Uproszczony plan urządzenia lasu

Informacja o wyborze wykonawcy na sporządzenie uproszczonych planów urządzenia lasu dla lasów (osób fizycznych i wspólnot gruntowych) niestanowiących własność Skarbu Państwa położonych w wybranych obrębach na terenie gmin: Godzianów, Kowiesy, Lipce Reymontowskie, Nowy Kawęczyn, Skierniewice, Słupia.

Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Skierniewicach informuje mieszkańców gmin:

• Godzianów obręby: Godzianów, Płyćwia, Zapady,
• Kowiesy obręby: Chełmce, Chojnata, Chojnatka, Jakubów, Jeruzal, Lisna, Paplin, Pękoszew, Turowa Wola, Ulaski, Wędrogów, Wola Pękoszewska, Wólka Jeruzalska,
• Lipce Reymontowskie obręby: Chlebów, Lipce Reymontowskie, Mszadla,
Retniowiec, Wola Drzewiecka,
• Skierniewice obręby: Balcerów, Borowiny, Budy Grabskie, Józefatów, Rowiska,
Pruszków, Ruda, Samice, Sierakowice Prawe, Strobów, Zalesie,
• Słupia obręby: Gzów, Modła, Słupia, Zagórze.

o podpisaniu umowy między Powiatem Skierniewickim a Agencją CEZAR Piotrkowicz Spółka Jawna z siedzibą w Mińsku Mazowieckim, 05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Boczna 28, na wykonanie uproszczonych planów urządzenia lasów określających zadania z zakresu gospodarki leśnej na okres 10 lat.
W związku z powyższym informujemy, że na terenie wyżej wymienionych obrębów prowadzone będą prace urządzeniowe w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, związane z przygotowaniem przedmiotowych dokumentów.
O terminie prowadzenia prac urządzeniowych w terenie Wykonawca powiadomi sołtysów poszczególnych wsi.
Jednocześnie informujemy, że zgodnie z art. 21 ust. 4 ustawy o lasach projekty uproszczonych planów urządzenia lasów dla lasów położonych w wyżej wymienionych obrębach zostaną wyłożone do publicznego wglądu, na okres 60 dni, w siedzibie urzędów gmin. O dokładnym terminie wyłożenia projektów uproszczonych planów urządzenia lasu właściciele lasów zostaną poinformowani przez właściwego terytorialnie wójta gminy.