Starosta nagrodził najlepszych sportowców 2015 roku

Najlepsi sportowcy z terenu Powiatu Skierniewickiego w 2015 roku zostali uhonorowani. Puchary oraz gratulacje otrzymało 24 sportowców z rąk Starosty Skierniewickiego - Mirosława Beliny oraz Marka Mazura - Przewodniczącego Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Łodzi, Teresy Jędraszek - Przewodniczącej Rady Powiatu w Skierniewicach. Doroczne podsumowanie odbyło się 31 stycznia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Skierniewicach.

Wyróżnienia w kategorii PIŁKA NOŻNA otrzymało 11 zawodników:

Michał Perek, LKS JUVENIA Wysokienice, zdobywca 16 bramek,
Mateusz Koszewski, KS JUTRZENKA Drzewce, zdobywca drugiego miejsca z drużyną w Lidze Okręgowej,
Patryk Karwat, LUKS OLYMPIC Słupia,
Karol Wojenka, GLKS SIERAKOWIANKA Sierakowice, pomocnik,
Marek Pawłowski, LKS MIEDNIEWICZANKA, czołowy obrońca,
Tadeusz Podstawka, GKS RAWKA Bolimów, czołowy obrońca,
Łukasz Rdzanowski, GKS MANCHATAN Nowy Kawęczyn, środkowy pomocnik,
Marcin Murgrania, GLZS POGOŃ Godzianów, bramkarz,
Patryk Błędowski, LZS MACOVIA Maków,
Piotr Słowiński, LKS JUTRZENKA Mokra Prawa, napastnik,
Wiktor Dyśko, GKS Głuchów, kapitan drużyny.

Wyróżnienia w kategorii TALENTY PIŁKARSKIE otrzymali:

Cezary Dominiak, KS JUTRZENKA Drzewce, Mistrz Powiatu Skierniewickiego w kat. juniorów,
Mateusz Krawczyk, GLKS SIERAKOWIANKA Sierakowice, obrońca, czołowy zawodnik ligi okręgowej juniorów,
Kamil Żurawski, KS JUTRZENKA Drzewce, kapitan drużyny trampkarzy, wywalczył z drużyną I miejsce w lidze okręgowej trampkarzy.

W kategorii TENIS STOŁOWY nagrodzono następujących zawodników:

Monika Jacczyk, UKS Maków, Mistrzyni Powiatu Skierniewickiego, Mistrzyni Województwa Łódzkiego LZS w kat. ŻAK,
Anna Wosik, UKS Maków, Mistrzyni Powiatu Skierniewickiego, Mistrzyni Województwa Łódzkiego LZS indywidualnie, w deblu oraz mixcie, Drużynowa Mistrzyni Województwa Łódzkiego,
Dawid Świerczyński, Mistrz Województwa Łódzkiego LZS indywidualnie, w deblu oraz mixcie, Drużynowy Wicemistrz Województwa Łódzkiego,
Natalia Borowska, LUKS POD DĘBEM Dębowa Góra, Mistrzyni Powiatu Skierniewickiego,
Damian Adamiec, LUKS POD DĘBEM Dębowa Góra, Mistrz Powiatu Skierniewickiego.

W kategorii KORFBALL:

Artur Pięcek, LUKS OLYMPIC Słupia

W kategorii BRYDŻ SPORTOWY:

Piotr Majewicz, Wysokienice

W kategorii SPORT SZKOLNY:

Julia Dyśkowska
Patryk Rosa
Tomasz Fastyn

Dodatkowe nagrody dla dwojga zawodników LUKS POD DĘBEM Dębowa Góra, utalentowanych tenisistów Natalii Borowskiej i Damiana Adamca ufundował wójt Gminy Skierniewice Dominik Moskwa.

Ponadto w czasie uroczystości uhonorowano działaczy sportowych oraz osoby działające na rzecz upowszechniania sportu w powiecie skierniewickim. Odznaki LZS wręczali Starosta Mirosław Belina oraz Przewodniczący Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS Marek Mazur.

Złote Honorowe Odznaki LZS otrzymali:

Czesław Cieślak, LUKS Dębowa Góra,
Dariusz Borowski, LUKS Dębowa Góra,
Mirosław Nowak, UKS Maków,
Edward Rosa, LKS JUVENIA Wysokienice,
Teresa Jędraszek, Przewodnicząca Rady Powiatu w Skierniewicach,
Piotr Gradowski, UKS Maków,
Ewa Ulanowska Starostwo Powiatowe w Skierniewicach.

Srebrne Honorowe Odznaki LZS:

Jacek Gędek, GKS MANCHATAN Nowy Kawęczyn,
Aneta Klimczyk, LUKS OLIMPIC Słupia.

Brązowe Honorowe Odznaki LZS:

Kinga Zbudniewek, LKS JUTRZENKA Mokra Prawa,
Paweł Rutkowski, LKS MIEDNIEWICZANKA Miedniewice,
Elżbieta Chmurska, LUKS OLIMPIC Słupia.

Uroczystość poprowadził Krzysztof Supera, wzięli w niej udział udział m.in. posłanka na Sejm RP Dorota Rutkowska, Beata Ozga- Flejszer radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Jan Grzelka - prezes OZPN Skierniewice oraz samorządowcy, trenerzy, działacze sportowi i rodzice.