Sieradz Open Hair FestivalAlvaro Soler, Kuba Badach składający trybut Andrzejowi Zausze , młody Patryk Kumór, spora garść offowej muzyki, Maciej Zień w nocnym pokazie swoich kolekcji, ostre cięcia Wierzbickiego i Shmidta, fryzjerskie popisy tych młodych, jak i doświadczonych i oczywiście Antoni Cierplikowski, którego duch od początku patronuje Sieradz Open Hair Festival.
Pierwsza edycja Sieradz Open Hair Festival zorganizowana została w 2009 r. w setną rocznicę narodzin „chłopczycy” - fryzury, która w 1909 r. zapoczątkowała niezwykły rozgłos i rozwój kariery Antoine’a Cierplikowskiego. Łatwo więc obliczyć, że w tym roku odbędzie się już 10., jubileuszowa edycja, największego w Polsce wydarzenia, które łączy ze sobą fryzjerstwo, sztukę, modę, rozrywkę i muzykę.
Jak więc będzie ta edycja SOHF? Pod względem muzycznym bez wątpienia gwiazdą będzie Alvaro Soler. Muzyk znany jest przede wszystkim z takich przebojów, jak Sofia, Animal czy najnowszy La Cintura. Alvaro Soler na sieradzkiej scenie głównej (plac Wojewódzki) pojawi się wieczorem 21 lipca. Urodzony w Barcelonie muzyk cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Teledysk do jego utworu Sofia obejrzało już ponad 470 mln zł a La Cintura przez pierwsze dwa miesiące obecności w internecie ponad 45 mln. Hiszpański wokalista cieszy się wielką popularnością także w Polsce. Jego debiutancki krążek „Eterno Agosto” (2016 r.) pokrył się w naszym kraju potrójną platyną. Miłość jest chyba odwzajemniona, bo w wywiadzie udzielonym dla eska.pl tak mówił o Polsce: - Jedzenie w Polsce jest bardzo dobre. Fani są bardzo mili. Kiedy ktoś prosi o zdjęcie, zawsze robi to w niezwykle grzeczny sposób. To bardzo "ludzkie", bo często mam wrażenie, że ludzie traktują mnie jak eksponat i w taki sposób robią sobie ze mną zdjęcia. W Polsce jest inaczej, ludzie odnoszą się z szacunkiem.
W Sieradzu Alvaro Soler zaśpiewa swoje największe przeboje. Publiczność przed jego koncertem rozgrzeje Patryk Kumór. Ten polski wokalista, znany również, jako Spectre nie tylko śpiewa, ale również komponuje a także jest producentem. W 2013 r. brał udział w polsatowskim talent show Must be the Music.

Niezwykle ciekawie myzycznie zapowiada się także tradycyjne piątkowe (20 lipca) preludium do festiwalu. Tym razem offowa scena rozstawiona będzie nie na sieradzkim Rynku, ale na plaży nad Wartą. Wystąpią Lilly Hates Roses i Clocke Machine. Dodatkowo, będzie można skorzystać ze świetnej atrakcji. Od godziny 13 dla wszystkich którzy pojawią się na sieradzkiej plaży do dyspozycji będzie prawie stumetorwa wodna ślizgawka, na której będziecie mogli spędzić czas ze swoimi przyjaciółmi i pozytywnie nakręcić się na chilloutowy wieczór. Dla leniuchów przewidzieliśmy też część leżakową, na której będzie można odpocząć i cieszyć się widokiem podświetlanego mostu i rzeki Warty.
Muzycznym zwieńczeniem Festiwalu będzie koncert Kuba Badacha, który wraz z poznańskimi filharmonikami złoży trybut wielkiemu Andrzejowi Zausze. Koncert ten odbędzie się o godz. 21 22 lipca na Rynku w Sieradzu.
Festiwal, którego patronem jest wielki mistrz fryzjerstwa i stylizacji Antoine Cierplikowski, nie może obyć się bez obecności fryzjerów. Nie zabraknie Adama Szulca, poznańskiego barbera, zakochanego w Sieradzu, Cierplikowskim i oczywiście SOHF. Mistrzowskie cięcia będą dziełem Andrzeja Wierzbickiego i Tomka Schmidta, znanych z telewizyjnego programu „Ostre cięcie”. Stylizować mieszkańców będą także fryzjerzy z salonów Le Grand.
Gwiazdą modowej części Festivalu będzie Maciej Zień, którego kolekcje będzie można zobaczyć w wyjątkowym, nocnym pokazie na ul. Rycerskiej (21 lipca). W tym samym miejscu zaprezentują się także młodzi projektanci Akademii Sztuk Pięknych.
Goścmi festiwalu będzie także urodzony w Sieradzu prof. Zbigniew Lew Starowicz (spotkanie z nim zaplanowane jest 21 lipca) a także Zuzanna Zakrzewska, ,modelka XXL i makijażystka, która opowie nie tylko o swojej karierze, ale też o tym, jak wykonać szybki makijaż… bez lustra (22 lipca).
Ciekawie zapowiada się również flasmobowe przedsięwzięcie pod nazwą „Swingujący Rynek”. Za jego sprawą Sieradz i goście, którzy odwiedzą miasto odbędą muzyczną podróż w czasie.
10 edycja to także szereg warsztatów, m.in. dotyczących tatuażu etnicznego czy design thinkingu.
Wśród prowadzących pojawi się Agnieszka Włodarczyk, Rafał Maślak i Conrado Moreno.
Szczegóły dotyczące Sieradz Open Hair Festival 2018 można znaleźć na stronie www.openhair.pl

