Data: Piątek, 22 Sierpnia 2014 roku.

  Imieniny obchodzi: Maria, Cezary, Tymoteusz

http://bip.powiat-skierniewice.pl
Nawigacja
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 2
» Najnowszy użytkownik: gpawlak
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Dożynki 2014
19082014
Program profilaktyki raka piersi skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 lat
Informacje o programie


Program profilaktyki raka piersi skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii lub otrzymały, w ramach realizacji programu profilaktyki raka piersi w roku ubiegłym, pisemne wskazania do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy.

Programem nie mogą być objęte kobiety, u których wcześniej w piersi zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym.

W ramach programu wykonywana jest mammografia, a w przypadku nieprawidłowego wyniku badania pacjentki kierowane są na dalszą diagnostykę ( mammografię uzupełniającą, USG piersi, biopsję ).
Kobiety, u których rozpoznano raka piersi lub inne schorzenia wymagające leczenia specjalistycznego są kierowane (już poza programem) do dalszej diagnostyki lub leczenia do poradni specjalistycznych posiadających umowę z NFZ.

Cel główny programu:
Obniżenie umieralności łódzkich kobiet z powodu nowotworów złośliwych piersi poprzez wykrywanie choroby we wczesnym stadium rozwoju.
Zaproszenie do złożenia oferty cenowej na organizację zadania "Szkolenie kandydatów na rodziny zastępcze zawodowe i niezawodowe z terenu Powiatu Skierniewickiego"
Zaproszenie do złożenia oferty cenowej na organizację zadania
„Szkolenie kandydatów na rodziny zastępcze zawodowe i niezawodowe z terenu Powiatu Skierniewickiego„
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach zaprasza do złożenia oferty na organizację szkolenia dla kandydatów do pełnienia funkcji rodzin zastępczych zawodowych i niezawodowych z terenu Powiatu Skierniewickiego.
Termin szkolenia: rozpoczęcie – wrzesień 2014 r., zakończenie – 15 grudzień 2014 r.
Powiat na Mixerze !!!
NewsyW dniu 2 sierpnia br. w Łęczycy odbyła się pierwsza z trzech części Mixera Regionalnego zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi.
Mixer obfitował w różnorodne atrakcje i niespodzianki, szczególnie dla dzieci.
Były liczne wystawy, quizy, występy sceniczne, a także wycieczki po łęczyckim zamku czy zabytkowym muzeum.
Ciekawostką Mixera było odsłonięcie Murala Z okazji 95-lecia Województwa Łódzkiego - odsłonięcia dokonał Marszałek Województwa Łódzkiego - Witold Stępień.
W Mixerze - jego części wystawienniczo - handlowej wzięli udział przedstawiciele Powiatu Skierniewickiego, prezentując w dwóch domach twórczość ludową naszego Powiatu. Zaprezentowały się także gminy Maków i Godzianów, gdzie obok rzeźb Adama Głuszka i materiałów promocyjnych tych gmin można było spróbować regionalnych przysmaków przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń w Byczkach.
Stosika naszego powiatu były licznie odwiedzane przez zwiedzających.

Pełnia sezonu …. na inwestycje
Pełnia sezonu …. na inwestycjeChoć od miesiąca trwają wakacje i duża część z nas wypoczywa, na terenie Powiatu Skierniewickiego sezon inwestycyjny w pełni.
Trwają prace w sześciu miejscach powiatu, przebudowywane są drogi, powstają nowe chodniki, remontowany jest most. Prace są mniej lub bardziej zaawansowane, a większość
z nich zostanie zakończona do końca sierpnia br.


Mixer Regionalny
Newsy

Dni Bolimowa 2014
Ostatnie artykuły
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 2
» Najnowszy użytkownik: gpawlak