Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: gpawlak

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych w sprawie przyjęcia Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Powiecie Skierniewickim na lata 2015

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych w sprawie przyjęcia Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Powiecie Skierniewickim na lata 2015–2020


Zarząd Powiatu w Skierniewicach
ogłasza konsultacje


1. Cel konsultacji.
Celem konsultacji jest zebranie opinii mieszkańców Powiatu Skierniewickiego oraz organizacji pozarządowych i podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w sprawie poddanej konsultacji.
2. Przedmiot konsultacji.
Projekt uchwały Rady Powiatu w Skierniewicach w sprawie przyjęcia Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy
w Rodzinie w Powiecie Skierniewickim na lata 2015–2020.
3. Data rozpoczęcia i zakończenia konsultacji.
Konsultacje będą trwały od 07 września 2015 r. do 15 września 2015 r. Zasięg konsultacji obejmuje teren Powiatu Skierniewickiego ziemskiego.
4. Forma konsultacji.

W dniach 28 – 29 września 2015 r. w hotelu DoubleTree by Hilton Łódź odbędzie się VIII Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2015.

W dniach 28 – 29 września 2015 r. w hotelu DoubleTree by Hilton Łódź odbędzie się VIII Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2015.


Europejskie Forum Gospodarcze jest wydarzeniem cyklicznym, już po raz ósmy organizowanym przez Województwo Łódzkie, w tym roku we współpracy z Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego S. A.
Formuła wydarzenia pozostaje niezmienna - Europejskie Forum Gospodarcze jest miejscem spotkań oraz wymiany myśli właścicieli małych, średnich i dużych polskich przedsiębiorstw. Jest wydarzeniem, którego jedną z idei jest promowanie najnowszych osiągnięć oraz najlepszych praktyk biznesowych. Akcentujemy to w przewodnim haśle tegorocznej edycji Forum: „Wyzwania Europy – gospodarka, pieniądze, biznes”.
Bloki tematyczne: „Budowa zaufania między biznesem i nauką na przykładzie klastrów polskich
i zagranicznych”; „Marka terytorialna jako skuteczne narzędzie konkurowania gmin, miast
i regionów” oraz panele „25 lat wolności gospodarczej”; „Innowacje w gospodarce”; „Przyszłość sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce – perspektywa 2020” to tylko wybrane wydarzenia VIII Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2015.
Udział w dyskusjach zapowiedzieli m.in. Szewach Weiss, Ambasador Izraela w Polsce w latach 2001-2003; Krystian Bestry, Wiceprezes Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce (ABSL); Konrad Pokutycki, Prezes Zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o. o.; Maciej Adamkiewicz, Prezes Zarządu Adamed Pharma S.A. oraz wielu innych przedstawicieli świata nauki, biznesu i polityki.
Gościem specjalnym Sesji Inauguracyjnej Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2015, będzie Prezydent Lech Wałęsa. Udział w dyskusji wezmą również Henryka Bochniarz, Prezydent Konfederacji Lewiatan; Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Antoni Ptak, Właściciel Centrum Handlowego PTAK S.A.
Drugiego dnia forum polecamy sesję plenarną z udziałem Gościa Specjalnego – Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, Jana Kolańskiego, Prezesa Jutrzenka S.A. czy Artura Tomaszewskiego , Prezesa banku DNB BANK
Obok kwestii gospodarki i innowacji podczas Europejskiego Forum Gospodarczego podniesiona zostanie tematyka prawnych aspektów transferu nowych technologii. Akademia Komercjalizacji będzie okazją do poszerzenia wiedzy w tym zakresie.
Kolejną ciekawą propozycją jest panel „Design thinking: da-się, czy nie-da-się?”, w którym wezmą udział Eberhard Schrempf, Dyrektor Zarządzający CREATIVE INDUSTRIES STYRIA; Ralph Talmont, Strateg komunikacyjny, Kurator TEDx Warsaw; Achim Schmidt, Trener design thinking designthinkers.at; Gavin Cawood, Dyrektor PDR International Centre for Design & Research Cardiff Metropolitan University; Zuzanna Mikołajczyk, Dyrektor Marki i Członek Zarządu Mikomax; Anna Wróblewska, Partner i Szef Concordia Design Consulting. Zakres tematyczny panelu obejmuje wpływ design thinking na poziom innowacyjności i konkurencyjności firm. Prelegenci będą dyskutować
o barierach w osiągnięciu sukcesu i jak sobie z nimi radzić oraz jak się zabrać za design thinking po polsku.
Pierwszego dnia Forum odbędzie się również Gala wręczenia nagród w konkursie „Nagroda
Gospodarcza Województwa Łódzkiego”, już po raz szósty organizowanego wspólnie przez Wojewodę Łódzkiego oraz Marszałka Województwa Łódzkiego.
Konkurs organizowany jest od 2004 roku. Od roku 2010 jej fundatorami są jednocześnie Wojewoda Łódzki i Marszałek Województwa Łódzkiego. Porozumienie to dodatkowo podniosło jej i tak już wysoką rangę. Nagroda ma charakter honorowy, a konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i wysokim prestiżem wśród przedsiębiorców regionu łódzkiego.

