· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: gpawlak2

Nie możesz się zalogować?

XV Sesja Rady Powiatu w Skierniewicach

29 stycznia 2016r. w sali sejmikowej Starostwa Powiatowego
w Skierniewicach odbyła się XV Sesja Rady Powiatu w Skierniewicach.
Radni m.i.n. podjęli uchwałę w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Skierniewickiego na lata 2016-2019 wraz z prognozą kwoty długu na lata 2016-2025, jak i w sprawie zmiany budżetu powiatu na 2016 rok.
W dalszej części obrad wysłuchano informacji przedstawionej przez Starostę Skierniewickiego o działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego za 2015 rok.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie oferuje możliwości rozwoju wszystkim uczniom, którzy pragną kształcić się w zawodzie technik rolnik oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.
Oprócz kierunków „technikalnych” zostało utworzone 3-letnie Liceum Ogólnokształcące. ZSP w Głuchowie może również kształcić w Zasadniczej Szkole Zawodowej w zawodzie kucharz i rolnik. Osoby dorosłe mają możliwość zdobywania wiedzy na kwalifikacyjnych kursach zawodowych w zawodach: rolnik i kucharz. W naszej szkole pobiera naukę młodzież przede wszystkim z powiatu skierniewickiego, rawskiego, tomaszowskiego i brzezińskiego.

Starosta nagrodził najlepszych sportowców 2015 roku

Najlepsi sportowcy z terenu Powiatu Skierniewickiego w 2015 roku zostali uhonorowani. Puchary oraz gratulacje otrzymało 24 sportowców z rąk Starosty Skierniewickiego - Mirosława Beliny oraz Marka Mazura - Przewodniczącego Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Łodzi, Teresy Jędraszek - Przewodniczącej Rady Powiatu w Skierniewicach. Doroczne podsumowanie odbyło się 31 stycznia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Skierniewicach.

„ Nie masz nic najmilszego, nad zapust kochany Rozweseli on każdego, choćby był stroskany.”.

„ Nie masz nic najmilszego, nad zapust kochany
Rozweseli on każdego, choćby był stroskany.”.

Sentencja ta towarzyszyła uczestnikom i gościom „III Powiatowego Konkursu Piosenki Ludowej”, który odbył się 29 stycznia 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie. Festiwal po raz trzeci został objęty patronatem przez Starostę Powiatu Skierniewickiego pana Mirosława Belinę. Tematem tegorocznego konkursu był ludowy karnawał w zwyczajach, pieśni, zabawie i tańcu. Zapusty świętowano w sposób szczególny, gdyż oprócz przyśpiewek, zabaw i tańca ludowego wszyscy dzielili się optymizmem, radością, szczerym uśmiechem. Toteż impreza bardziej niż konkurs przypominała barwne, wesołe spotkanie przyjaciół , gdzie nie liczy się rywalizacja, lecz przede wszystkim dobra zabawa.
Na spotkanie przybyli: pani Teresa Jędraszek -przewodnicząca Rady Powiatu Skierniewickiego, pan Mirosław Belina Starosta Powiatu Skierniewickiego, pan Tadeusz Grotkowski Wicestarosta Powiatu Skierniewickiego, oraz pan Andrzej Supeł członek Zarządu Powiatu.

OGŁOSZENIE O PRZETARGU

Starosta Skierniewicki, wykonujący zadanie z zakresu administracji rządowej, działając w oparciu o przepisy ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami
(tekst jednolity Dz. U. z 2015r., poz. 1774 ze zm.)
ogłasza termin przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie kształci w wielu kierunkach. LO to: klasa wojskowa, policyjna, strażacka, manager turystyki, promocja zdrowia. Technikum to: hotelarstwo, informatyka

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie kształci w wielu kierunkach.
Technikum to: hotelarstwo, informatyka, logistyka, geodezja.

Klasa wojskowa jest świetną propozycją dla gimnazjalistów, którzy chcą oprócz przedmiotów ogólnokształcących zdobyć wiedzę na temat zagadnień służby wojskowej, a w przyszłości pracować w jednostkach mundurowych lub na stanowiskach związanych z obronnością. Jednym z prowadzących zajęcia z uczniami jest oficer czynnej służby wojskowej. Przekazuje on praktyczną wiedzę na przedmiocie przysposobienie wojskowe. Oprócz tego uczniowie biorą udział w licznych zajęciach związanych z zawodem żołnierza, takich jak szkolenie strzeleckie i strzelectwo sportowe, udzielanie pierwszej pomocy, ćwiczenia orientacyjne w terenie z mapą i bez mapy, marsz na azymut, wizyty w jednostkach wojskowych, ćwiczenia praktyczne na biwakach.

Kolejny etap wymiany okien w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach zakończony !!!

Zarząd Powiatu w Skierniewicach w 2014 r. podjął decyzję o realizacji przez najbliższe 5 lat projektu mającego na celu wymianę zniszczonych okien w budynku Starostwa Powiatowego w Skierniewicach. Liczba okien zaklasyfikowanych do wymiany to ponad 100 sztuk i w związku z wysokimi kosztami produkcji okien (muszą być drewniane i wykonane zgodnie z wymaganiami Konserwatora) niemożliwa jest ich jednoczesna wymiana.

· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0