Spotkanie z dyrektorami szkół w Starostwie

W dniu 19.09.2017r. odbyło się spotkanie informacyjno – organizacyjne z dyrektorami szkół i placówek z terenu powiatu skierniewickiego podczas, którego dokonano podsumowania działalności merytorycznej Powiatowej Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej w roku szkolnym 2016/2017. Przedstawiono informacje dotyczące organizacji nowych form wspierania placówek w bieżącym roku szkolnym. W związku ze zmianami w prawie oświatowym szczególny nacisk położono na wsparcie dyrektorów i nauczycieli w ramach inicjatywy „Wspomagamy pracę szkoły”. Przedstawiono także wiele ciekawych form pomocy dla rodziców. Jedną z nich będzie „Akademia Dobrego Rodzica”. To cykl prelekcji przeznaczony dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę w zakresie nabywania umiejętności edukacyjnych oraz podnoszenia kompetencji wychowawczych. Została także przeprowadzona ankieta badająca zadowolenie z dotychczasowej współpracy poradni ze szkołami i przedszkolami. W spotkaniu wziął udział p.Tadeusz Grotkowski - Wicestarosta Skierniewicki oraz p. Mirosława Nowacka – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi Delegatura w Skierniewicach.