Artyku艂y » Wicestarosta

Artyku艂y: Wicestarosta

Wyst膮pienie Wicestarosty Skierniewickiego Jana Bia艂ka podczas uroczysto艣ci umieszczenia kamienia w臋gielnego pod budow臋 pomnika W艂. St. Reymonta przy 鈥濪omku Reymonta鈥 w Lipcach Reymontowskich
Szanowni Pa艅stwo! 170 lat temu trwa艂a jeszcze, tak偶e w okolicach 贸wczesnych Lipiec, budowa Drogi 呕elaznej Warszawsko-Wiede艅skiej, epokowego w tamtym czasie przedsi臋wzi臋cia gospodarczego w tej cz臋艣ci Europy. 126 lat temu, w tym rejonie, na odcinku P艂y膰wia 鈥 Rog贸w funkcjonuj膮cej ju偶 kolei, znalaz艂 zatrudnienie W艂. St. Reymont (Reyment). Pi臋cioletnia wnikliwa obserwacja przez Niego 偶ycia miejscowej zbiorowo艣ci ch艂opskiej zaowocowa艂a epopej膮 ch艂opsk膮 jego autorstwa pt. 鈥濩h艂opi鈥, nagrodzon膮 90 lat temu literack膮 nagrod膮 Nobla.

Informacja-Stanowisko w sprawie drogowych mo偶liwo艣ci inwestycyjnych Powiatu Skierniewickiego w najbli偶szych latach
Poniewa偶 nie wszystkie aspekty problem贸w drogowych zosta艂y przedstawione i om贸wione na posiedzeniu Komisji w dniu 11.02.2014 r. przedstawiam poni偶sz膮 informacj臋 鈥 stanowisko wyra偶aj膮c jednocze艣nie nadziej臋, 偶e rzetelna, wszechstronna wiedza o problemach drogowych Powiatu pozwoli nam lepiej je zrozumie膰 i znale藕膰 w艂a艣ciwe rozwi膮zania.

Wyst膮pienie Wicestarosty Skierniewickiego Jana Bia艂ka na sesji Rady Powiatu w dniu 29 kwietnia 2013 r.