DO呕YNKI POWIATOWE 鈥 S艁UPIA 2019

Tegoroczne Do偶ynki Powiatowe w S艂upi, kt贸re odby艂y si臋 w niedziel臋 18 sierpnia 2019 r. rozpocz臋艂y si臋 tradycyjnie msz膮 艣w. i korowodem z wie艅cami. Starostami do偶ynek byli Pani Ma艂gorzata Kowara i Pan Piotr Kostrzewa z Gminy S艂upia. Powiatowe 艣wi臋to plon贸w mia艂o tradycyjny charakter, a wi臋c zgodnie ze zwyczajem do偶ynkowym Starosta Skierniewicki-Miros艂aw Belina i W贸jt Gminy S艂upia- Miros艂aw Matulski odebrali tradycyjny bochen chleba i dzban miodu z r膮k starost贸w do偶ynkowych. Opr贸cz obrz臋d贸w do偶ynkowych i prezentacji gmin podsumowano konkurs na 鈥濨oryn臋 Roku 2019鈥, gdzie tytu艂y w kategorii 鈥濪u偶e Gospodarstwo Rolne鈥 otrzyma艂 Jacek Petryna gospodarz z Gzowa, Gmina S艂upia; 鈥濵a艂e Gospodarstwo Rolne鈥 otrzyma艂 Bartosz Bachura gospodarz ze S艂upi, Gmina S艂upia; 鈥濭ospodarstwo Rolne Specjalistyczne鈥 otrzyma艂 Jacek Ciok z miejscowo艣ci Kaczor贸w, Gmina Nowy Kaw臋czyn. Nagrody otrzyma艂y tak偶e Ko艂a Gospody艅 Wiejskich z poszczeg贸lnych gmin za przygotowanie wie艅c贸w do偶ynkowych oraz orkiestry d臋te z terenu Powiatu za udzia艂 w prezentacji dorobku artystycznego. W trakcie do偶ynek zorganizowano konkurs kulinarny pn. ,,Najlepsza potrawa regionalna鈥, w kt贸rym zwyci臋zcami okaza艂y si臋 przedstawicielki: Ko艂a Gospody艅 Wiejskich z Bolimowa z I miejscem, Ko艂a Gospody艅 Wiejskich ze S艂upi z II miejscem, Ko艂a Gospody艅 Wiejskich z Zapad. Pozosta艂e KGW z terenu Powiatu zosta艂y tak偶e obdarowane nagrodami i dyplomami. Do偶ynkow膮 publiczno艣膰 w cz臋艣ci artystycznej bawi艂a gwiazda do偶ynek 鈥 zesp贸艂 CLASSIC oraz zesp贸艂 BELFAST. Natomiast wieczorn膮 zabaw臋 taneczn膮 poprowadzi艂 DJ GROOVBASTI wraz z DJ HUBERTUS.
Starosta Skierniewicki dzi臋kuje serdecznie tegorocznym sponsorom do偶ynek:
Przedsi臋biorstwo EL-IN Jan Wach Skierniewice
Firma Handlowo-Us艂ugowa 鈥濺omi鈥 ze S艂upi
Okr臋gowa Sp贸艂dzielnia Mleczarska w G艂uchowie
MIRBUD S.A. Skierniewice
Rolnicza Sp贸艂dzielnia Produkcyjna SKIERNIEWIANKA Balcer贸w
Okr臋gowa Stacja Kontroli Pojazd贸w 鈥 Stanis艂aw Ko艂aczek D臋bowa G贸ra
WW INSTAL- ENERGETYKA Wac艂aw Wojenka Sierakowice Lewe
Okr臋gowa Sp贸艂dzielnia Mleczarska - Skierniewice
Bank Sp贸艂dzielczy w Skierniewicach
Wojtpol- Piekarnia, Cukiernia M艂yn, Wojciech Rochalski, Michowice
JKM MIREX Skierniewice
Lucyna Day Spa Klinika Urody - Skierniewice

ZAPRASZAMY DO GALERII

og艂oszenie

og艂oszenie o przetargu-Seweryn贸w

ZARZ膭DZENIE Nr 22 /2019

do偶ynki 2019

Uaktualniona lista jednostek nieodp艂atnej pomocy prawnej

Lista jednostek nieodp艂atnego poradnictwa, dost臋pnego dla mieszka艅c贸w Powiatu Skierniewickiego, kt贸r膮 zgodnie z art. 8a ust. 1 ustawy o nieodp艂atnej pomocy prawnej, nieodp艂atnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej sporz膮dza i aktualizuje starosta.

Lista obejmuje w szczeg贸lno艣ci: poradnictwo rodzinne, psychologiczne, pedagogiczne, z zakresu pomocy spo艂ecznej, w sprawie rozwi膮zywania problem贸w alkoholowych i innych uzale偶nie艅, w sprawie przeciwdzia艂ania przemocy w rodzinie, w ramach interwencji kryzysowej, dla bezrobotnych, dla os贸b pokrzywdzonych przest臋pstwem, a tak偶e z zakresu praw konsument贸w, praw dziecka, praw pacjenta, ubezpiecze艅 spo艂ecznych, prawa pracy, prawa podatkowego, dla os贸b w sporze z podmiotami rynku finansowego i inne.

Lista zawiera dane jednostek nieodp艂atnego poradnictwa uporz膮dkowane wed艂ug tematyki poradnictwa, w tym jednostek publicznych, jednostek niepublicznych dzia艂aj膮cych na zlecenie oraz jednostek prowadz膮cych dzia艂alno艣膰 po偶ytku publicznego dzia艂aj膮cych na zlecenie, kt贸rym powierzono zadania z zakresu poradnictwa specjalistycznego na podstawie odr臋bnych przepis贸w. Dane obejmuj膮 informacje o nazwie jednostek, zakresie poradnictwa, adresach i danych kontaktowych, w tym o stronach internetowych i numerach telefonicznych, dniach i godzinach dzia艂alno艣ci oraz kryteriach dost臋pu do us艂ugi.

W Starostwie Powiatowym w skierniewicach przy ul. 3 Maja 6 udzielana jest nieodp艂atna pomoc prawna oraz 艣wiadczone nieodp艂atne poradnictwo obywatelskie. Nieodp艂atna pomoc prawna oraz nieodp艂atne poradnictwo obywatelskie odbywa si臋 wed艂ug kolejno艣ci zg艂osze艅. Zapisy na wizyty pod numerem telefonu: 46 834 59 32.

Osoba udzielajaca nieodp艂atnej pomocy prawnej lub 艣wiadcz膮ca nieodp艂atne poradnictwo obywatelskie mo偶e ustali膰 inn膮 kolejno艣膰 z wa偶nych powod贸w. Kobiecie, kt贸ra jest w ci膮偶y udzielanie nieodp艂atnej pomocy prawnej lub 艣wiadczenie nieodp艂atnego poradnictwa obywatelskiego odbywa si臋 poza kolejno艣ci膮. Osoby, kt贸re ze wzgl臋du na niepe艂nosprawno艣膰 ruchow膮 nie s膮 w stanie przyby膰 do punktu lub osoby do艣wiadczajace trudno艣ci w komunikowaniu si臋 mog膮 uzyska膰 porad臋 przez telefon. Wi臋cej informacji pod numerem telefonu wskazanym do zapis贸w.

Uaktualniona lista jednostek nieodp艂atnej pomocy prawnej

Og艂oszenie