Wizyta Ambasadora Armenii w Powiecie Skierniewickim !!!

Wizyta Ambasadora Armenii w Powicie Skierniewickim !!!

9 października 2015 r. w gabinecie Starosty Skierniewickiego Mirosława Beliny gościł Edgar Ghazaryan, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Armenii w Warszawie. Rozmowy dotyczyły kulturalnej i gospodarczej współpracy oraz organizacji na przyszły rok Dni Armenii. W programie planowanej imprezy będzie przygotowany przez Stowarzyszenie „Liberatis” ogólnopolski konkurs plastyczny pt. "Mozaika inspirowana kulturą i sztuką Armenii”. Natomiast przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie degustacja potraw ormiańskiej kuchni. Ambasador wyraził także chęć podjęcia współpracy z władzami Powiatu Skierniewickiego. Gdyby udało się podpisać umowę, byłby to pierwszy zaprzyjaźniony z powiatem region za granicą. To było bardzo sympatyczne spotkanie, do ponownego dojdzie w styczniu przyszłego roku, kiedy to Ambasador Armenii ponownie odwiedzi Skierniewice.