Dzień kobiet.

Dzień Kobiet w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach !

Uroczystość ta rozpoczęła się od wręczenia przez Starostę Skierniewickiego Mirosława Belinę i Przewodniczącą Rady Powiatu Skierniewickiego Teresę Jędraszek - wybranym Panią za zasługi na rzecz społeczności lokalnych - medalu okolicznościowego wybitego z okazji 150 lecia Powiatu Skierniewickiego. Przybyłe na tę imprezę kobiety życzeń trenu Powiatu Skierniewickiego oprócz życzeń miały przyjemność posłuchać programu kabaretu Grzegorza Halamy. Atmosfera na sali była bardzo radosna. Panie zostały ugoszczone tradycyjnie pysznym tortem i lampką szampana, które w profesjonalny sposób zostały podane przez uczniów Powiatowej szkoły tj. Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie. Zarząd Powiatu Skierniewickiego nie tylko obdarował w tym dniu kobiety symbolicznymi kwiatami i czekoladkami, ale zrobił też im niespodziankę obdarowując je szczęśliwymi losami, gdzie na loterii niektóre z nich wygrały kosmetyki, biżuterię czy vouchery do salonu Lucyna Day Spa.
Początki Święta Dnia Kobiet sięgają starożytnego Rzymu. Matronalia, bo tak nazywano te święto, było obchodzone w pierwszym tygodniu marca. Kobiety urodzone jako wolne były obdarowywane przez swoich mężów prezentami i cieszyły się ich wyjątkową uwagą. Mężowie wręczali swoim żonom prezenty, chętnie spełniali ich każde życzenie. Zwyczaj ten przetrwał do dzisiaj i jest kultywowany w wielu miejscach na świecie.
28 lutego 1909 roku w USA po raz pierwszy obchodzono Międzynarodowy Dzień Kobiet. Zorganizowany został, aby upamiętnić marsz 15 tys. kobiet, pracujących w zakładach odzieżowych, które 8 marca 1908 roku wyszły na ulice Nowego Jorku z protestem przeciwko brakowi praw politycznych oraz ekonomicznych. A w 1910 roku w Kopenhadze Międzynarodówka Socjalistyczna ustanowiła Dzień Kobiet świętem narodowym. Głównym celem celebrowania tego dnia miało być propagowanie idei praw kobiet, jak również budowanie poparcia społecznego dla powszechnych praw wyborczych dla przedstawicielek płci pięknej. W Polsce Święto Dnia Kobiet zaczęto obchodzić po drugiej wojnie światowej i w tym dniu paniom wręczano kwiaty i prezenty.
Chociaż dzień kobiet obchodzony jest raz do roku, to należy pamiętać, że szacunek i życzliwość należy okazywać drogim paniom przez cały czas. Tak, więc wszystkim Paniom jeszcze raz składamy najlepsze życzenia zdrowia oraz uśmiechu, na co dzień i aby tak licznie przybywały na swoją uroczystość każdego roku do budynku Starostwa Powiatowego w Skierniewicach.

ZAPRASZAMY GO GALERII