Wielkanoc smakosza

W dniu 22 marca w Młodzieżowym Centrum Kultury w Skierniewicach odbyła się kolejna edycja konkursu na tradycyjną potrawę wigilijną „Wielkanoc smakosza”.
W konkursie, którego współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Skierniewicach zaprezentowano 25 tradycyjnych potraw wielkanocnych. Wszystkie potrawy zostały wspaniale wyeksponowane i przyozdobione wielkanocnymi dekoracjami, w konkursie bowiem obok walorów smakowych liczył się także sposób ich zaprezentowania.
Jury miało nielada problem, bowiem wybranie tych najlepszych i najsmaczniejszych nie było sprawą prostą. Po degustacji zaprezentowanych potraw i ciast przyznano nagrody następującym uczestnikom:
I nagroda – Aneta Wojtas ze Słupi za „Trio roladowe wielkanocne”
II nagroda – Joanna Maniakowska z Chyleńca za „Mazurek Pisanka”
II nagroda – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Skierniewicach za „Szczupaka wielkanocnego”
III nagroda – Daria Wejkszner ze Skierniewic za „Polewkę staropolską z białą Kiełbasą”
Wyróżnienia otrzymali:
- Koło Gospodyń Wiejskich w Słupi
- Ewa Nagórska ze Skierniewic
Upominki otrzymali:
- Emilia Jędrzejewska ze Skierniewic
- Lucyna Masłocha ze Słupi
- Zofia Miazek ze Skierniewic
- Harcerki ze Skierniewic
- Andżelika Jarosz ze Skierniewic
Nagrody, w dużej części ufundowane przez Zarząd Powiatu w Skierniewicach, wręczała Przewodnicząca Rady Powiatu w Skierniewicach Danuta Kwiecińska.
W holu Młodzieżowego Centrum Kultury odbył się także jarmark świąteczny, na którym można było oglądać a także kupić ciekawe ozdoby wielkanocne.