CZAS WAKACJI CZAS PODRÓŻY

CZAS WAKACJI CZAS PODRÓŻY - polsko- armeńska wymiana młodzieży

W dniach 01-08 sierpnia br. grupa pięciu uczniów i dwóch opiekunów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie w nagrodę za dobre wyniki w nauce oraz aktywny udział w życiu szkoły odwiedzi Armenię w ramach wymiany młodzieży polsko-armeńskiej .
Wyjazd będzie okazją do wymiany doświadczeń, poznania interesujących osób a także nawiązania nowych przyjaźni. Młodzież zwiedzi ciekawe miejsca, pozna kulturę i sztukę Armenii.
W programie pobytu znalazła się między innymi; nauka tańców, gier i zabaw ormiańskich , zwiedzanie Yeghegnadzor miasta, którego powstanie datuje się na 3 wiek. Gospodarze zaplanowali również zwiedzanie Erewania stolicy Armenii a także miejscowych uczelni, klasztoru Khor Virap i wycieczkę okolicę góry Ararat na której prawdopodobnie znajduje się Arka Noego.
Wyjazd w zakresie przelotu sfinansowało Starostwo Powiatowe pozostałe koszty pobytu pokryje strona armeńska .
Życzymy miłych wrażeń.