Wystawa w Muzeum

26 kwietnia br. w Muzeum Regionalnym w Lipcach Reymontowskich otwarta została wystawa „Gmina Bolimów – historia i współczesność”. Jest to pierwsza z 9 wystaw prezentujących historię i współczesność gmin powiatu skierniewickiego.
Na otwarcie wystawy przybyło wielu gości m.in. Wicestarosta Skierniewicki Jan Białek, Wójt Gminy Lipce Reymontowskie Jerzy Czerwieński i Przewodnicząca Rady Gminy Danuta Łaska. Otwarcie wystawy poprzedził mini koncert Bolimowskiej Orkiestry Dętej.
Dyrektor Muzeum Regionalnego Jerzy Murgrabia – otwierając wystawę przybliżył wszystkim bogatą historię gminy Bolimów.
Wystawa to dokumenty, zdjęcia, militaria i przedmioty użytkowe, najstarsze pochodzą już w XV wieku.
Obok wystawy znajduje się pomieszczenie, w którym zebrano przedmioty składające się na wyposażenie kuźni pochodzące ze wsi Łasieczniki leżącej na terenie gminy Bolimów. W najbliższym czasie będzie też prawdziwa kuźnia, obrazująca historię kowalstwa na terenie powiatu skierniewickiego.
Otwarta dzisiaj wystawa będzie czynna do 25 sierpnia 2013 r.