Uchwa艂a NR XLIV/209/18 Rady Powiatu Skierniewickiego z dnia 12 wrze艣nia 2018 r. w sprawie uchwalenia "Programu Ochrony 艢rodowiska dla Powiatu Skierniewickiego na lata 208-2021

Prognoza oddzia艂ywania na 艣rodowisko Programu Ochrony 艢rodowiska

Program Ochrony 艢rodowiska dla Powiatu Skierniewickiego na lata 2018-2021

Informacja o XLV sesji Rady Powiatu Skierniewickiego, kt贸ra odb臋dzie si臋 w czwartek 27 wrze艣nia 2018 roku o godzinie 11:00

Informacja o XLIV sesji Rady Powiatu Skierniewidzkiego

Do偶ynki Powiatowe 2018

DO呕YNKI POWIATOWE 鈥 BOLIM脫W 2018

Tradycyjnie msz膮 艣w. i korowodem z wie艅cami rozpocz臋艂y si臋 tegoroczne Do偶ynki Powiatowe w Bolimowie, kt贸re odby艂y si臋 w niedziel臋 26 sierpnia 2018. Starostami do偶ynek byli Pani Gra偶yna Mo艅ka i Marek Sobieraj z Gminy Bolim贸w. Powiatowe 艣wi臋to plon贸w mia艂o tradycyjny charakter. Zgodnie ze zwyczajem do偶ynkowym Starosta Skierniewicki-Miros艂aw Belina i W贸jt Gminy Bolim贸w- Stanis艂aw Linart odebrali tradycyjny bochen chleba i dzban miodu z r膮k starost贸w do偶ynkowych. Opr贸cz obrz臋d贸w do偶ynkowych i prezentacji gmin podsumowano konkurs na 鈥濨oryn臋 Roku 2018鈥 , gdzie tytu艂y w kategorii 1) Du偶e Gospodarstwo otrzymali Gra偶yna i Waldemar Figat gospodarze z Zi膮bek, 2) Ma艂e Gospodarstwo Rolne otrzyma艂 Stanis艂aw Grzegorek z Humina 3) Gospodarstwo Specjalistyczne otrzyma艂 Micha艂 Gajewski z miejscowo艣ci Jasionna. Zespo艂owi tanecznemu 鈥濱skierki s艂upeckie鈥 oraz zespo艂owi muzycznemu 鈥濫STELLA鈥 wr臋czono statuetki 鈥揂mbasadora Kultury w ramach konkursu zorganizowanego na 艂amach ,,G艂osu Skierniewic i Okolicy鈥.

Nagrody otrzyma艂y tak偶e Ko艂a Gospody艅 Wiejskich z poszczeg贸lnych gmin za przygotowanie wie艅c贸w do偶ynkowych oraz orkiestry d臋te z terenu Powiatu za udzia艂 w prezentacji dorobku artystycznego. W trakcie do偶ynek zorganizowano konkurs kulinarny na ,,Najlepsz膮 potraw臋 regionaln膮鈥. Tutaj zwyci臋zcami okaza艂y si臋 przedstawicielki gminy Lipce Reymontowskie KGW Lipce Reymontowskie za pyzy i pierogi , gminy Mak贸w KGW Kr臋偶ce za zup臋 kombajnisty i gminy Skierniewice Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Sierakowice Lewe za ch艂odnik. Pozosta艂e dru偶yny obdarowano nagrodami i dyplomami. Do偶ynkow膮 publiczno艣膰 w cz臋艣ci artystycznej bawi艂a gwiazda do偶ynek 鈥 zesp贸艂 CLASSIC oraz skierniewicki zesp贸艂 FOKUS BAND, a podczas zabawy tanecznej DJ Groovbasti.

Starosta Skierniewicki dzi臋kuje serdecznie tegorocznym sponsorom do偶ynek:
鈥 Okr臋gowa Sp贸艂dzielnia Mleczarska w G艂uchowie
鈥 MIRBUD S.A. Skierniewice