Święto Rodziny - integracją pokoleń

„Święto Rodziny - integracją pokoleń”

Dnia 26 maja 2018 r. w Strobowie odbyła się operacja pn. "Święto Rodziny - integracją pokoleń" mająca na celu zachowanie dziedzictwa kulturowego obszaru LGD - „Gniazdo” poprzez organizację imprezy plenerowej promującej lokalne zasoby kulturowe współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Na początku imprezy zostało zasadzone drzewko integracji przez Władze Powiatu Skierniewickiego oraz zaproszonych gości. W ramach tej imprezy uczestnicy mogli posłuchać kompozycji muzycznych zespołu regionalnego USTRONIE oraz obejrzeć pokazy cyrkowe - iluzjonisty Rafał Mulka. Gwiazdą Święta był Robert Janowski.
Podczas imprezy można było skosztować potraw regionalnych prezentowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich czy Stowarzyszenia z terenu Powiatu Skierniewickiego w ramach konkursu na „Tradycyjna potrawę rodzinną” oraz posłuchać i obejrzeć występy dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu Powiatu w ramach konkursu „Przegląd Twórczości Artystycznej”. Tego dnia odbył się też konkurs pn. „Odkrywamy rodzinne talenty”, w którym zaprezentowały się uzdolnione rodziny z terenu Powiatu. Wszystkim uczestnikom konkursów władze Powiatu wręczyły nagrody rzeczowe. Wręczane też były nagrody w postaci drzewek w konkursie „Z wiedzy o Lokalnej Strategii Rozwoju - Lokalnej Grupy Działania „Gniazdo”. Odwiedzający imprezę mogli popróbować grochówki i dań z grilla, a także słodkości prezentowanych w trakcie pokazu kuchni regionalnej.
Na imprezie nie zabrakło także takich atrakcji jak: fotobudki, dmuchanego placu zabaw, przejażdżek konnych bryczką, foodtruck z pizzą czy pokazów strażackich i pokazów Policji.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Zapraszamy do galeri