Razem przeciwko depresji – Konferencja w Starostwie

W dniu 26 lutego w sali sejmikowej Starostwa Powiatowego w Skierniewicach zorganizowana została przez Powiatową Poradnie Psychologiczno - Pedagogiczną po raz drugi Konferencja „Razem przeciwko depresji”.

[Rozmiar: 90658 bajtów]

Na konferencji bardzo licznie przybyli nauczyciele, dyrektorzy szkół, wychowawcy
i rodzice. Prelegentami byli wybitni specjaliści z zakresu psychologii, psychiatrii czy leczenia uzależnień, między innymi głos zabrali: lek med. Grażyna Kierszniewska – specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, dr n. med. Sylwia Sobieszczańska, która mówiła
o zaburzeniach odżywiania. Emilia Safianowska – psycholog mówiła o subkulturach młodzieżowych a Anna Dzieniakowska – psychoterapeuta o wpływie zaburzeń psychicznych na ryzyko samobójstw wśród młodzieży.
Konferencji towarzyszyła wystawa prac Aleksandry Nagłowskiej „Motyle w sieci …”.
Po zakończeniu konferencji odbył się warsztat dla nauczycieli pt. „Strategie zapobiegania samobójstwom wśród dzieci i młodzieży”.
W konferencji wzięło udział ponad 150 osób.

[Rozmiar: 90658 bajtów]