Dzień Kobiet 2018r.


Zapraszamy do galerii


Dzień Kobiet w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach !

Uroczystość ta rozpoczęła się złożeniem życzeń przez Starostę Skierniewickiego Mirosława Belinę, Przewodniczącą Rady Powiatu Skierniewickiego Teresę Jędraszek oraz Posła na Sejm RP Dorotę Rutkowska. Przybyłe na tę imprezę kobiety z terenu Powiatu Skierniewickiego oprócz życzeń miały przyjemność posłuchać muzyki retro Klocińskiego wykonaniu Macieja Klocińskiego i Zbigniewa Rymarza, którzy przenieśli się w niezwykle nastrojową podróż w czasie do krainy piosenek okresu dwudziestolecia międzywojennego. Atmosfera na sali była bardzo radosna. Panie zostały ugoszczone tradycyjnie pysznym tortem i lampką szampana, które w profesjonalny sposób zostały podane przez uczniów Powiatowej szkoły tj. Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie. Zarząd Powiatu Skierniewickiego nie tylko obdarował w tym dniu kobiety symbolicznymi kwiatami i czekoladkami, ale zrobił też im niespodziankę obdarowując je szczęśliwymi losami, gdzie na loterii niektóre z nich wygrały kosmetyki, biżuterię, walizki czy vouchery do salonu Lucyna Day Spa. Koniec imprezy uświetnił występ Zespołu „Ziemia Słupiecka”, który zaśpiewał Pani m.in. „STO LAT”.
Początki Święta Dnia Kobiet sięgają starożytnego Rzymu. Matronalia, bo tak nazywano te święto, było obchodzone w pierwszym tygodniu marca. Kobiety urodzone jako wolne były obdarowywane przez swoich mężów prezentami i cieszyły się ich wyjątkową uwagą. Mężowie wręczali swoim żonom prezenty, chętnie spełniali ich każde życzenie. Zwyczaj ten przetrwał do dzisiaj i jest kultywowany w wielu miejscach na świecie.
28 lutego 1909 roku w USA po raz pierwszy obchodzono Międzynarodowy Dzień Kobiet. Zorganizowany został, aby upamiętnić marsz 15 tys. kobiet, pracujących w zakładach odzieżowych, które 8 marca 1908 roku wyszły na ulice Nowego Jorku z protestem przeciwko brakowi praw politycznych oraz ekonomicznych. A w 1910 roku w Kopenhadze Międzynarodówka Socjalistyczna ustanowiła Dzień Kobiet świętem narodowym. Głównym celem celebrowania tego dnia miało być propagowanie idei praw kobiet, jak również budowanie poparcia społecznego dla powszechnych praw wyborczych dla przedstawicielek płci pięknej. W Polsce Święto Dnia Kobiet zaczęto obchodzić po drugiej wojnie światowej i w tym dniu paniom wręczano kwiaty i prezenty.
Chociaż dzień kobiet obchodzony jest raz do roku, to należy pamiętać, że szacunek i życzliwość należy okazywać drogim paniom przez cały czas. Tak, więc wszystkim Paniom jeszcze raz składamy najlepsze życzenia zdrowia oraz uśmiechu, na co dzień i aby tak licznie przybywały na swoją uroczystość każdego roku do budynku Starostwa Powiatowego w Skierniewicach.

Dzień Kobiet 2018r.

Ogłoszenie

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w najem

Informacja o wyborze wykonawcy na sporządzenie uproszczonych planów urządzenia lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa położonych w obrębach (wsiach): Doleck, Dzwonkowice,Informacja o wyborze wykonawcy na sporządzenie uproszczonych planów urządzenia lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa położonych w obrębach (wsiach): Doleck, Dzwonkowice, Helenków, Nowy Dwór, Nowy Kawęczyn, Nowy Rzędków, Psary, Raducz, Rawiczów, Rzędków, Sewerynów, Stara Rawa, Strzyboga, Suliszew, Trzcianna, na terenie gm. Nowy Kawęczyn.Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Skierniewicach informuje mieszkańców wsi: Doleck, Dzwonkowice, Helenków, Nowy Dwór, Nowy Kawęczyn, Nowy Rzędków, Psary, Raducz, Rawiczów, Rzędków, Sewerynów, Stara Rawa, Strzyboga, Suliszew, Trzcianna o podpisaniu umowy między Powiatem Skierniewickim
a TAXUS UL Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, 02-491 Warszawa, ul. Płomyka 58, na wykonanie uproszczonych planów urządzenia lasów określających zadania z zakresu gospodarki leśnej na okres 10 lat.
W związku z powyższym informujemy, że na terenie wyżej wymienionych obrębów prowadzone będą prace urządzeniowe w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, związane z przygotowaniem
przedmiotowych dokumentów.
O terminie prowadzenia prac urządzeniowych w terenie Wykonawca powiadomi sołtysów poszczególnych wsi.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z art. 21 ust. 4 ustawy o lasach projekty uproszczonych planów urządzenia lasów dla lasów położonych w wyżej wymienionych obrębach zostaną wyłożone do publicznego wglądu, na okres 60 dni, w siedzibie urzędu gminy. O dokładnym terminie wyłożenia projektów uproszczonych planów urządzenia lasu właściciele lasów zostaną poinformowani przez Wójta Gminy Nowy Kawęczyn.Ogłoszenie o zamiarze ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym – gmina Głuchów i gmina Lipce Reymontowskie

