Aktualnie online

· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: gpawlak2

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Z okazji Dnia Samorządowca

Informacja o wyborze wykonawcy na sporządzenie uproszczonych planów urządzenia lasu oraz inwentaryzacji stanu lasówInformacja o wyborze wykonawcy na sporządzenie uproszczonych planów urządzenia lasu oraz inwentaryzacji stanu lasów dla lasów niestanowiących własność Skarbu Państwa położonych w gm. Bolimów oraz prognozy oddziaływania na środowisko dla wybranych projektów uproszczonych planów urządzenia lasu.


Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Skierniewicach informuje mieszkańców wsi: Bolimowska Wieś, Humin, Joachimów Mogiły, Kęszyce Wieś, Kolonia Bolimowska Wieś, Łasieczniki, Nowe Kęszyce, Sierzchów, Wola Szydłowiecka, Ziąbki, Ziemiary, gm. Bolimów o podpisaniu umowy między Powiatem Skierniewickim a Agencją CEZAR Piotrkowicz Spółka Jawna z siedzibą w Mińsku Mazowieckim, 05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Boczna 28, na wykonanie uproszczonych planów urządzenia lasów oraz inwentaryzacji stanu lasu.

W związku z powyższym informujemy, że na terenie wyżej wymienionych wsi prowadzone będą prace urządzeniowe w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, związane z przygotowaniem przedmiotowych dokumentów.

OGŁOSZENIE

STAROSTA SKIERNIEWICKI


Informuje, że na tablicy ogłoszeń w budynku Starostwa Powiatowego w Skierniewicach, ul. Konstytucji 3 Maja 6 zostało podane do publicznej wiadomości ogłoszenie o drugim przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka nr 696/5 o pow. 0,02ha, położonej w obrębie ewidencyjnym Sierakowice Prawe, gmina Skierniewice, dla której w Sądzie Rejonowym w Skierniewicach Wydziale Ksiąg Wieczystych prowadzona jest Księga Wieczysta Nr LD1H/00021984/3.
Cena wywoławcza nieruchomości: 3.000,00zł (słownie złotych: trzy tysiące 00/100). Do podanej ceny zostanie doliczony podatek VAT według stawki obowiązującej w dniu zawarcia aktu notarialnego.
Przetarg odbędzie się dnia 29 czerwca 2016r. o godz. 1000
Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium gotówką w wysokości 500,00 zł (słownie złotych: pięćset 00/100).
Wadium należy wpłacać w kasie Starostwa lub przelewem na konto: Starostwo Powiatowe w Skierniewicach BZ WBK o/Skierniewice Nr 94 1500 1689 1216 8001 8049 0000 najpóźniej do dnia 23 czerwca 2016r.
Miejsce przetargu: siedziba Starostwa Powiatowego w Skierniewicach ul. Konstytucji 3 Maja 6, sala 230.
Szczegółowe informacje o nieruchomości i o warunkach uczestnictwa w przetargu można uzyskać w siedzibie Starostwa Powiatowego w Skierniewicach w godzinach urzędowania, pokój nr 22 lub telefonicznie nr (46) 834 59 02.

II Powiatowy Piknik Rodzin ZastępczychRAJD EDUKACYJNY PO BOLIMOWSKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM – DRUGI
POWIATOWY PIKNIK RODZIN ZASTĘPCZYCH


W niedzielę 15 maja 2016 r. na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Konferencyjnego „Grabskie Sioło” w Budach Grabskich odbył się „Rajd edukacyjny po Bolimowskim Parku Krajobrazowym – Drugi Powiatowy Piknik Rodzin Zastępczych z terenu Powiatu Skierniewickiego”.

Odsłonięcie popiersia Władysława Stanisława ReymontaPopiersie na znak pamięci o twórczości Władysława Stanisława Reymonta

Popiersie noblisty Władysława Stanisława Reymonta dłuta Maksymiliana Biskupskiego stanęło przed muzeum w Lipcach Reymontowskich. Uroczystość odsłonięcia odbyła się 7 maja br. w 149- rocznicę urodzin wybitnego twórcy. Za rok w tym miejscu ma się pojawić 4 metrowy pomnik z brązu. -Wszystko po to by przypominać wielkiego pisarza, dzięki któremu naszej polskości uczą się pokolenia- mówił rzeźbiarz Maksymilian Biskupski.

ZAWIADOMIENIE

PRZEWODNICZĄCA RADY
POWIATU w SKIERNIEWICACH

96-100 Skierniewice, ul. Konstytucji 3 Maja Nr 6
tel.+48 468345915,fax +48 468336679
e-mail: sekretariat@powiat-skierniewice.pl


Skierniewice, 16 maja 2016 rokuDziałając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998r. o samorządzie powiatowym (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 1445 z póź. zm.) oraz § 17 ust. 1 i § 20 ust. 3 Statutu Powiatu Skierniewickiego informuję o XVII sesji Rady Powiatu w Skierniewicach, która odbędzie się w środę 25 maja 2016 roku o godzinie 11:00 w sali sejmikowej nr 123 Starostwa Powiatowego w Skierniewicach ul. Konstytucji 3 Maja nr 6.


Proponowany porządek obrad do pobrania tutaj.

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH

w dniach 12-15 maja odbędą się na terenie województwa Dni Otwarte Funduszy Europejskich


Ponadto Ministerstwo Rozwoju zaprasza na konferencję „INTERREG changes the Baltic Sea Region. Stories that inspire" Konferencja będzie niepowtarzalną okazją nie tylko do uzyskania praktycznych informacji nt. możliwości uzyskania wsparcia EU, ale przede wszystkim będzie okazją do nawiązania szerokich kontaktów międzynarodowych, uzyskania informacji nt. możliwości rozszerzenia swojej działalności, dołączenia do istniejących już sieci współpracy i klastrów, a także stworzenie nowych. Konferencja skupi podmioty działające w różnych sektorach gospodarki z krajów leżących wokół Morza, w tym przedsiębiorców, instytucje naukowo-badawcze, jednostki badawcze, stworzy też możliwość rozmowy z ekspertami w wybranych dziedzinach, a także z potencjalnymi partnerami biznesowymi. Więcej informacji w załączniku i na stronie.
http://www.ewt.gov.pl/strony/o-programach/szkolenia/rejestracja-na-konferencje-interreg-changes-the-baltic-sea-region-stories-that-inspire/

Aktualnie online

· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: gpawlak2
Wygenerowano w sekund: 0.06
1,136,337 unikalne wizyty