Wydarzenia w Starostwie

W najbliższym czasie w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach odbędą się dwa ważne wydarzenia.
25 lutego w sali sejmikowej Starostwa odbędzie się Konwent Powiatów Województwa Łódzkiego, w którym udział wezmą wszyscy starostowie naszego województwa.
Gośćmi Konwentu będą: Jacek Męcina – Sekretarz Stanu w MPiPS, Jolanta Chełmińska – Wojewoda Łódzki, Dorota Kędzierska – Dyrektor Izby Celnej w Łodzi i Marek Wójcik – Zastępca Sekretarza Generalnego ZPP. Ważnym celem Konwentu będzie między innymi omówienie proponowanych zmian w statucie ZPP i przedłożenie uwag w tym temacie na posiedzenie Zarządu ZPP.

Następnego dnia 26 lutego odbędzie się Konferencja organizowana przez Powiatową Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną pn. „Razem przeciwko depresji” w ramach Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.
Program konferencji, w której udział wezmą m.in. nauczyciele, wychowawcy, rodzice przedstawia się następująco:

13.00 Otwarcie konferencji – Starosta Powiatu Skierniewickiego p. Mirosław Belina; Słowo wstępne Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej p. Barbara Gogol.

13.15 – 13.35 „Zaburzenia depresyjne jako czynnik predysponujący do rozwoju uzależnienia od czynników psychoaktywnych”- lek. med. Grażyna Kierszniewska – specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży – Ośrodek Leczenia Uzależnień „Monar” w Łodzi; Fundacja „Jaś i Małgosia”.

13.35 – 13.55 „Zaburzenia odżywiania współistniejące z zaburzeniami afektywnymi” –
dr n. med. Sylwia Sobieszczańska – specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, konsultant PPPP.

13.55 – 14.15 „Subkultury młodzieżowe jako czynnik ryzyka zachowań i myśli suicydalnych” – Emilia Safianowska – psycholog PPPP.

14.15 – 14.35 „Wpływ zaburzeń psychicznych na ryzyko samobójstw wśród młodzieży” – mgr Anna Dzieniakowska - psychoterapeuta – Klinika Psychiatrii Młodzieżowej, Centralny Szpital Kliniczny w Łodzi.

14.40 Dyskusja; zakończenie konferencji.

15.00 „Motyle w sieci…” - wystawa prac mgr sztuki Aleksandry Nagłowskiej, absolwentki ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

16.00 Konsultacje ze specjalistami – lekarze psychiatrzy i psycholodzy Warsztat dla nauczycieli – mgr Anna Dzieniakowska - psychoterapeuta: „Strategie zapobiegania samobójstwom wśród dzieci i młodzieży” (ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).