NGWŁ sprzyja promocji laureatów, daje im możliwość prezentacji działań oraz popularyzuje wypracowane w regionie łódzkim drogi osiągania sukcesów gospodarczych na rynku polskim i rynkach zagranicznych. Stanowi wyróżnienie i podziękowanie dla przedsiębiorstw, gospodarstw rolnych i wynalazców, osiągających najlepsze efekty ekonomiczne oraz cieszących się uznaniem w województwie, kraju i za granicą. Premiowane są podmioty budujące pozytywny wizerunek regionu. Istotnym kryterium jest, aby wnosiły one znaczący i trwały wkład w unowocześnienie i rozwój gospodarczy województwa.
Jesteśmy przekonani, że VIII edycja Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2015 będzie ważnym impulsem, zachęcającym do pogłębienia współpracy samorządów, środowiska nauki
i biznesu, otwierając nowe obszary współdziałania, owocując innowacyjnymi projektami sprzyjającymi rozwojowi gospodarczemu naszego regionu i kraju.
Ubiegłoroczna edycja Europejskiego Forum Gospodarczego była ogromnym sukcesem organizacyjnym i merytorycznym, a jego zwieńczeniem było wręczenie Nagród Gospodarczych Województwa Łódzkiego. Z pewnością także tegoroczne Forum będzie dla wszystkich zainteresowanych kwestią innowacyjności i rozwojem ekonomicznym oraz konkurencyjnością regionów i firm – inspiracją do osobistego i biznesowego zaangażowania.
Serdecznie zapraszamy na VIII Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2015.

Rejestracja na www.forum.lodzkie.pl

Powiatowe zawody sportowo - pożarnicze

Powiatowe zawody sportowo - pożarnicze


W najbliższą niedzielę 30 sierpnia br. na stadionie sportowym w Lipcach Reymontowskich o godz. 14:00 odbędą się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Skierniewickiego.
Serdecznie zapraszamy.


Tegoroczne Dożynki Powiatowe odbędą się w Woli Pękoszewskiej i o ich organizacji rozmawiamy z Mirosławem Beliną – Starostą Skierniewickim.

Tegoroczne Dożynki Powiatowe odbędą się w Woli Pękoszewskiej             i o ich organizacji rozmawiamy z Mirosławem Beliną – Starostą Skierniewickim. Tegoroczne Dożynki Powiatowe odbędą się w Woli Pękoszewskiej
i o ich organizacji rozmawiamy z Mirosławem Beliną – Starostą Skierniewickim.

Zbliża się termin Dożynek Powiatowych. Panie Starosto, co nas czeka w czasie tegorocznego Święta Plonów?


Na tegoroczne Dożynki Powiatowe 23 sierpnia zapraszamy do Gminy Kowiesy, a tu do miejscowości Wola Pękoszewska.
Dożynki Powiatowe to największa impreza o charakterze kulturalno-wystawienniczym w naszym powiecie z długoletnią już historią. Na Dożynkach będziemy przede wszystkim świadkami wielu tradycyjnych obrzędów, od wielu lat kultywowanych na skierniewickiej wsi. Zobaczymy, więc poświecenie płodów ziemi wyhodowanych dzięki ciężkiej pracy rolników naszego powiatu, niepowtarzalne wieńce dożynkowe wykonane ze zbóż, nasion i polnych kwiatów.
Będziemy mogli uczestniczyć w ceremonii przekazania i dzielenia chleba wypieczonego z mąki pochodzącej z tegorocznych zbiorów.
Ale Dożynki Powiatowe to także wiele ciekawych stoisk zorganizowanych przez organizacje działające w naszych wsiach, ochotnicze straże pożarne, koła gospodyń wiejskich, czy twórców ludowych.
Na stoiskach będzie można spróbować potraw regionalnych, zobaczyć oferty gmin, czy zapoznać się, nabyć przedmioty wykonane przez naszych twórców. Dożynki to także wystawy artystyczne, myślę że ciekawe.

