie przedstawiono projekt uchwały Zarządu Powiatu w sprawie doskonalenia na rok 2015 oraz opinie związków zawodowych w tej sprawie. Po krótkiej dyskusji podpisano protokół uzgodnień w sprawie maksymalnej kwoty dofinansowania przez Powiat Skierniewicki w roku budżetowym 2015 opłat za kształcenie pobierane przez szkoły wyższe i zakłady kształcenia nauczycieli oraz specjalności i formy kształcenia, na które dofinansowanie jest przyznawane. Zwiększono kwotę dofinansowania do 1500 zł.

Na tym spotkanie zakończono.
Opracowała Irena Lesiak