Powiatowy Dzień Rodzinny w Lipcach Reymontowskich

W dniu 25 maja br. zorganizowany został w Lipcach Reymontowskich Powiatowy Dzień Rodzinny przez Zarząd Powiatu w Skierniewicach oraz Powiatową Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Skierniewicach. Na Powiatowy Dzień Rodzinny przybyło łącznie ok. 180 osób. Uczestnicy zostali podzieleni na 4 grupy, które kolejno zwiedzały wspaniałe zbiory militariów w Muzeum Czynu Zbrojnego, wystawy stałe i czasowe w Muzeum im. Wł. St. Reymonta w Lipcach Reymontowskich oraz uczestniczyły w grach sprawnościowych, plastycznych i Jaka to melodia zorganizowanych przez pracowników Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu
i Rekreacji w Lipach Reymontowskich.
Na Powiatowy Dzień Rodzinny przybyli m. in. Poseł na Sejm RP Dariusz Seliga, Starosta Skierniewicki Mirosław Belina, Wicestarosta Skierniewicki Jan Białek, Skarbnik Powiatu Ewa Ulanowska, Przewodnicząca Rady Powiatu w Skierniewicach Danuta Kwiecińska wraz z Radnymi Powiatu Andrzejem Supłem oraz Jarosławem Lińskim, Wójt Gminy Lipce Reymontowskie Jerzy Czerwieński, a także liczni goście oraz sponsorzy.
Na dzieci oprócz zwiedzania czekały także inne atrakcje. Były pokazy pojazdów strażackich z OSP w Drzewcach i Lipcach Reymontowskich oraz ściana wspinaczkowa na którą dzieci mogły się wspiąć z OSP w Głuchowie. Przybyli też twórcy ludowi ze swoimi pięknymi wyrobami, Bogusława Świderek, Marzena Jędrzejczak, Adam Głuszek. Nie zabrakło też Jana Konopczyńskiego, który pomagał dzieciom wykonać wazoniki z gliny na kole garncarskim.
Nie zapomniano również o czytaniu bajek w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
Na zakończenie dzieci z rodziną oraz przybyli goście posili się smacznymi potrawami z grilla oraz ciastami.