Dzień Sołtysa !

Powiatowy Dzień Sołtysa !

Dnia 6 marca br. w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Sołtysa, które obchodzone było w naszym Powiecie po raz czwarty. Sołtys to funkcja znana na polskiej wsi od wieków. To właśnie on ma bezpośredni kontakt z ludźmi, to jemu mieszkańcy przekazują swoje pomysły, obawy i potrzeby związane z polepszeniem jakości życia w swojej miejscowości. Sołtys to przede wszystkim podstawa i opoka władzy samorządowej. Z tej okazji wybrani przedstawiciele sołectw z poszczególnych Gmin zostali odznaczeni okolicznościowym medalem wybitym z okazji 150 lecia Powiatu Skierniewickiego. Medale zostały wręczone 38 sołtysom przez Starostę Skierniewickiego - Mirosława Belinę, Przewodniczącą Rady Powiatu Skierniewickiego - Teresę Jędraszek oraz zaproszonego na uroczystość Wicemarszałka Województwa Łódzkiego - Dariusza Klimczaka. W trakcie imprezy można było posłuchać programu artystycznego Kariny Dyśko wraz z zespołem oraz lokalnych artystów z Lipiec Reymontowskich tzw. „Kabaretu bez nazwy”. Na ten uroczysty dzień zostały zaproszone przedstawicielki czternastu Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń, OSP z terenu Powiatu, które zaprezentowały pyszne potrawy regionalne nawiązujące do Świąt Wielkanocnych. O podniebienia gości zadbali także uczniowie Z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie serwując tzw. „wiejski stół”. Imprezę zakończyły rozmowy w miłej atmosferze i degustacji potraw.

ZAPRASZAMY GO GALERII

Posłuchaj audycji !!