Wspólna sesja

W dniu 24 kwietnia w sali sejmikowej Starostwa Powiatowego w Skierniewicach odbyło się wspólne posiedzenie Rady Miasta Skierniewice i Rady Powiatu w Skierniewicach.
Głównym celem wspólnych obrad było przeprowadzenie debaty na temat świadczenia opieki zdrowotnej na terenie Skierniewic i Powiatu Skierniewickiego, a także podjęcie stanowiska w sprawie poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców na terenie miasta
i powiatu.
Na wspólne obrady obu Rad przybyło wielu gości: byli Posłowie na Sejm: Krystyna Ozga, Dorota Rutkowska i Dariusz Seliga, przedstawiciele Marszałka Województwa
i Wojewody Łódzkiego, wójtowie i przewodniczący rad gmin z terenu powiatu, szefowie podstawowych zakładów opieki zdrowotnej i wielu innych.
Dyskusja panelowa prowadzona była w dwóch obszarach:
1. Ratownictwo medyczne
2. Szpital i kontraktacja świadczeń medycznych w NFZ.
Wprowadzenia do dyskusji dokonali Tadeusz Grotkowski – członek Zarządu Powiatu
w Skierniewicach i Mariusz Dziuda – Przewodniczący Rady Miasta Skierniewice. Po jednym i drugim wprowadzeniu prowadzona była gorąca kilkugodzinna dyskusja, w której głos zabrali radni obu rad, zaproszeni goście, osoby odpowiedzialne za ratownictwo medyczne, przedstawiciele Skierniewickiego Szpitala.
Ostatecznie radni nie podjęli stanowiska, zaprotokołowano jednak szereg wniosków dotyczących zarówno usprawnienia pracy ratownictwa medycznego na terenie miasta
i powiatu, jak i poprawy pracy szpitala oraz procedur medycznych.