POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY PO呕ARNICZEJ 2019

28 marca br. w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach odby艂y si臋 eliminacje powiatowe Og贸lnopolskiego Turnieju Wiedzy Po偶arniczej- 鈥濵艂odzie偶 zapobiega po偶arom鈥. Organizatorami Turniej byli: Komenda Miejska Pa艅stwowej Stra偶y Po偶arnej w Skierniewicach oraz Starostwo Powiatowe w Skierniewicach. Turniej Wiedzy Po偶arniczej jest konkursem popularyzuj膮cym przepisy i kszta艂tuj膮cy umiej臋tno艣ci w zakresie ochrony ludno艣ci, ratownictwa i ochrony przeciwpo偶arowej. W szczeg贸lno艣ci s艂u偶y popularyzowaniu w艣r贸d dzieci i m艂odzie偶y znajomo艣ci przepis贸w przeciwpo偶arowych, zasad post臋powania na wypadek po偶aru, praktycznych umiej臋tno艣ci pos艂ugiwania si臋 podr臋cznym sprz臋tem ga艣niczym, wiedzy na temat techniki po偶arniczej, organizacji ochrony przeciwpo偶arowej oraz historii i tradycji ruchu stra偶ackiego.
Uczestnikami Turnieju byli uczniowie szk贸艂 podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Skierniewickiego.
Starosta Skierniewicki- Miros艂aw Belina przywita艂 go艣ci. W艣r贸d zaproszonych go艣ci byli: st.bryg.mgr.in偶 Tadeusz Zwoli艅ski - Komendant Miejski PSP w Skierniewicach, m艂.bryg Mariusz Wielgosz- rzecznik prasowy KM PSP, m艂.bryg S艂awomir Majka oraz Justyna Kwiecie艅 - przedstawiciele PSP w Skierniewicach.
Jury Turnieju Wiedzy Po偶arniczej po dokonaniu oceny prac pisemnych oraz cz臋艣ci ustnej zakwalifikowa艂o do fina艂u wojew贸dzkiego, kt贸ry odb臋dzie si臋 do ko艅ca kwietnia br. ni偶ej wymienionych uczestnik贸w eliminacji powiatowych:

I grupa wiekowa-szko艂y podstawowe- Dawid Stefaniak ze Szko艂y Podstawowej w Drzewcach

II grupa wiekowa - gimnazja, kl. VII-VIII - Zofia Aftewicz ze Szko艂y Podstawowej w Bolimowie

III grupa wiekowa -szko艂y ponadgimnazjalne - Bart艂omiej Fabia艅ski ze ZSP w Bolimowie

Pami膮tkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe laureatom turnieju wr臋czyli Starosta Skierniewicki, oraz KM PSP w Skierniewicach.
Zwyci臋zcom, jak i wszystkim uczestnikom turnieju nale偶膮 si臋 gratulacje. Dzi臋kujemy tak偶e wszystkim nauczycielom, kt贸rzy przygotowywali uczni贸w do eliminacji powiatowych, a wszystkim uczniom 偶yczymy powodzenia na eliminacjach wojew贸dzkich.