Powiatowy Dzie艅 Rodzinny w Lipcach Reymontowskich

W dniu 25 maja br. zorganizowany zosta艂 w Lipcach Reymontowskich Powiatowy Dzie艅 Rodzinny przez Zarz膮d Powiatu w Skierniewicach oraz Powiatow膮 Poradni臋 Psychologiczno 鈥 Pedagogiczn膮 w Skierniewicach. Na Powiatowy Dzie艅 Rodzinny przyby艂o 艂膮cznie ok. 180 os贸b. Uczestnicy zostali podzieleni na 4 grupy, kt贸re kolejno zwiedza艂y wspania艂e zbiory militari贸w w Muzeum Czynu Zbrojnego, wystawy sta艂e i czasowe w Muzeum im. W艂. St. Reymonta w Lipcach Reymontowskich oraz uczestniczy艂y w grach sprawno艣ciowych, plastycznych i Jaka to melodia zorganizowanych przez pracownik贸w Powiatowej Poradni Psychologiczno 鈥 Pedagogicznej w Gminnym O艣rodku Kultury Sportu
i Rekreacji w Lipach Reymontowskich.
Na Powiatowy Dzie艅 Rodzinny przybyli m. in. Pose艂 na Sejm RP Dariusz Seliga, Starosta Skierniewicki Miros艂aw Belina, Wicestarosta Skierniewicki Jan Bia艂ek, Skarbnik Powiatu Ewa Ulanowska, Przewodnicz膮ca Rady Powiatu w Skierniewicach Danuta Kwieci艅ska wraz z Radnymi Powiatu Andrzejem Sup艂em oraz Jaros艂awem Li艅skim, W贸jt Gminy Lipce Reymontowskie Jerzy Czerwie艅ski, a tak偶e liczni go艣cie oraz sponsorzy.
Na dzieci opr贸cz zwiedzania czeka艂y tak偶e inne atrakcje. By艂y pokazy pojazd贸w stra偶ackich z OSP w Drzewcach i Lipcach Reymontowskich oraz 艣ciana wspinaczkowa na kt贸r膮 dzieci mog艂y si臋 wspi膮膰 z OSP w G艂uchowie. Przybyli te偶 tw贸rcy ludowi ze swoimi pi臋knymi wyrobami, Bogus艂awa 艢widerek, Marzena J臋drzejczak, Adam G艂uszek. Nie zabrak艂o te偶 Jana Konopczy艅skiego, kt贸ry pomaga艂 dzieciom wykona膰 wazoniki z gliny na kole garncarskim.
Nie zapomniano r贸wnie偶 o czytaniu bajek w ramach akcji 鈥濩a艂a Polska Czyta Dzieciom鈥.
Na zako艅czenie dzieci z rodzin膮 oraz przybyli go艣cie posili si臋 smacznymi potrawami z grilla oraz ciastami.

[Rozmiar: 90658 bajt贸w]