Spotkanie Wigilijne rodzin zastępczych z terenu Powiatu Skierniewickiego

W dniu 12.12.2017 roku w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach odbyło się coroczne spotkanie rodzin zastępczych z terenu Powiatu Skierniewickiego, zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Spotkania rodzin zastępczych z pracownikami PCPR oraz władzami Powiatu przy świątecznym stole są już wieloletnią tradycją. Są one okazją do wymiany doświadczeń, zacieśniania więzi i wzajemnego wsparcia w tej trudnej ale jakże potrzebnej pracy.

Starosta Skierniewicki - Mirosław Belina podziękował zebranym za okazywane serce, włożoną pracę w zabezpieczenie potrzeb dzieci i przekazywanie prawidłowych wzorców wychowywanym w rodzinach zastępczych dzieciom. Starosta składając wszystkim życzenia Świąteczno-Noworoczne życzył rodzicom zastępczym dużo wytrwałości i cierpliwości w wychowywaniu dzieci, które nie mają możliwości dorastania w naturalnych rodzinach, a dzieciom beztroskiego i szczęśliwego Nowego Roku pełnego miłości i troskliwości opiekunów. Wszystkim życzył zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pełnych rodzinnego ciepła spotkań przy świątecznym stole w gronie najbliższych.
Atrakcją tegorocznego spotkania był występ Oliwii i Jagody, które wyśpiewały swoim koleżankom i kolegom oraz ich rodzicom tradycyjne polskie kolędy. Dodatkową atrakcją dla młodszych dzieci była okazja do wykonania świątecznych kartek z życzeniami. Z pomocą wolontariuszek: Ani, Magdy i Gosi ze Szkoły Podstawowej w Pszczonowie oraz Julii i Michała z Zespołu Szkół Nr 3 w Skierniewicach dzieci z zaangażowaniem wykonywały świąteczne karty.
Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie życzą wszystkim rodzinom zastępczym dużo szczęścia, miłości i radości w nadchodzącym Nowym 2018 roku.