Wizyta delegacji samorządowców z Ukrainy

Dnia 11 czerwca br. Starostwo Powiatowe w Skierniewicach odwiedziła dwuosobowa delegacja z miasta Łubnie na Ukrainie: Burmistrz Oleksandr Hrytsaienko oraz Kierownik Wydziału Polityki Informacyjnej i Komunikacji Społecznej Vita Kovalenko. Przedstawiciele ukraińskiego miasta Łubny uczestniczą w tym roku, w zorganizowanym przez Związek Miast Polskich spotkaniu z cyklu "Przygotowanie ukraińskich samorządów do wdrożenia reform decentralizacyjnych i stowarzyszenia z Unią Europejską". Jest to polsko-ukraiński projekt wsparcia reform samorządowych na Ukrainie, którego celem jest przygotowanie jak najszerszej grupy samorządowców ukraińskich, do wdrożenia zaplanowanych reform decentralizacyjnych oraz absorpcji dotacji unijnych na rozwój.

W ramach tej wizyty Starosta Powiatu Skierniewickiego - Mirosław Belina przedstawił obraz reformy administracyjnej w Polsce, która wprowadziła 3-stopniową strukturę podziału terytorialnego z dniem 1 stycznia 1999 roku i w ramach, której powstały Powiaty. Jednocześnie omówił zasady funkcjonowania naszego Powiatu i jego jednostek organizacyjnych. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, podczas której padło wiele pytań ze strony przedstawicieli ukraińskiej dotyczących m.in. organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Skierniewicach a także Urzędów Gmin.