Data: Środa, 28 Stycznia 2015 roku.

Imieniny obchodzi: Walery, Radomir, Karol

» Gości online: 2

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 2
» Najnowszy użytkownik: gpawlak

Nie możesz się zalogować?
„Perły Powiatu Skierniewickiego - promocja kultury obszaru LGD „GNIAZDO”

Projekt pn. „Perły Powiatu Skierniewickiego - promocja kultury obszaru LGD GNIAZDO został zrealizowany w połowie stycznia 2015 r. przez Starostwo Powiatowe w Skierniewicach. W dniach 15 i 16 stycznia 2015 r. Powiat Skierniewicki we współpracy z ekipą Telewizji Łódzkiej wykonywała zdjęcia do 25 minutowego filmu promocyjnego o wybranych elementach kultury i turystyki powiatu skierniewickiego. Jego głównym celem była promocja części obszaru LGD GNIAZDO poprzez nagranie filmu promocyjnego n.t. walorów Powiatu Skierniewickiego oraz przybliżenie mieszkańcom Powiatu Skierniewickiego i województwa łódzkiego - atrakcji tegoż obszaru. Zrealizowana operacja przyczyni się do wzrostu rozpoznawalności miejsc Powiatu oraz upowszechnienia lokalnego dziedzictwa kulturowego.

Serdecznie zapraszamy do oglądania filmu promocyjnego o Powiecie Skierniewickim !!!
Film promocyjny o Powiecie Skierniewickim został zrealizowany w połowie stycznia br. w ramach operacji pn. „Perły Powiatu Skierniewickiego - promocja kultury obszaru LGD GNIAZDO” współfinansowanego z UE tj. PROW na lata 2007-2013

Premierowy odcinek filmu promocyjnego wyemitowany zostanie 27 stycznia 2015 r. o godz. 18.00 w TVP 3 Łódź, natomiast powtórnie film będzie można obejrzeć dnia 29 stycznia 2015 r. o godz. 19.00 Zwiastuny można oglądać codziennie od 23.01.2015 r. do 26.01.2015 r. o godz. 18.45 i 22.00 w TVP 3 Łódź.

Miło nam poinformować, iż w tym roku odbędzie się XVI edycja konkursu geologiczno-środowiskowego Nasza Ziemia – środowisko geologiczne wczoraj, dziś i jutro pod hasłem „Skrzydlaty eksperyMiło nam poinformować, iż w tym roku odbędzie się XVI edycja konkursu geologiczno-środowiskowego Nasza Ziemia – środowisko geologiczne wczoraj, dziś i jutro pod hasłem „Skrzydlaty eksperyment Ziemi”.

Konlurs wiedzy geologicznej i środowiskowej

Skierniewice, 15 stycznia 2015 roku

Uprzejmie informuję

że V sesję Rady Powiatu w Skierniewicach
zwołałam

na piątek
30 stycznia

2015 roku o godzinie

w sali sejmikowej nr 123
Starostwa Powiatowego w Skierniewicach
ul. Konstytucji 3 Maja nr 6.

Przewodnicząca Rady
Teresa Jędraszek

Porządek obrad stanowi załącznik do niniejszego zawiadomienia.
Będzie film o powiecie
NewsyWe współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Telewizji w Łodzi powstanie film
o Powiecie Skierniewickim pt. „Perły Powiatu Skierniewickiego”. Będzie to 25 minutowy film o wybranych elementach kultury i turystyki powiatu skierniewickiego, a w szczególności o ludziach – twórcach ludowych, zabytkach i historii. Film opowie między innymi
o szczególnym miejscu naszego powiatu, jakim są Lipce Reymontowskie i o wpływie, jaki wywarł na Lipcach pobyt i twórczość Władysława Stanisława Reymonta.
Cześć zdjęć kręcona będzie także w Bolimowie i okolicach, a poświęcona będzie historii
I Wojny Światowej, której bitwy rozegrały się nad Rawką. W filmie pokazana zostanie także przyroda Puszczy Bolimowskiej oraz piękno zabytków sakralnych znajdujących się na terenie powiatu, w szczególności oryginalnych, drewnianych kościołów w Słupi, Starej Rawie
i Janisławicach.

Tradycja po nowoczesnemu - zrealizowana ze środków UE !!!
NewsyProjekt pn. „Z tradycją w nowoczesność - aktywizacja kobiet z terenu powiatu skierniewickiego poprzez warsztaty nowoczesnych technik kulinarnych zastosowanych przy sporządzaniu tradycyjnych potraw regionalnych” został zrealizowany do końca grudnia 2014 r. przez jednostkę Starostwa Powiatowego w Skierniewicach - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie. Jego głównym celem było podniesienie jakości życia mieszkańców Powiatu Skierniewickiego poprzez aktywizację kobiet uczestniczących w 42 godz. warsztatów z nowoczesnych technik kulinarnych zastosowanych przy sporządzaniu tradycyjnych potraw regionalnych. Działania były skupione wokół kobiet z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu 7 gmin Powiatu. Dzięki uczestnictwu w warsztatach kobiety nabyły umiejętność przygotowywania zdrowych posiłków o dużej wartości odżywczej, przy wykorzystaniu zakupionego nowoczesnego sprzętu AGD oraz poznały zasady systemu HACCP.
Dożynki Powiatowe w Godzianowie - zostały zrealizowane ze środków UE i prawie rozliczone !!!

Dożynki Powiatowe w Godzianowie - zostały zrealizowane ze środków UE
i prawie rozliczone !!!

Dożynki Powiatowe odbyły się w Godzianowie w niedzielę 24 sierpnia 2014 r. była to największa impreza o charakterze kulturalno – wystawienniczym w Powiecie skierniewickim z długoletnią już historią. Na Dożynkach mieszkańcy Powiatu, goście byli świadkami wielu tradycyjnych obrzędów - od wielu lat kultywowanych na skierniewickiej wsi. Zobaczyli - poświęcenie płodów ziemi wyhodowanych dzięki ciężkiej pracy rolników naszego powiatu, niepowtarzalne wieńce dożynkowe wykonane ze zbóż, nasion i polnych kwiatów. Uczestniczyli w ceremonii przekazania i dzielenia chleba wypieczonego z mąki pochodzącej z tegorocznych zbiorów. Odwiedzili wiele ciekawych stoisk promocyjnych biorących udział w konkursie pn. „Najładniejsze stoisko regionalne”, a zorganizowanych przez organizacje działające w naszych wsiach - koła gospodyń wiejskich, czy twórców ludowych. Na stoiskach spróbować można było wiele potraw regionalnych - przygotowanych w ramach konkursu pn. „Najlepsza potrawa regionalna”.
Skierniewice, 09 grudnia 2014 roku

Uprzejmie informuję

że IV sesję Rady Powiatu w Skierniewicach
zwołałam

na wtorek 30 grudnia 2014 roku o godzinie 11.00

w sali sejmikowej nr 230
Starostwa Powiatowego w Skierniewicach
ul. Konstytucji 3 Maja nr 6.

Przewodnicząca Rady
Teresa Jędraszek