Z wizytą u Wicestarosty Skierniewickiego – Tadeusza Grotkowskiego

czyli lokalna lekcja historii z okazji 100 - lecia
odzyskania przez Polskę niepodległości

Uczniowie klasy 7c ZSSO im. Jana Pawła II w Skierniewicach wraz z Wychowawcą panią Marzanną Śmiechurą spotkali się z Wicestarostą Skierniewickim – Tadeuszem Grotkowskim w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach. Uczniowie wysłuchali historii na temat oddania w 1926 roku Domu Sejmikowego społeczeństwu, obejrzeli salę sejmikową z herbami, owalny gabinet Starosty Skierniewickiego, w którym po dziś dzień zachowały się oryginalne meble, wysłuchali opowieści o znanych osobach, które odwiedziły nasz urząd, jak również legendy o „tańczących szkieletach”. Miłym akcentem na zakończenie wizyty było wręczenie przez Uczniów Wicestaroście podziękowania za zaproszenie. Uczniowie zaś otrzymali od Wicestarosty upamiętniające wizytę gadżety promujące Powiat Skierniewicki.

ZAPRASZAMY GO GALERII