ELIMINACJE POWIATOWE XXXVIII TURNIEJU WIEDZY PO呕ARNICZEJ !!!

Wzorem lat ubieg艂ych w dniu 26 marca br. Starostwo Powiatowe w Skierniewicach wraz z Zarz膮dem Powiatowego Zwi膮zku Ochotniczych Stra偶y Po偶arnych w Skierniewicach zorganizowa艂 eliminacje powiatowe XXXVIII Og贸lnopolskiego Turnieju Wiedzy Po偶arniczej pod has艂em 鈥濵艁ODZIE呕 ZAPOBIEGA PO呕AROM鈥.
Turniej Wiedzy Po偶arniczej jest konkursem s艂u偶膮cym popularyzowaniu w艣r贸d dzieci
i m艂odzie偶y m.in.: znajomo艣ci przepis贸w przeciwpo偶arowych, zasad post臋powania na wypadek po偶aru oraz praktycznych umiej臋tno艣ci pos艂ugiwania si臋 podr臋cznym sprz臋tem ga艣niczym, wiedzy na temat techniki po偶arniczej, organizacji ochrony przeciwpo偶arowej oraz historii i tradycji ruchu stra偶ackiego.

Starosta Skierniewicki - Miros艂aw Belina przywita艂 zaproszonych go艣ci, w艣r贸d kt贸rych byli m.in.: Przewodnicz膮ca Rady Powiatu w Skierniewicach - Teresa J臋draszek, zast臋pca Komendanta Miejskiego PSP w Skierniewicach - st.bryg.mgr.in偶 Tadeusz Zwoli艅ski, rzecznik prasowy KM PSP m艂.bryg - Mariusz Wielgosz, przedstawiciele PSP w Skierniewicach: m艂. kpt. S艂awomir Majka oraz m艂.bryg Dariusz Ha艂at.
Turniej zgromadzi艂 70 uczni贸w reprezentuj膮cych szko艂y podstawowe, gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne z terenu Powiatu Skierniewickiego oraz Miasta Skierniewice.
Uczestnicy w pierwszym etapie rozwi膮zywali testy. W wyniku oceny prac pisemnych najlepsze trzy osoby z ka偶dej grupy zakwalifikowa艂o si臋 do rozgrywek fina艂owych. W wyniku rozgrywek fina艂owych kolejno艣膰 miejsc eliminacji powiatowych przedstawia si臋 nast臋puj膮co:

I grupa wiekowa(szko艂y podstawowe)
1.Adam Placek - Szko艂a Podstawowa w Makowie
2.Piotr Krysiak - Szko艂a Podstawowa w Wysokienicach
3.Antoni Szczepaniak - Szko艂a Podstawowa w S艂upi

II grupa wiekowa(gimnazja)
1.Olga Zalewska - ZSSO Skierniewice
2.Damian Adamiec - Gimnazjum w 呕elaznej
3.Miko艂aj Stankiewicz - Gimnazjum w Jeruzalu

III grupa wiekowa(szko艂y ponadgimnazjalne)
1.Kamil D臋bski - ZSZ Nr 1 Skierniewice
2.Jakub Meszka - LO im. B. Prusa Skierniewice
3.Seweryn Kudaj - LO im. B. Prusa Skierniewice

Zdobywcy pierwszych miejsc w poszczeg贸lnych kategoriach uzyskali kwalifikacje do eliminacji wojew贸dzkich, kt贸re odb臋d膮 si臋 w dniu 14 kwietnia br. w Brzezinach.
Zmagania uczni贸w ocenia艂a komisja konkursowa w sk艂adzie m艂.bryg Mariusz Wielgosz 鈥 przewodnicz膮cy, Justyna Kwiecie艅 鈥 sekretarz, m艂.bryg Dariusz Ha艂at 鈥 cz艂onek oraz m艂. kpt. S艂awomir Majka - cz艂onek.
Pami膮tkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe laureatom turnieju wr臋czyli Starosta Skierniewicki, Przewodnicz膮ca Rady Powiatu w Skierniewicach oraz zast臋pca KM PSP
w Skierniewicach.
Zwyci臋zcom, jak i wszystkim uczestnikom turnieju nale偶膮 si臋 gratulacje, dzi臋kujemy tak偶e wszystkich nauczycielom, kt贸rzy przygotowywali uczni贸w do eliminacji powiatowych, a wszystkim uczniom 偶yczymy powodzenia na eliminacjach wojew贸dzkich.
Jeste艣my wdzi臋czni wszystkim, kt贸rzy w艂膮czaj膮 si臋 w dzia艂ania profilaktyczne
w dziedzinie przeciwpo偶arowej jak i szeroko poj臋tego bezpiecze艅stwa dzieci i m艂odzie偶y.