PIERWSZY POWIATOWY PIKNIK RODZIN ZASTĘPCZYCH

W niedzielę 14 czerwca 2015 r. na terenie Szkoły Podstawowej w Sierakowicach Prawych Wolontariusze Fundacji LOTTO Milion Marzeń (kolektorzy Lotto i ich rodziny) wspólnie z pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach i ich rodzinami oraz studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach zorganizowali „Pierwszy Powiatowy Piknik Rodzin Zastępczych z terenu Powiatu Skierniewickiego”.
W organizacji Pikniku organizatorzy pozyskali również wsparcie lokalnych przedsiębiorców (Zbigniew Marat, Paweł Chojecki, Konrad Nogański, Piekarnia NOVA Puszcza Mariańska, Przedstawicielki Firmy Oriflame) i Fundacji Pomocy Społecznej „Chodźmy Razem” oraz Pauli Burchart – instruktorki zumby.
W pikniku uczestniczyło prawie 30 rodzin zastępczych z terenu powiatu skierniewickiego, dla których była to okazja do poznania się i zacieśnienia znajomości, wspólnego spędzenia czasu wolnego, aktywizacji zarówno rodziców jak i dzieci.
Wolontariusze i pracownicy PCPR przygotowali dla wszystkich uczestników grochówkę, grilla, słodycze, owoce, bufet kawowy oraz napoje chłodzące.
W trakcie pikniku dzieci chętnie uczestniczyły w zorganizowanych zabawach ruchowych (m.in. gra w piłkę nożną, ping ponga, konkursach). Najmłodsi uczestnicy „okupowali” plac zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami i karuzelami, a miłośnicy szachów mogli toczyć rozgrywki na ogromnej planszy pod opieką Pana Krzysztofa Sitarka.
Dzieci chętnie siadały w namiocie przedstawicielek firmy Oriflame, skąd wychodziły z pomalowanymi twarzami. U Pań z Oriflame często gościły również mamy, które oglądały katalogi oraz wzięły udział w konkursie wygrywając kosmetyczne upominki.
Wszystkim, spodobał się namiot Fundacji Pomocy Społecznej „Chodźmy Razem”, w którym serwowano popcorn i watę cukrową – rodzice przypomnieli sobie smaki dzieciństwa.
Instruktorka zumby – Paula Burchart porwała do zabawy zarówno dzieci jak i mamy, a nawet „tatusia zastępczego”.
Wszystkie dzieci uczestniczące w Pikniku otrzymały z rąk Wicestarosty Skierniewickiego Pana Tadeusza Grotkowskiego pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Fundację LOTTO Milion Marzeń.
Wszystkim uczestnikom Pikniku impreza bardzo się podobała. Chcielibyśmy, żeby podobne spotkania odbywały się cyklicznie.
Wspólne spędzanie czasu wolnego sprzyjać będzie dalszej integracji zarówno rodzin zastępczych, jak i ich wychowanków oraz pogłębieniu wzajemnego zaufania.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach
serdecznie dziękuje wszystkim rodzinom zastępczym za udział
w „Pierwszym Powiatowym Pikniku Rodzin Zastępczych”