Strażackie święto w Skierniewicach

W dniu 18 maja br. na Rynku w Skierniewicach obchodzono Wojewódzki Dzień Strażaka 2013.
Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Św. odprawionej w kościele św. Jakuba, tam nastąpiło poświęcenie nowego sztandaru.
Po mszy strażacy przemaszerowali na Rynek gdzie nastąpiła oficjalna część uroczystości, podczas której wręczone zostały odznaczenia, medale, awanse na wyższe stopnie.
Na Rynku odbyła się prezentacja sprzętu strażackiego, a także konkursy
i zabawy dla dzieci.
Na uroczystość przybyło wielu oficjalnych gości: byli Posłowie na Sejm RP, Komendant Główny Straży Pożarnych, Marszałek Województwa Łódzkiego, prezydenci, burmistrzowie i wójtowie wielu samorządów z województwa łódzkiego.
Powiat Skierniewicki reprezentował Starosta Skierniewicki Mirosław Belina – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.