Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie

„Taka jak wszystkie, a jednak inna". Hasło to, od wielu lat przyświeca (towarzyszy) Naszej Szkole. Na czym polega owa „inność”?
Naszym celem nie jest wygrywanie w wyścigu na najlepiej zdaną maturę, nie bierzemy udziału w rankingu na najwięcej „świadectw z czerwonym paskiem”. Nie sztuką jest kształcenie „pod egzaminy”, lecz przygotowanie do życia wśród wymogów współczesnego świata. Dlatego podejmujemy wiele działań, które pozwolą, aby uczniowie przyjrzeli się sobie, przeanalizowali swoje mocne i słabe strony. Dzięki temu będą mogli wybrać odpowiednią dla siebie ścieżkę kariery zawodowej.
Budujemy klimat zaufania i akceptacji. Sprzyja temu kameralna atmosfera Szkoły, w której nikt nie czuje się anonimowo. Każdy uczeń jest tak samo ważny. Staramy się dostrzec Jego indywidualne potrzeby i je uwzględniać. Chcemy, aby nasz kontakt opierał się na szacunku i dialogu, ponieważ wiemy, że tylko takie relacje dają możliwość rozwijania swojego potencjału. Codziennie zmagamy się z wieloma sytuacjami i zdarzeniami, które rozpatrujemy nie tylko z perspektywy nauczyciela, ale również z pozycji ucznia.
Równocześnie pokazujemy, jakie wymagania stoją przed każdym człowiekiem. Dlatego często pozwalamy, aby uczniowie mogli doświadczyć konsekwencji własnych wyborów. Przykładamy dużą wagę do rozwoju wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. W tym celu nie tylko inspirujemy młodzież do podejmowania działań o charakterze charytatywnym, ale także staramy się dawać dobry przykład swoim postępowaniem.
W naszej szkole będziesz zdobywał zawód według najnowszych standardów kształcenia zawodowego. Stwarzamy dla naszych uczniów możliwości do najlepszego rozwoju zawodowego. Tu czekają na Ciebie doskonale wyposażone pracownie zawodowe, atrakcyjne miejsca praktyk, staże zawodowe u najlepszych pracodawców, wiele ciekawych kursów zawodowych podnoszących kwalifikacje realizowanych w ramach projektów unijnych oraz zagraniczne staże z programu Erasmus+.
Zachęcanie do „rozwijania skrzydeł”, a nie ich „podcinanie” - to motto, z którym każdego dnia rozpoczynamy naszą pracę.
Nauczyciele ZSP w Głuchowie.


Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Wygenerowano w sekund: 0.05
4,279,153 unikalne wizyty