Pokonać stereotypy …

Pokonać stereotypy …


… wybór szkoły średniej przez gimnazjalistów często podyktowany jest wieloma stereotypami. Mówi się, że to liceum jest szkołą, która zapewni wspaniały rozwój. My, uczniowie ZSP w Głuchowie, odrzuciliśmy te przekonania. Nie poszliśmy za opinią tłumu, bo przecież: „to orły latają samotnie...”. Dlatego uwiliśmy swoje gniazdo właśnie w Głuchowie. Kierowaliśmy się tym, że wszyscy uczniowie i absolwenci tego Technikum mają o nim wyłącznie dobre zdanie.
Dlaczego więc warto było pójść pod prąd obiegowych opinii tej części kolegów, którzy nie znają Naszej Szkoły z bliska?

Wyróżnia nas kameralny klimat. Wszyscy bardzo dobrze się znamy, nikt nie jest anonimowy. Każdy ma szansę zostać zauważonym przez nauczycieli, którzy pomagają nam rozwinąć swoje talenty (często nieodkryte przez nas samych). Dużym walorem Szkoły jest to, że łączy tradycję z nowoczesnością. Wiele elementów wystroju przypomina o naszych korzeniach (np. sala rustykalna). Co roku organizujemy liczne przedsięwzięcia, które przybliżają kulturę regionu. Utrzymujemy przyjazne relacje z lokalną społecznością. Z drugiej strony uczymy się w salach lekcyjnych na miarę XXI wieku. Dzięki wyposażeniu ich w sprzęt multimedialny uczestniczymy w fascynujących zajęciach, często wzbogacanych o ciekawe filmy i prezentacje. Nowocześnie urządzona kuchnia daje możliwość doskonalenia zdolności kulinarnych. Wiele lekcji prowadzonych jest w plenerze. Uczniowie mogą sami dotknąć maszyn i zobaczyć, jak są skonstruowane.
Ogromne możliwości rozwoju stwarza nam uczestnictwo w wyjazdach branżowych (targach, pokazach, wycieczkach). Często obsługujemy imprezy, doskonaląc umiejętności kelnerskie. Opiekujemy się niewielkim polem doświadczalnym. Biorąc udział w zajęciach dodatkowych oraz licznych konkursach, pielęgnujemy swoje talenty i pasje. Inspiracją do ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji są dla nas spotkania z ciekawymi ludźmi i warsztaty prowadzone nie tylko przez nauczycieli. Wszystkie te działania dobrze przygotowują nas do zawodu i uczą, jak spełniać oczekiwania przyszłych pracodawców.
Tak więc dlaczego ta szkoła? Odpowiedź na to pytanie żadnemu z naszych uczniów nie sprawi kłopotu. Każdy dzień spędzony tutaj to nowa przygoda: fascynujące lekcje, mnóstwo możliwości rozwijania swoich pasji, miła atmosfera, otwarci nauczyciele i przyjaźni uczniowie. Takie połączenie tworzy środowisko, w którym możemy odnosić sukcesy.
Zapraszamy do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie.
UczniowieKomentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Wygenerowano w sekund: 0.06
6,335,393 unikalne wizyty