POŚ dla powiatu Skierniewickiego

Skierniewice, dnia 27 czerwca 2018 r.

OBWIESZCZENIE

Na podstawie art. 17 ust. 4 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2018 r. poz. 799) oraz art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska
oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2017 r., poz. 1405 z późn. zm.), informuję o opracowaniu projektu dokumentu pt. „Program Ochrony Środowiska dla powiatu skierniewickiego na lata 2018-2021” oraz jego prognozy oddziaływania na środowisko.
Zainteresowani mogą zapoznać się z dokumentacją sprawy, która jest do wglądu w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach ul. Konstytucji 3 Maja 6 pokój 127 oraz na stronie internetowej: http://bip.powiat-skierniewice.pl/.
Każdy ma prawo składania uwag i wniosków do ww. projektów dokumentów.
Wnioski i uwagi można składać pisemnie na adres Starostwa Powiatowego w Skierniewicach, ul. Konstytucji 3 Maja 6, 96-100 Skierniewice, ustnie do protokołu w siedzibie Starostwa i za pomocą środków komunikacji elektronicznej na adres poczty elektronicznej: sekretariat@powiat-skierniewice.pl, w terminie 21 dni od daty podania
do publicznej wiadomości niniejszego obwieszczenia.
Organem właściwym do rozpatrzenia uwag i wniosków jest Zarząd Powiatu Skierniewickiego.

XLII sesja Rady Powiatu Skierniewickiego

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w najem


Święto Rodziny - integracją pokoleń

„Święto Rodziny - integracją pokoleń”

Dnia 26 maja 2018 r. w Strobowie odbyła się operacja pn. "Święto Rodziny - integracją pokoleń" mająca na celu zachowanie dziedzictwa kulturowego obszaru LGD - „Gniazdo” poprzez organizację imprezy plenerowej promującej lokalne zasoby kulturowe współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Na początku imprezy zostało zasadzone drzewko integracji przez Władze Powiatu Skierniewickiego oraz zaproszonych gości. W ramach tej imprezy uczestnicy mogli posłuchać kompozycji muzycznych zespołu regionalnego USTRONIE oraz obejrzeć pokazy cyrkowe - iluzjonisty Rafał Mulka. Gwiazdą Święta był Robert Janowski.
Podczas imprezy można było skosztować potraw regionalnych prezentowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich czy Stowarzyszenia z terenu Powiatu Skierniewickiego w ramach konkursu na „Tradycyjna potrawę rodzinną” oraz posłuchać i obejrzeć występy dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu Powiatu w ramach konkursu „Przegląd Twórczości Artystycznej”. Tego dnia odbył się też konkurs pn. „Odkrywamy rodzinne talenty”, w którym zaprezentowały się uzdolnione rodziny z terenu Powiatu. Wszystkim uczestnikom konkursów władze Powiatu wręczyły nagrody rzeczowe. Wręczane też były nagrody w postaci drzewek w konkursie „Z wiedzy o Lokalnej Strategii Rozwoju - Lokalnej Grupy Działania „Gniazdo”. Odwiedzający imprezę mogli popróbować grochówki i dań z grilla, a także słodkości prezentowanych w trakcie pokazu kuchni regionalnej.
Na imprezie nie zabrakło także takich atrakcji jak: fotobudki, dmuchanego placu zabaw, przejażdżek konnych bryczką, foodtruck z pizzą czy pokazów strażackich i pokazów Policji.


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”


Zapraszamy do galeri

XLI sesja Rady Powiatu Skierniewickiego

Dzień Samorządu Terytorialnego

Przetwarzanie danych osobowych

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 5
· Najnowszy użytkownik: jacek zimnota
Wygenerowano w sekund: 0.06
3,580,536 unikalne wizyty