Data: Poniedziałek, 20 Października 2014 roku.

Imieniny obchodzi: Ireny, Kleopatry, Jana

Budownictwo Wysoka jakość realizacji zadań na rzecz powiatowej wspólnoty samorządowej to jeden z priorytetów władz Powiatu Skierniewickiego i Starostwa Powiatowego w Skierniewicach. W sytuacji często zmieniających się przepisów prawa nie jest to zadanie łatwe.
Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom i potrzebom wraz z Łódzką Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa, uprzejmie zapraszamy projektantów, inwestorów i wszystkich zainteresowanych na spotkanie, które odbędzie się w dniu 5 listopada 2014 r. o godz. 12.00 w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach w Sali nr 123 (I piętro).
Spotkanie poświęcone będzie przybliżeniu procedury uzyskania pozwoleń na budowę w aspekcie wymagań dotyczących projektu budowlanego wraz z uzgodnieniami.
Wyrażam nadzieję, że spotkanie przyczyni się do podniesienia jakości załatwiania spraw interesantów.

Jan Białek
Wicestarosta

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich
Obchody Dnia Nauczyciela w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach

14 października w sali sejmikowej Starostwa Powiatowego w Skierniewicach spotkali się nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy ze szkół prowadzonych przez Powiat Skierniewicki oraz pracownicy Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Skierniewicach.
Uroczyste spotkanie, w którym udział wzięli m.in. Poseł na Sejm RP Krystyna Ozga, Starosta Skierniewicki Mirosław Belina i Wicestarosta Jan Białek poświecone było przede wszystkim podziękowaniom dla nauczycieli w dniu ich święta. Były dyplomy, nagrody, było ślubowanie nowo mianowanych nauczycieli. Nie zabrakło kwiatów i na koniec wspaniałego słodkiego tortu.
Dzień Nauczyciela
Z okazji zbliżającego się Dnia Nauczyciela życzymy Nauczycielom oraz wszystkim Pracownikom Oświaty Powiatu Skierniewickiego wszelkiej pomyślności, satysfakcji z pracy pedagogicznej, poczucia ważności wykonywanego zawodu oraz wdzięczności uczniów,
z którymi dzielicie się swoją wiedzą i doświadczeniem. Niech obecny rok szkolny obfituje
w sukcesy zawodowe w nauczaniu, realizacji prowadzonych programów oraz wychowywaniu dzieci i młodzieży.
Rada i Zarząd Powiatu w Skierniewicach

Seminarium Reymontowskie

W minioną sobotę w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach odbyła się sesja popularno-naukowa poświęcona Władysławowi Stanisławowi Reymontowi, z okazji 90 rocznicy przyznania wielkiemu polskiemu pisarzowi literackiej Nagrody Nobla.
W programie sesji znalazły się wystąpienia rocznicowe i okolicznościowe. Przedstawiono biografię pisarza na podstawie publikacji p. Józefa Rurawskiego – znawcy
i biografa Reymonta. Mówiono również o Ogólnopolskich Dożynkach w Wierzchosławicach z 1925 r., na których w szczególny sposób uczczono wielkiego pisarza.
Podczas seminarium zaprezentowano także projekt pomnika Reymonta autorstwa Maksymiliana Biskupskiego, który stanie w Lipcach Reymontowskich vis a vis Domku Reymonta, w którym przez kilka lat mieszkał Reymont.
Pierwszym fundatorom – Janowi i Andrzejowi Wachom wręczono statuetkę pomnika jako nagrodę za wsparcie jego budowy.
Miłym akcentem seminarium było wręczenie nagród laureatom szkolnego konkursu plastycznego pt. „Ilustracja do powieści Chłopi Wł. St. Reymonta.
Na zakończenie sesji Amatorski Zespół Regionalny im. Wł. St. Reymonta z Lipiec Reymontowskich przedstawił widowisko „Wesele Boryny”. Warto wspomnieć, iż widowisko to przez ten sam zespół i w tym samym miejscu przedstawione zostało na sali sejmikowej dokładnie 80 lat temu w 10 rocznicę przyznania Reymontowi Nagrody Nobla.
Sesji towarzyszyło otwarcie w holu Starostwa dwóch wystaw „Reymont na ekranie”
i Wydania powieści „Chłopi”. Wystawy można oglądać do końca października.

Nowe okna w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach - już wkrótce !
NewsyW związku z podpisaniem przez Zarząd Powiatu w Skierniewicach umowy o dofinansowanie projektu pn. „Wymiana okien w budynku dawnego Sejmiku skierniewickiego obecnie siedziby Starostwa Powiatowego w Skierniewicach” - prace przy zabytku rozpoczną się w październiku 2014 r. Celem projektu jest wymiana 10 szt. okien - dzięki którym znacząco poprawią się warunki pracy poprzez podniesienie komfortu cieplnego. Realizacja tego zadania pozwoli na poprawę bezpieczeństwa w stosunku do przechodniów i wyeliminuje zagrożenia z tym związane.
Kończy się sezon inwestycyjny
Powoli zbliża się do końca realizacja inwestycji drogowych, które zaplanowane zostały na bieżący rok.
W sierpniu zakończony został remont mostu w Nowym Dworze, natomiast w połowie września wykonano przebudowy czterech odcinków dróg powiatowych: prawie
3 kilometrowy odcinek drogi do Jeruzala, odcinki dróg w Byczkach i Makowie oraz przebudowę drogi, wykonanie chodników i zatok parkingowych w Lipcach Reymontowskich.
W najbliższych dniach oddany zostanie do dyspozycji kierowców ponad 3,5 km odcinek drogi z Celigowa do Głuchowa. Właśnie Wykonawca – firma Eurovia kończy układanie warstwy ścieralnej asfaltu i poprawianie poboczy.

Konsultacje objazdowe w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach

W wybranych miastach Województwa Łódzkiego odbywają się konsultacje objazdowe związane z promocją marki „łódzkie promuje”.
Jedno z takich spotkań odbyło się w dniu 29.09.br w Starostwie Powiatowym
w Skierniewicach.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele środowisk twórczych, pracownicy samorządowi, pracownicy jednostek kultury z terenu Powiatu Skierniewickiego i miasta Skierniewice. Podczas kilkugodzinnych wykładów i warsztatów uczestnicy konsultacji opowiadali o swoich wyobrażeniach o województwie, a także poznawali jego projekty promocyjne.
Wykłady i ćwiczenia prowadzone przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego i trenerów zewnętrznych, miały na celu przekonanie uczestników do utożsamiania się z województwem. Miały także nagłośnić akcje i przedsięwzięcia promocyjne województwa w swoich miejscowościach i angażować w nie jak najwięcej mieszkańców.
Konsultacje objazdowe rozpoczęły się w grudniu 2013 r. a zakończą się w marcu
2015 r.