Przedstawiamy ofertę edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Skierniewickiego

Przedstawiamy ofertę edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych
Powiatu Skierniewickiego

Oferta edukacyjna ZSP w Bolimowie

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
Klasa pożarnicza
Klasa policyjna
TECHNIKUM
Geodezja NOWOŚĆ!
Hotelarstwo
Informatyka
Logistyka

KSZTAŁCIMY DO PRACY W DYNAMICZNIE ROZWIJAJĄCYCH SIĘ BRANŻACH I W POSZUKIWANYCH NA RYNKU PRACY ZAWODACH

KLASA POŻARNICZA
Uczniowie tej klasy są przygotowywani do wykonywania zadań strażaka – ratownika. W czasie zajęć praktycznych i teoretycznych zapoznają się ze sprzętem gaśniczym
i ratowniczym, uczą się zasad postępowania w sytuacjach ekstremalnych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kadeci zdobywają również wiedzę z dziedziny prawa regulującego funkcjonowanie ochrony przeciwpożarowej.

KLASA POLICYJNA
Kadeci klas policyjnych zapoznają się zawodem policjanta w czasie zajęć teoretycznych i ćwiczeń praktycznych. Zdobywają umiejętności z dziedziny samoobrony
i pierwszej pomocy przedmedycznej oraz poznają zasady prawa regulujące bezpieczeństwo
i porządek publiczny. Zdobyta wiedza pozwala uczniom kształcić się w zawodach związanych z funkcjonowaniem służb wewnętrznych (policją, więziennictwem, ochroną osób i mienia, bezpieczeństwem wewnętrznym państwa).

TECHNIK GEODETA (NOWOŚĆ)
Uczniowie klasy geodezyjnej zdobędą wszystkie konieczne do wykonywania tego zawodu umiejętności techniczne, miedzy innymi rysowania map, prowadzenia dokumentacji technicznej, dokonywania pomiarów w terenie, wyznaczania elementów planu zagospodarowania przestrzennego.

TECHNIK HOTELARSTWA
Absolwenci tej klasy potrafią organizować pracę w hotelach i lokalach gastronomicznych, znają specjalistyczne programy wspomagające pracę w zakładach hotelarskich, a także posługują się językiem obcym w zakresie słownictwa branżowego.

TECHNIK INFORMATYK
Uczniowie klasy informatycznej zapoznają się z zasadami administrowania i nadzorowania pracy systemów operacyjnych oraz urządzeń i sieci komputerowych, poznają języki programowania wysokiego poziomu oraz podstawy robotyki. Mają też możliwość zdobycia uznawanego na całym świecie certyfikatu Cisco IT Esentials.

TECHNIK LOGISTYK
Klasa logistyczna przygotowuje do zadań związanych z organizacją i planowaniem transportu, a także planowaniem, kontrolą, realizacją i obsługą zamówień. Uczniowie poznają sieć logistyczną i magazynową, uczą się też sporządzać dokumentację logistyczno-transportową.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie ul. Sokołowska 24, 99-417 Bolimów
tel/fax. 46 838 02 68, e-mail: lebol@poczta.onet.pl, adres strony internetowej