ELIMINACJE POWIATOWE XXXVIII TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ !!!

Wzorem lat ubiegłych w dniu 26 marca br. Starostwo Powiatowe w Skierniewicach wraz z Zarządem Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Skierniewicach zorganizował eliminacje powiatowe XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.
Turniej Wiedzy Pożarniczej jest konkursem służącym popularyzowaniu wśród dzieci
i młodzieży m.in.: znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Starosta Skierniewicki - Mirosław Belina przywitał zaproszonych gości, wśród których byli m.in.: Przewodnicząca Rady Powiatu w Skierniewicach - Teresa Jędraszek, zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Skierniewicach - st.bryg.mgr.inż Tadeusz Zwoliński, rzecznik prasowy KM PSP mł.bryg - Mariusz Wielgosz, przedstawiciele PSP w Skierniewicach: mł. kpt. Sławomir Majka oraz mł.bryg Dariusz Hałat.
Turniej zgromadził 70 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne z terenu Powiatu Skierniewickiego oraz Miasta Skierniewice.
Uczestnicy w pierwszym etapie rozwiązywali testy. W wyniku oceny prac pisemnych najlepsze trzy osoby z każdej grupy zakwalifikowało się do rozgrywek finałowych. W wyniku rozgrywek finałowych kolejność miejsc eliminacji powiatowych przedstawia się następująco:

I grupa wiekowa(szkoły podstawowe)
1.Adam Placek - Szkoła Podstawowa w Makowie
2.Piotr Krysiak - Szkoła Podstawowa w Wysokienicach
3.Antoni Szczepaniak - Szkoła Podstawowa w Słupi

II grupa wiekowa(gimnazja)
1.Olga Zalewska - ZSSO Skierniewice
2.Damian Adamiec - Gimnazjum w Żelaznej
3.Mikołaj Stankiewicz - Gimnazjum w Jeruzalu

III grupa wiekowa(szkoły ponadgimnazjalne)
1.Kamil Dębski - ZSZ Nr 1 Skierniewice
2.Jakub Meszka - LO im. B. Prusa Skierniewice
3.Seweryn Kudaj - LO im. B. Prusa Skierniewice

Zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach uzyskali kwalifikacje do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się w dniu 14 kwietnia br. w Brzezinach.
Zmagania uczniów oceniała komisja konkursowa w składzie mł.bryg Mariusz Wielgosz – przewodniczący, Justyna Kwiecień – sekretarz, mł.bryg Dariusz Hałat – członek oraz mł. kpt. Sławomir Majka - członek.
Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe laureatom turnieju wręczyli Starosta Skierniewicki, Przewodnicząca Rady Powiatu w Skierniewicach oraz zastępca KM PSP
w Skierniewicach.
Zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom turnieju należą się gratulacje, dziękujemy także wszystkich nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do eliminacji powiatowych, a wszystkim uczniom życzymy powodzenia na eliminacjach wojewódzkich.
Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy włączają się w działania profilaktyczne
w dziedzinie przeciwpożarowej jak i szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.