Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie kształci, między innymi w kierunkach związanych ze służbami mundurowymi ¬- LO to klasy: wojskowa, policyjna, strażacka.
GIMNAZJALISTO! Czy chcesz w przyszłości wykonywać zawód cieszący się szacunkiem i zaufaniem społeczeństwa? Czy pragniesz dbać o bezpieczeństwo naszego kraju? Czy jesteś człowiekiem z pasją, który chce się rozwijać i zdobywać nowe doświadczenia? Jeśli tak, to żołnierz, policjant lub strażak jest Twoim zawodem, a nasza szkoła pomoże Ci przygotować się do studiów w tym kierunku.
Młodzież w naszej szkole w klasach mundurowych ma wspaniałą szansę, aby przekonać się na czym polega służba w wojsku, policji i straży. Uczniowie przygotowują się do wybranego zawodu pod czujnym okiem czynnych lub byłych funkcjonariuszy służb mundurowych - ppłk. Wiesława Głowackiego, podinsp.Tomasza Rochmińskiego i mł. kpt. Marka Krawczyka.
Przyszli wojskowi, policjanci i strażacy kształcą się teoretycznie i praktycznie w trakcie przedmiotów: przysposobienie wojskowe, bezpieczeństwo i porządek publiczny oraz bezpieczeństwo pożarowe a także podczas licznych wycieczek dydaktycznych. Ogromne zainteresowanie młodzieży budzą różne wyjazdy, np. do: Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach, zakładów karnych, jednostek straży pożarnej czy na poligon wojskowy. Młodzież może wówczas z bliska przyjrzeć się codziennej pracy funkcjonariuszy służb mundurowych i poznać tajniki ich pracy. Nasza szkoła oferuje swoim uczniom również patronat Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie oraz szkolenia na majowych biwakach w trakcie których zawodowi funkcjonariusze „mundurówki” wspierają doskonalenie kadetów.

Przyjdź do nas i spróbuj – naprawdę warto!
Zapraszamy na dzień otwarty 21.04.2018 r., godz. 10.00 – 13.00

www.zsp-bolimow.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Wygenerowano w sekund: 0.05
4,279,137 unikalne wizyty