PISMO PIWETZ.4615.4.3.125.-2.2019

ASF W POWIECIE SKIERNIEWICKIM

DOŻYNKI POWIATOWE – SŁUPIA 2019

Tegoroczne Dożynki Powiatowe w Słupi, które odbyły się w niedzielę 18 sierpnia 2019 r. rozpoczęły się tradycyjnie mszą św. i korowodem z wieńcami. Starostami dożynek byli Pani Małgorzata Kowara i Pan Piotr Kostrzewa z Gminy Słupia. Powiatowe święto plonów miało tradycyjny charakter, a więc zgodnie ze zwyczajem dożynkowym Starosta Skierniewicki-Mirosław Belina i Wójt Gminy Słupia- Mirosław Matulski odebrali tradycyjny bochen chleba i dzban miodu z rąk starostów dożynkowych. Oprócz obrzędów dożynkowych i prezentacji gmin podsumowano konkurs na „Borynę Roku 2019”, gdzie tytuły w kategorii „Duże Gospodarstwo Rolne” otrzymał Jacek Petryna gospodarz z Gzowa, Gmina Słupia; „Małe Gospodarstwo Rolne” otrzymał Bartosz Bachura gospodarz ze Słupi, Gmina Słupia; „Gospodarstwo Rolne Specjalistyczne” otrzymał Jacek Ciok z miejscowości Kaczorów, Gmina Nowy Kawęczyn. Nagrody otrzymały także Koła Gospodyń Wiejskich z poszczególnych gmin za przygotowanie wieńców dożynkowych oraz orkiestry dęte z terenu Powiatu za udział w prezentacji dorobku artystycznego. W trakcie dożynek zorganizowano konkurs kulinarny pn. ,,Najlepsza potrawa regionalna”, w którym zwycięzcami okazały się przedstawicielki: Koła Gospodyń Wiejskich z Bolimowa z I miejscem, Koła Gospodyń Wiejskich ze Słupi z II miejscem, Koła Gospodyń Wiejskich z Zapad. Pozostałe KGW z terenu Powiatu zostały także obdarowane nagrodami i dyplomami. Dożynkową publiczność w części artystycznej bawiła gwiazda dożynek – zespół CLASSIC oraz zespół BELFAST. Natomiast wieczorną zabawę taneczną poprowadził DJ GROOVBASTI wraz z DJ HUBERTUS.
Starosta Skierniewicki dziękuje serdecznie tegorocznym sponsorom dożynek:
Przedsiębiorstwo EL-IN Jan Wach Skierniewice
Firma Handlowo-Usługowa „Romi” ze Słupi