Dzie艅 Kobiet 2018r.

Dzie艅 Kobiet w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach !

Uroczysto艣膰 ta rozpocz臋艂a si臋 z艂o偶eniem 偶ycze艅 przez Starost臋 Skierniewickiego Miros艂awa Belin臋, Przewodnicz膮c膮 Rady Powiatu Skierniewickiego Teres臋 J臋draszek oraz Pos艂a na Sejm RP Dorot臋 Rutkowska. Przyby艂e na t臋 imprez臋 kobiety z terenu Powiatu Skierniewickiego opr贸cz 偶ycze艅 mia艂y przyjemno艣膰 pos艂ucha膰 muzyki retro Kloci艅skiego wykonaniu Macieja Kloci艅skiego i Zbigniewa Rymarza, kt贸rzy przenie艣li si臋 w niezwykle nastrojow膮 podr贸偶 w czasie do krainy piosenek okresu dwudziestolecia mi臋dzywojennego. Atmosfera na sali by艂a bardzo radosna. Panie zosta艂y ugoszczone tradycyjnie pysznym tortem i lampk膮 szampana, kt贸re w profesjonalny spos贸b zosta艂y podane przez uczni贸w Powiatowej szko艂y tj. Zespo艂u Szk贸艂 Ponadgimnazjalnych w G艂uchowie. Zarz膮d Powiatu Skierniewickiego nie tylko obdarowa艂 w tym dniu kobiety symbolicznymi kwiatami i czekoladkami, ale zrobi艂 te偶 im niespodziank臋 obdarowuj膮c je szcz臋艣liwymi losami, gdzie na loterii niekt贸re z nich wygra艂y kosmetyki, bi偶uteri臋, walizki czy vouchery do salonu Lucyna Day Spa. Koniec imprezy u艣wietni艂 wyst臋p Zespo艂u 鈥瀂iemia S艂upiecka鈥, kt贸ry za艣piewa艂 Pani m.in. 鈥濻TO LAT鈥.
Pocz膮tki 艢wi臋ta Dnia Kobiet si臋gaj膮 staro偶ytnego Rzymu. Matronalia, bo tak nazywano te 艣wi臋to, by艂o obchodzone w pierwszym tygodniu marca. Kobiety urodzone jako wolne by艂y obdarowywane przez swoich m臋偶贸w prezentami i cieszy艂y si臋 ich wyj膮tkow膮 uwag膮. M臋偶owie wr臋czali swoim 偶onom prezenty, ch臋tnie spe艂niali ich ka偶de 偶yczenie. Zwyczaj ten przetrwa艂 do dzisiaj i jest kultywowany w wielu miejscach na 艣wiecie.
28 lutego 1909 roku w USA po raz pierwszy obchodzono Mi臋dzynarodowy Dzie艅 Kobiet. Zorganizowany zosta艂, aby upami臋tni膰 marsz 15 tys. kobiet, pracuj膮cych w zak艂adach odzie偶owych, kt贸re 8 marca 1908 roku wysz艂y na ulice Nowego Jorku z protestem przeciwko brakowi praw politycznych oraz ekonomicznych. A w 1910 roku w Kopenhadze Mi臋dzynarod贸wka Socjalistyczna ustanowi艂a Dzie艅 Kobiet 艣wi臋tem narodowym. G艂贸wnym celem celebrowania tego dnia mia艂o by膰 propagowanie idei praw kobiet, jak r贸wnie偶 budowanie poparcia spo艂ecznego dla powszechnych praw wyborczych dla przedstawicielek p艂ci pi臋knej. W Polsce 艢wi臋to Dnia Kobiet zacz臋to obchodzi膰 po drugiej wojnie 艣wiatowej i w tym dniu paniom wr臋czano kwiaty i prezenty.
Chocia偶 dzie艅 kobiet obchodzony jest raz do roku, to nale偶y pami臋ta膰, 偶e szacunek i 偶yczliwo艣膰 nale偶y okazywa膰 drogim paniom przez ca艂y czas. Tak, wi臋c wszystkim Paniom jeszcze raz sk艂adamy najlepsze 偶yczenia zdrowia oraz u艣miechu, na co dzie艅 i aby tak licznie przybywa艂y na swoj膮 uroczysto艣膰 ka偶dego roku do budynku Starostwa Powiatowego w Skierniewicach.