Artykuły » Wicestarosta

Artykuły: Wicestarosta

Wystąpienie Wicestarosty Skierniewickiego Jana Białka podczas uroczystości umieszczenia kamienia węgielnego pod budowę pomnika Wł. St. Reymonta przy „Domku Reymonta” w Lipcach Reymontowskich
Szanowni Państwo! 170 lat temu trwała jeszcze, także w okolicach ówczesnych Lipiec, budowa Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej, epokowego w tamtym czasie przedsięwzięcia gospodarczego w tej części Europy. 126 lat temu, w tym rejonie, na odcinku Płyćwia – Rogów funkcjonującej już kolei, znalazł zatrudnienie Wł. St. Reymont (Reyment). Pięcioletnia wnikliwa obserwacja przez Niego życia miejscowej zbiorowości chłopskiej zaowocowała epopeją chłopską jego autorstwa pt. „Chłopi”, nagrodzoną 90 lat temu literacką nagrodą Nobla.

Informacja-Stanowisko w sprawie drogowych możliwości inwestycyjnych Powiatu Skierniewickiego w najbliższych latach
Ponieważ nie wszystkie aspekty problemów drogowych zostały przedstawione i omówione na posiedzeniu Komisji w dniu 11.02.2014 r. przedstawiam poniższą informację – stanowisko wyrażając jednocześnie nadzieję, że rzetelna, wszechstronna wiedza o problemach drogowych Powiatu pozwoli nam lepiej je zrozumieć i znaleźć właściwe rozwiązania.

Wystąpienie Wicestarosty Skierniewickiego Jana Białka na sesji Rady Powiatu w dniu 29 kwietnia 2013 r.