Data: , 23 Listopada 2014 roku.

  Imieniny obchodzi: Adela, Felicyta, Klemens

http://bip.powiat-skierniewice.pl
Nawigacja
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 2
» Najnowszy użytkownik: gpawlak
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POWIATOWE OBCHODY DNIA PRACOWNIKA SOCJALNEGO 21 listopada 2014
NewsyDzień Pracownika Socjalnego, obchodzony corocznie 21 listopada, jest wielkim świętem wszystkich pracowników pomocy społecznej. Zostało ono ustanowione w wyniku dostrzeżenia i docenienia ogromu pracy, wykonywanej przez rzesze pracowników w różnych instytucjach pomocowych. Praca tej grupy zawodowej odgrywa szczególną rolę w naszym społeczeństwie. Wykonywana jest często w trudnych warunkach i aby przyniosła oczekiwane rezultaty, wymaga profesjonalizmu, cierpliwości, opanowania i nierzadko wysokiej odporności psychicznej. Zdolność uczuciowego utożsamiania się z innym człowiekiem, budzenie zaufania, tolerancyjność oraz solidaryzowanie się z ludźmi potrzebującymi i cierpiącymi, warunkuje udzielenie efektywnej pomocy tym, którzy nie radzą sobie z problemami dzisiejszej rzeczywistości. Empatia, życzliwość i wrażliwość, umiejętność poszanowania godności każdego człowieka to cechy, którymi obdarzeni są pracownicy pomocy społecznej, a bez których niesienie pomocy nie byłoby możliwe.
W dniu 20 listopada 2014 r., przeddzień Święta wszystkich pracowników pomocy społecznej w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach odbyły się Powiatowe obchody „Dnia Pracownika Socjalnego” Na uroczystym spotkaniu, które było także okazją do uczczenia jubileuszu 15-lecia działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach, na zaproszenie Starosty Skierniewickiego Pana Mirosława Belina gościli kierownicy i pracownicy Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, Dyrektor i pracownicy Centrum do Obsługi Administracyjnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Wójtowie Gmin Powiatu Skierniewickiego, Dyrektor i pracownicy Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Skierniewicach oraz przedstawiciele Organizacji pozarządowych działających w sferze pomocy społecznej na rzecz mieszkańców Powiatu Skierniewickiego.
W tym szczególnym dla pracowników służb społecznych dniu, Starosta Skierniewicki Mirosław Belina złożył pracownikom socjalnym podziękowania za służenie profesjonalną wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem tym, którzy potrzebują wsparcia w radzeniu sobie z problemami życia codziennego. Życzył Wszystkim, aby służba drugiemu człowiekowi, zaangażowanie w wypełnianie obowiązków i profesjonalne podejście do wykonywanego zawodu, były źródłem satysfakcji i przynosiły ludzką życzliwość i przyjaźń. Złożył również pracownikom socjalnym życzenia zdrowia, pogody ducha, spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.
Jubileusz 15-lecia działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach było również okazją do złożenia podziękowań i życzeń osobom, których wkład w budowanie struktury, organizację i funkcjonowanie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie jest trwałym dorobkiem tej instytucji.
Spotkanie uświetnił występ Zespołu Ludowego Ziemi Słupieckiej działającego przy Ośrodku Kultury w Słupi prowadzony przez Pana Sylwestra Szczeszek – choreografa ludowego. Występ dzieci i młodzieży przypomniał tradycje ludowe naszego regionu.
Po części oficjalnej uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na „urodzinowy” tort i poczęstunek przygotowany przez pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

O rozwoju powiatu – rozmawiamy z Mirosławem Beliną Starostą Skierniewickim
O rozwoju powiatu – rozmawiamy z Mirosławem Beliną  Starostą Skierniewickim
O rozwoju powiatu – rozmawiamy z Mirosławem Beliną
Starostą Skierniewickim


- Panie Starosto zbliża się koniec kadencji władz Powiatu, jednocześnie rozpoczyna się nowy okres budżetowania UE, który wymaga od jednostek samorządu terytorialnego między innymi przygotowania dokumentów strategicznych. Czy Powiat Skierniewicki takie dokumenty posiada?

