Dożynki powiatowe 2017

Informacja o wyborze wykonawcy na sporządzenie uproszczonych planów urządzenia lasu dla lasów (osób fizycznych i wspólnot gruntowych) niestanowiących własności Skarbu Państwa położonych w obrębach (wsiach): Dąbrowice, Jacochów, Krężce, Maków, Pszczonów, Sielce, Słomków, Święte Nowaki, Święte Laski, Wola Makowska na terenie gm. Maków.

Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Skierniewicach informuje mieszkańców wsi: Dąbrowice, Jacochów, Krężce, Maków, Pszczonów, Sielce, Słomków, Święte Nowaki, Święte Laski, Wola Makowska o podpisaniu umowy między Powiatem Skierniewickim a Agencją CEZAR Piotrkowicz Spółka Jawna z siedzibą
W związku z powyższym informujemy, że na terenie wyżej wymienionych obrębów prowadzone będą prace urządzeniowe w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, związane z przygotowaniem przedmiotowych dokumentów.
O terminie prowadzenia prac urządzeniowych w terenie Wykonawca powiadomi sołtysów poszczególnych wsi.
Jednocześnie informujemy, że zgodnie z art. 21 ust. 4 ustawy o lasach projekty uproszczonych planów urządzenia lasów dla lasów położonych w wyżej wymienionych obrębach zostaną wyłożone do publicznego wglądu, na okres 60 dni, w siedzibie urzędu gminy. O dokładnym terminie wyłożenia projektów uproszczonych planów urządzenia lasu właściciele lasów zostaną poinformowani przez Wójta Gminy Maków.

OGŁOSZENIE O PRZETARGU

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Rajd rowerowy

... i już po Rajdzie rowerowym ... Na szczęście pozostały wspomnienia..., ale nie tylko ! Przedstawiamy krótka fotorelację z pierwszego powiatowego rajdu rowerowego Najpiękniejsze Trasy Powiatu Skierniewickiego tj. ponad 30 km Skierniewice - Puszcza Bolimowska - Bolimów - Joachimów Mogiły - Ośrodek SOSENKA

Rajd rowerowy

Uproszczony plan urządzenia lasu

Informacja o wyborze wykonawcy na sporządzenie uproszczonych planów urządzenia lasu dla lasów (osób fizycznych i wspólnot gruntowych) niestanowiących własność Skarbu Państwa położonych w wybranych obrębach na terenie gmin: Godzianów, Kowiesy, Lipce Reymontowskie, Nowy Kawęczyn, Skierniewice, Słupia.

Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Skierniewicach informuje mieszkańców gmin:

• Godzianów obręby: Godzianów, Płyćwia, Zapady,
• Kowiesy obręby: Chełmce, Chojnata, Chojnatka, Jakubów, Jeruzal, Lisna, Paplin, Pękoszew, Turowa Wola, Ulaski, Wędrogów, Wola Pękoszewska, Wólka Jeruzalska,
• Lipce Reymontowskie obręby: Chlebów, Lipce Reymontowskie, Mszadla,
Retniowiec, Wola Drzewiecka,
• Skierniewice obręby: Balcerów, Borowiny, Budy Grabskie, Józefatów, Rowiska,
Pruszków, Ruda, Samice, Sierakowice Prawe, Strobów, Zalesie,
• Słupia obręby: Gzów, Modła, Słupia, Zagórze.

o podpisaniu umowy między Powiatem Skierniewickim a Agencją CEZAR Piotrkowicz Spółka Jawna z siedzibą w Mińsku Mazowieckim, 05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Boczna 28, na wykonanie uproszczonych planów urządzenia lasów określających zadania z zakresu gospodarki leśnej na okres 10 lat.
Jednocześnie informujemy, że zgodnie z art. 21 ust. 4 ustawy o lasach projekty uproszczonych planów urządzenia lasów dla lasów położonych w wyżej wymienionych obrębach zostaną wyłożone do publicznego wglądu, na okres 60 dni, w siedzibie urzędów gmin. O dokładnym terminie wyłożenia projektów uproszczonych planów urządzenia lasu właściciele lasów zostaną poinformowani przez właściwego terytorialnie wójta gminy.

POWIATOWY DZIEŃ DZIECKA ŚWIĘTEM RODZINY

3 czerwca 2017 roku na terenie Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Strobowie odbył się Powiatowy Dzień Dziecka, który organizowany był pod hasłem Powiatowy Dzień Dziecka Świętem Rodziny. Organizatorami tego przedsięwzięcia był Zarząd Powiatu Skierniewickiego, Lokalna Grupa działania „Gniazdo”, Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Strobowie, Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Nie byłoby tego przedsięwzięcia, gdyby nie liczni przyjaciele placówek, darczyńcy indywidualni, stowarzyszenia i inne instytucje. Na apel współpracy w organizowaniu tego spotkania odpowiedziały stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich z Miedniewic, Sierakowic Lewych, Sierakowic Prawych, Mokrej Lewej, Wysokienic, Lipiec Reymontowskich, Dąbrowic, Byczek oraz OSP Głuchów i OSP Mokra Lewa. Uczestnicy święta mieli możliwość degustacji przysmaków przygotowanych przez panie a także aktywnie uczestniczyć w licznych atrakcjach oferowanych przez druhów. Oprócz tego była możliwość zobaczyć występy dzieci i uczniów z przedszkoli, szkół podstawowych oraz talenty wokalno-muzyczne rodzin z terenu powiatu skierniewickiego. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i przebieg tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że to wielkie, rodzinne święto na długo pozostanie wszystkim w pamięci. I już dziś zapraszamy za rok.

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0