Życzenia świąteczne

Warsztaty z Mikołajem

W dniu 13 grudnia 2018 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego
w Skierniewicach Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna zorganizowała po raz kolejny „Warsztaty z Mikołajem”. Przybyło ok. 80 dzieci będących pod opieką poradni. Spotkanie otworzył Starosta Skierniewicki – Mirosław Belina wraz dyrektorem poradni Panią - Barbarą Gogol.
Podczas dwugodzinnych warsztatów w grupach dzieci wykonywały różnymi technikami piękne dekoracje i ozdoby świąteczne pod kierunkiem pracowników poradni, nauczycieli ze szkół i placówek współpracujących z poradnią (należą do nich: Szkoła Podstawowa w Strzybodze, Szkoła Podstawowa
w Sierakowicach Prawych, Szkoła Podstawowa w Lniśnie, ZSO w Godzianowie, Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach, Szkoła Podstawowa w Michowicach. Wykonane prace ozdobiły żywą, pachnącą choinkę.
Dużą atrakcją dla dzieci było przybycie Mikołaja, który obdarował
ich upominkami. Był słodki poczęstunek, dzielenie się opłatkiem oraz wspólne kolędowanie przy akompaniamencie gitary pod kierunkiem Pani Alicji Kaczmarek - nauczyciela ze Szkoły Podstawowej w Sierakowicach Prawych.
Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, przebiegały w radosnej atmosferze. Na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników…
Poradnia dziękuje w imieniu dzieci wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do organizacji „Warsztatów z Mikołajem”.

ZAPRASZAMY GO GALERII

Europa inwestująca w obszary wiejskie

Nadanie

5 grudnia br. odbyła się II Sesja Rady Powiatu Skierniewickiego. Rozpoczęła się ona od złożenia ślubowania przez radnego Grzegorza Stykowskiego. Podczas sesji radni podjęli uchwały w sprawie powołania i ustalenia składu osobowego Komisji Rewizyjnej, Skarg, Wniosków i Petycji, Budżetu, Finansów, Rozwoju oraz Edukacji Powiatu Skierniewickiego. Miłym akcentem środowej sesji było wręczenie przez Starostę Skierniewickiego - Mirosława Belinę aktu nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego Pani Monice Nagórskiej-Jacak – nauczycielowi logopedzie Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Skierniewicach. Pani Monika 15 listopada br. przystąpiła do egzaminu na stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

Śladami uczniów

Śladami uczniów klasy 7c ZSSO im. Jana Pawła II w Skierniewicach Starostwo Powiatowe 4 grudnia br. odwiedzili uczniowie Vc Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki wraz z wychowawcą Panią Katarzyną Stopińską- Zając. Uczniowie zapoznali się z historią Domu Sejmikowego, obejrzeli gabinet Starosty Skierniewickiego, salę sejmikową z herbami oraz pamiątkowe zdjęcia. Historię opowiedział i po Starostwie oprowadzał uczniów Wicestarosta Skierniewicki - Tadeusz Grotkowski. Na zakończenie uczniowie otrzymali od Wicestarosty Skierniewickiego pamiątkowe gadżety.

Z wizytą u Wicestarosty Skierniewickiego – Tadeusza Grotkowskiego

czyli lokalna lekcja historii z okazji 100 - lecia
odzyskania przez Polskę niepodległości

Uczniowie klasy 7c ZSSO im. Jana Pawła II w Skierniewicach wraz z Wychowawcą panią Marzanną Śmiechurą spotkali się z Wicestarostą Skierniewickim – Tadeuszem Grotkowskim w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach. Uczniowie wysłuchali historii na temat oddania w 1926 roku Domu Sejmikowego społeczeństwu, obejrzeli salę sejmikową z herbami, owalny gabinet Starosty Skierniewickiego, w którym po dziś dzień zachowały się oryginalne meble, wysłuchali opowieści o znanych osobach, które odwiedziły nasz urząd, jak również legendy o „tańczących szkieletach”. Miłym akcentem na zakończenie wizyty było wręczenie przez Uczniów Wicestaroście podziękowania za zaproszenie. Uczniowie zaś otrzymali od Wicestarosty upamiętniające wizytę gadżety promujące Powiat Skierniewicki.

SESJA RADY POWIATU SKIERNIEWICKIEGO

· Gości online: 1