Właśnie, jakie atrakcje czekają na uczestników Dożynek?

Program dożynek przewiduje wiele atrakcji. Po mszy św. barwny korowód dożynkowy przejedzie bryczkami konnymi na plac w Woli Pękoszewskiej, gdzie na przygotowanej scenie odbędą się obrzędy dożynkowe, prezentacje gmin, podsumowanie konkursów i występy artystyczne. Jedną z wielu atrakcji dożynkowych będzie przelot balonem. Nie zabraknie stoisk gastronomicznych, handlowych, a dla dzieci gier, zabaw i wesołego miasteczka.

Jak wielu gości spodziewa się Pan na Dożynkach?

Spodziewamy się kilku tysięcy osób, na pewno pojawią się przedstawiciele wszystkich gmin naszego powiatu. Mam nadzieję, że licznie przybędą mieszkańcy Skierniewic i innych miast i miejscowości województwa łódzkiego oraz kraju. Zaprosiliśmy też wielu gości oficjalnych z naszego województwa oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marka Sawickiego.
Chciałbym w tym miejscu bardzo serdecznie zaprosić wszystkich do Woli Pękoszewskiej, abyśmy mogli wspólnie świętować na tegorocznych Dożynkach i wspólnie korzystać ze wspaniałej atmosfery tego święta. Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze,
a rozrywek i atrakcji nie zabraknie.ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości

STAROSTA SKIERNIEWICKI

informuje, że na tablicy ogłoszeń w budynku Starostwa Powiatowego w Skierniewicach, ul. Konstytucji 3 Maja 6 zostało podane do publicznej wiadomości ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż:

- niezabudowanej nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka nr 628 o pow. 0,25ha, położonej w obrębie ewidencyjnym Pszczonów, gmina Maków, dla której w Sądzie Rejonowym w Skierniewicach Wydziale Ksiąg Wieczystych prowadzona jest Księga Wieczysta Nr LD1H/00039742/4.
Cena nieruchomości ustalona do sprzedaży wynosi: 3.773,00 zł, (słownie złotych: trzy tysiące siedemset siedemdziesiąt trzy 00/100).
Przetarg odbędzie się dnia 30 września 2015r. o godz. 1000 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Skierniewicach ul. Konstytucji 3 Maja 6, sala 230.
Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium gotówką w wysokości
500,00 zł (słownie złotych: pięćset 00/100).

- zabudowanej nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka nr 3 o pow. 0,11ha, położonej w obrębie ewidencyjnym Prandotów, gmina Nowy Kawęczyn, dla której w Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Skierniewicach prowadzona jest Księga Wieczysta Nr LD1H/00038050/9.
Cena wywoławcza nieruchomości: 22.727,00zł (słownie złotych: dwadzieścia dwa tysiące siedemset dwadzieścia siedem 00/100). Do podanej ceny zostanie doliczony podatek VAT według stawki obowiązującej w dniu zawarcia aktu notarialnego.
Przetarg odbędzie się dnia 30 września 2015r. o godz. 1100
Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium gotówką w wysokości
2.000,00 zł (słownie złotych: dwa tysiące 00/100).
Wadium należy wpłacać w kasie Starostwa lub przelewem na konto: Starostwo Powiatowe w Skierniewicach BZ WBK o/Skierniewice Nr 94 1500 1689 1216 8001 8049 0000 najpóźniej do dnia 25 września 2015r.
Miejsce przetargu: siedziba Starostwa Powiatowego w Skierniewicach ul. Konstytucji 3 Maja 6, sala 230.
Szczegółowe informacje o nieruchomości i o warunkach uczestnictwa w przetargu można uzyskać w siedzibie Starostwa Powiatowego w Skierniewicach w godzinach urzędowania, pokój nr 22 lub telefonicznie nr (46) 834 59 02.

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: gpawlak
Wygenerowano w sekund: 0.06
625,475 unikalne wizyty