Data: Wtorek, 02 Września 2014 roku.

Imieniny obchodzi: Iza, Stefan, Julian

Rusza budowa ul. Sokołowskiej w Bolimowie
NewsyW dniu 20 sierpnia br. w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach podpisana została umowa zawarta między Zarządem Powiatu w Skierniewicach a firmą MIRBUD S.A.
Umowę podpisali Mirosław Belina – Starosta Skierniewicki i Jan Białek – Wicestarosta Skierniewicki oraz Sławomir Nowak – Wiceprezes Zarządu Mirbud S.A. i Paweł Korzeniowski – Członek Zarządu.

Za nami Dożynki Powiatowe w Godzianowie
ogłoszenie o: - drugim przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości
Geodezja

STAROSTA SKIERNIEWICKI

informuje, że na tablicy ogłoszeń w budynku Starostwa Powiatowego w Skierniewicach, ul. Konstytucji 3 Maja 6 zostało podane do publicznej wiadomości ogłoszenie o:
- drugim przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka nr 429 o pow. 0,7659ha, położonej w obrębie ewidencyjnym Ruda, gmina Skierniewice, dla której w Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Skierniewicach prowadzona jest Księga Wieczysta Nr LD1H/00025623/3.
Cena wywoławcza nieruchomości: 60.000,00zł (słownie złotych: sześćdziesiąt tysięcy 00/100).
Przetarg odbędzie się dnia 8 października 2014r. o godz. 10:00

Dożynki 2014
19082014
Informacje o programie

Program profilaktyki raka piersi skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii lub otrzymały, w ramach realizacji programu profilaktyki raka piersi w roku ubiegłym, pisemne wskazania do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy.

Programem nie mogą być objęte kobiety, u których wcześniej w piersi zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym.

W ramach programu wykonywana jest mammografia, a w przypadku nieprawidłowego wyniku badania pacjentki kierowane są na dalszą diagnostykę ( mammografię uzupełniającą, USG piersi, biopsję ).
Kobiety, u których rozpoznano raka piersi lub inne schorzenia wymagające leczenia specjalistycznego są kierowane (już poza programem) do dalszej diagnostyki lub leczenia do poradni specjalistycznych posiadających umowę z NFZ.

Cel główny programu:
Obniżenie umieralności łódzkich kobiet z powodu nowotworów złośliwych piersi poprzez wykrywanie choroby we wczesnym stadium rozwoju.
Zaproszenie do złożenia oferty cenowej na organizację zadania "Szkolenie kandydatów na rodziny zastępcze zawodowe i niezawodowe z terenu Powiatu Skierniewickiego"
Zaproszenie do złożenia oferty cenowej na organizację zadania
„Szkolenie kandydatów na rodziny zastępcze zawodowe i niezawodowe z terenu Powiatu Skierniewickiego„
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach zaprasza do złożenia oferty na organizację szkolenia dla kandydatów do pełnienia funkcji rodzin zastępczych zawodowych i niezawodowych z terenu Powiatu Skierniewickiego.
Termin szkolenia: rozpoczęcie – wrzesień 2014 r., zakończenie – 15 grudzień 2014 r.
Powiat na Mixerze !!!
NewsyW dniu 2 sierpnia br. w Łęczycy odbyła się pierwsza z trzech części Mixera Regionalnego zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi.
Mixer obfitował w różnorodne atrakcje i niespodzianki, szczególnie dla dzieci.
Były liczne wystawy, quizy, występy sceniczne, a także wycieczki po łęczyckim zamku czy zabytkowym muzeum.
Ciekawostką Mixera było odsłonięcie Murala Z okazji 95-lecia Województwa Łódzkiego - odsłonięcia dokonał Marszałek Województwa Łódzkiego - Witold Stępień.
W Mixerze - jego części wystawienniczo - handlowej wzięli udział przedstawiciele Powiatu Skierniewickiego, prezentując w dwóch domach twórczość ludową naszego Powiatu. Zaprezentowały się także gminy Maków i Godzianów, gdzie obok rzeźb Adama Głuszka i materiałów promocyjnych tych gmin można było spróbować regionalnych przysmaków przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń w Byczkach.
Stosika naszego powiatu były licznie odwiedzane przez zwiedzających.

Ostatnie artykuły
» Gości online: 2