Kolejny etap wymiany okien w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach zako艅czony !!!

Zarz膮d Powiatu w Skierniewicach w 2014 r. podj膮艂 decyzj臋 o realizacji przez najbli偶sze 5 lat projektu maj膮cego na celu wymian臋 zniszczonych okien w budynku Starostwa Powiatowego w Skierniewicach. Liczba okien zaklasyfikowanych do wymiany to ponad 100 sztuk i w zwi膮zku z wysokimi kosztami produkcji okien (musz膮 by膰 drewniane i wykonane zgodnie z wymaganiami Konserwatora) niemo偶liwa jest ich jednoczesna wymiana.
Z pocz膮tkiem roku 2015 w ramach konkursu o dotacj臋 na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytk贸w wojew贸dztwa 艂贸dzkiego - Zarz膮d Powiatu w Skierniewicach z艂o偶y艂 wniosek pn. 鈥濿ymiana okien w budynku dawnego Sejmiku skierniewickiego obecnie siedziby Starostwa Powiatowego w Skierniewicach - etap II 鈥. Pozytywna decyzja z czerwca 2015 r. Sejmiku Wojew贸dztwa 艁贸dzkiego o dofinansowaniu tego zadania doprowadzi艂a do podpisania 31.08.0215 r. umowy o dofinansowanie ww. projektu. W pa藕dzierniku 2015 r. rozpocz膮艂 si臋 II etap remontu budynku Starostwa Powiatowego w Skierniewicach polegaj膮cy na wymianie 23 szt. - 90 letnich okien, wraz z obr贸bk膮 zew. i wew.
Dzi臋ki wymianie 23 sztuk okien w tych pomieszczeniach, w kt贸rych zosta艂y wymienione znacznie poprawi艂y si臋 warunki pracy ze wzgl臋du na lepszy komfort termiczny
i zmniejszenie si臋 ha艂asu. Jednocze艣nie, co trzeba podkre艣li膰 zmniejszy艂o si臋 zagro偶enie przechodz膮cych obok budynku pieszych, gdy偶 stan niekt贸rych okien grozi艂 ich wypadni臋ciem.
Ca艂kowita wymiana okien w przysz艂o艣ci, poprawi r贸wnie偶 estetyk臋 zabytkowego budynku Starostwa.
Ca艂kowita warto艣膰 zadania to kwota 69 026,28 z艂, z czego wk艂ad w艂asny stanowi艂y 艣rodki z bud偶etu Powiatu Skierniewickiego w kwocie 39 441,62 z艂. Zadanie pn. 鈥濿ymiana okien w budynku dawnego Sejmiku skierniewickiego obecnie siedziby Starostwa Powiatowego
w Skierniewicach - etap II 鈥
zrealizowano przy udziale 艣rodk贸w z bud偶etu Wojew贸dztwa 艁贸dzkiego w kwocie 29 584,66 z艂.

Zdj臋cie okna w pok. nr 19 w trakcie prac

Zdj臋cie okna w pokoju nr 19 po wymianie