Ustępujący Zarząd Powiatu w Skierniewicach przygotował projekt Strategii Rozwoju Powiatu Skierniewickiego na lata 2014 – 2022. Jest to projekt, a więc dokument, który wymaga jeszcze uwzględnienia poprawek, sugestii, uwag. W międzyczasie zmieniona została ustawa o zasadach prowadzenia polityki rozwoju, która w miejsce strategii wprowadza program rozwoju, uwzględniający miedzy innymi elementy strategii rozwoju województwa. W ogromnej jednak części przygotowany projekt naszej strategii będzie można zaadoptować do nowego programu. Tak, więc pracy przy uchwaleniu naszego programu rozwoju nie będzie wiele.
Dwie największe inwestycje drogowe realizowane w tym roku w naszym powiecie zostały zakończone
Dwie największe inwestycje drogowe realizowane w tym roku w naszym powiecie zostały zakończonePonad 3,5 km odcinek przebudowanej drogi z Celigowa do Głuchowa zwizytował
w ostatnich dniach Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Artur Bagieński wraz ze Starostą Mirosławem Beliną i Przewodniczącą Rady Powiatu Danutą Kwiecińską.
Starosta i Przewodnicząca zapoznali Marszałka z planami przebudowy dróg powiatowych w najbliższych latach, także w kontekście możliwości dofinansowania tych projektów ze środków UE.
Panie Marszałku stwierdziła Przewodnicząca Kwiecińska – na ostatnim posiedzeniu Komisji Rady Powiatu zgłosiłam wniosek do Zarządu Powiatu, aby ten ujął w projekcie budżetu na 2015 r. wykonanie dokumentacji technicznej przebudowy tej drogi od Celigowa do Skierniewic, bo jest to bardzo uczęszczana droga a jej stan jest bardzo zły. Chcemy ten pomysł włączyć do większego projektu i mamy nadzieje na dofinansowanie – kontynuowała Danuta Kwiecińska.

DOSTAWA TABLIC REJESTRACYJNYCH NA 2015 R.
Komunikacja i Transport
DOSTAWA TABLIC REJESTRACYJNYCH NA 2015 R.

W dniu 07 listopada 2014 r. w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach wybrano najkorzystniejszą ofertę na dostawę tablic rejestracyjnych na rok 2015 oraz odbiór i likwidacja tablic rejestracyjnych przeznaczonych do likwidacji.
Oferty złożyły następujące firmy – cena ogółem:
1. Tablix Sp z o.o., 05-220 Zielonka, ul. Paderewskiego 91; 39 203,00 zł
2. Utal Sp. z o.o., 62-006 Kobylnica, ul. Katarzyńska 9; 42 962,50 zł
3. Tabla Sp. z o.o., 20-447 Lublin, u. Diamentowa 7B; 47 904,60 zł

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Tablix Sp. z o.o., 05-220 Zielonka, ul. Paderewskiego 91.

Marzena Gradowska
Kierownik Wydziału
Komunikacji i Transportu


Informacja
GeodezjaW związku z odbywającymi się pracami remontowymi w pokoju nr 26 w Wydziale Geodezji ( od dnia 05.11.2014 do odwołania ), kontakt telefoniczny z pracownikami obsługującymi mapę numeryczną ( obecnie pokój 23 ) pod numerem telefonu: (46) 834 5955 a z Panem Inspektorem Anatolem Juźwiukiem ( obecnie pokój nr 22 ): (46) 834 5902.

Karambol we mgle – Wojewoda Łódzki dziękuje
Karambol we mgle – Wojewoda Łódzki dziękujeW dniu 30.10.br. w świetlicy wiejskiej połączonej z siedzibą Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Pękoszewskiej odbyło się spotkanie podsumowujące akcję ratunkową w czasie karambolu samochodowego na drodze S8.
Do karambolu doszło 3 maja 2014 r. w nocy z soboty na niedzielę na wysokości miejscowości Kowiesy w powiecie skierniewickim. Karambol wywołany został przez gęstą mgłę a zderzyło się w nim 11 pojazdów, 3 osoby zmarły, 25 było rannych. W akcji uczestniczyła m.in. OSP z Woli Pękoszewskiej, która dzięki uczestnictwu w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym mogła szybko przystąpić do pomocy poszkodowanym oraz nawiązać kontakt z innymi jednostkami ze Skierniewic i Rawy Mazowieckiej.


Informacja o wyłożeniu do wglądu projektów zarządzeń Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Łodzi
Ochrona ŚrodowiskaW związku z wyłożeniem do wglądu projektów zarządzeń zmieniających zarządzenia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Łodzi w sprawie ustanowienia planów ochrony planów ochrony dla 28 rezerwatów przyrody położonych na terenie województwa łódzkiego:
Ostatnie artykuły
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 2
» Najnowszy użytkownik: gpawlak