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie

„Taka jak wszystkie, a jednak inna". Hasło to, od wielu lat przyświeca (towarzyszy) Naszej Szkole. Na czym polega owa „inność”?
Naszym celem nie jest wygrywanie w wyścigu na najlepiej zdaną maturę, nie bierzemy udziału w rankingu na najwięcej „świadectw z czerwonym paskiem”. Nie sztuką jest kształcenie „pod egzaminy”, lecz przygotowanie do życia wśród wymogów współczesnego świata. Dlatego podejmujemy wiele działań, które pozwolą, aby uczniowie przyjrzeli się sobie, przeanalizowali swoje mocne i słabe strony. Dzięki temu będą mogli wybrać odpowiednią dla siebie ścieżkę kariery zawodowej.
Budujemy klimat zaufania i akceptacji. Sprzyja temu kameralna atmosfera Szkoły, w której nikt nie czuje się anonimowo. Każdy uczeń jest tak samo ważny. Staramy się dostrzec Jego indywidualne potrzeby i je uwzględniać. Chcemy, aby nasz kontakt opierał się na szacunku i dialogu, ponieważ wiemy, że tylko takie relacje dają możliwość rozwijania swojego potencjału. Codziennie zmagamy się z wieloma sytuacjami i zdarzeniami, które rozpatrujemy nie tylko z perspektywy nauczyciela, ale również z pozycji ucznia.
Równocześnie pokazujemy, jakie wymagania stoją przed każdym człowiekiem. Dlatego często pozwalamy, aby uczniowie mogli doświadczyć konsekwencji własnych wyborów. Przykładamy dużą wagę do rozwoju wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. W tym celu nie tylko inspirujemy młodzież do podejmowania działań o charakterze charytatywnym, ale także staramy się dawać dobry przykład swoim postępowaniem.
W naszej szkole będziesz zdobywał zawód według najnowszych standardów kształcenia zawodowego. Stwarzamy dla naszych uczniów możliwości do najlepszego rozwoju zawodowego. Tu czekają na Ciebie doskonale wyposażone pracownie zawodowe, atrakcyjne miejsca praktyk, staże zawodowe u najlepszych pracodawców, wiele ciekawych kursów zawodowych podnoszących kwalifikacje realizowanych w ramach projektów unijnych oraz zagraniczne staże z programu Erasmus+.
Zachęcanie do „rozwijania skrzydeł”, a nie ich „podcinanie” - to motto, z którym każdego dnia rozpoczynamy naszą pracę.
Nauczyciele ZSP w Głuchowie.


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie kształci, między innymi w kierunkach związanych ze służbami mundurowymi ¬- LO to klasy: wojskowa, policyjna, strażacka.
GIMNAZJALISTO! Czy chcesz w przyszłości wykonywać zawód cieszący się szacunkiem i zaufaniem społeczeństwa? Czy pragniesz dbać o bezpieczeństwo naszego kraju? Czy jesteś człowiekiem z pasją, który chce się rozwijać i zdobywać nowe doświadczenia? Jeśli tak, to żołnierz, policjant lub strażak jest Twoim zawodem, a nasza szkoła pomoże Ci przygotować się do studiów w tym kierunku.
Młodzież w naszej szkole w klasach mundurowych ma wspaniałą szansę, aby przekonać się na czym polega służba w wojsku, policji i straży. Uczniowie przygotowują się do wybranego zawodu pod czujnym okiem czynnych lub byłych funkcjonariuszy służb mundurowych - ppłk. Wiesława Głowackiego, podinsp.Tomasza Rochmińskiego i mł. kpt. Marka Krawczyka.
Przyszli wojskowi, policjanci i strażacy kształcą się teoretycznie i praktycznie w trakcie przedmiotów: przysposobienie wojskowe, bezpieczeństwo i porządek publiczny oraz bezpieczeństwo pożarowe a także podczas licznych wycieczek dydaktycznych. Ogromne zainteresowanie młodzieży budzą różne wyjazdy, np. do: Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach, zakładów karnych, jednostek straży pożarnej czy na poligon wojskowy. Młodzież może wówczas z bliska przyjrzeć się codziennej pracy funkcjonariuszy służb mundurowych i poznać tajniki ich pracy. Nasza szkoła oferuje swoim uczniom również patronat Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie oraz szkolenia na majowych biwakach w trakcie których zawodowi funkcjonariusze „mundurówki” wspierają doskonalenie kadetów.

Przyjdź do nas i spróbuj – naprawdę warto!
Zapraszamy na dzień otwarty 21.04.2018 r., godz. 10.00 – 13.00

www.zsp-bolimow.pl

Aktualnie online

· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 5
· Najnowszy użytkownik: jacek zimnota
Wygenerowano w sekund: 0.06
3,023,478 unikalne wizyty