Orkiestra zagrała także w Powiecie

NewsyWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 21 w dniu 13 stycznia br.
W całym kraju odbyły się koncerty, loterie, licytacje, tysiące wolontariuszy zbierało pieniądze do puszek.
Orkiestrowego akcentu nie zabrakło także w Powiecie Skierniewickim, którego przedstawiciele aktywnie włączyli się w orkiestrowe granie.
Ważnym wydarzeniem tego dnia było podsumowanie sportowe roku 2012 zorganizowane wspólnie z Radą Powiatową LZS w Skierniewicach. Spotkanie, podczas którego najlepszym sportowcom z powiatu skierniewickiego wręczono puchary i dyplomy okraszone zostało występem laureatów VIII Rejonowego Konkursu Piosenki w Języku Angielskim, Niemieckim i Rosyjskim organizowanym przez Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach, przygotowanym pod kierunkiem Danuty Ambroziak.
Podczas występu i uroczystości zbierane były do puszki pieniądze na rzecz orkiestry. W spotkaniu obok przedstawicieli Władz Powiatu i Rady Powiatowej LZS wziął udział Przewodniczący Rady Wojewódzkiej LZS, Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Marek Mazur.
W czasie orkiestrowego grania na terenie Powiatu Skierniewickiego pracowała duża grupa wolontariuszy zbierających do specjalnych puszek pieniądze na ratowanie życia dzieci
i na rzecz seniorów. Szczególnie aktywne grupy działały w gminach Bolimów, Głuchów, Lipce Reymontowskie, Skierniewice i Słupia.
Wreszcie nie zabrakło nas w czasie koncertów finałowych zorganizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Skierniewicach. Wiele licytowanych gadżetów jak choćby koszulka z autografem Mistrza Olimpijskiego Tomasza Majewskiego czy karykatura Jurka Owsiaka narysowana przez Daniela Cybulę zostało przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Skierniewicach. Wspaniały dar dla Orkiestry przekazała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Głuchowie, która dała 6 kilogramowy ser i 6 kilogramowe masło wykonane
w kształcie serca.

[R3zmiar: 90658 bajtów]