Inwestycja powiatowa na terenie gminy Lipce Reymontowskie

W po艂owie IV kw. 2019 r. nast膮pi艂o zako艅czenie modernizacji drogi dojazdowej o d艂. 1,888 km do grunt贸w rolnych. Koszt ca艂kowity tegorocznego zadania o nazwie 鈥濸rzebudowa drogi powiatowej nr 1319 E na odcinku od skrzy偶owania z drog膮 powiatow膮 nr 2935 E do granicy z gmin膮 Mak贸w鈥 wyni贸s艂 1 880 358,51 z艂. Zarz膮d Powiatu Skierniewickiego pozyska艂 na to zadanie dofinansowanie z bud偶etu Wojew贸dztwa 艁贸dzkiego w kwocie 540 908,00 z艂 do odcinka 1,50 km. Natomiast wk艂ad w艂asny Powiatu Skierniewickiego wyni贸s艂 do ca艂o艣ci wykonanego odcinka 1 039 450,51 z艂. Na realizacj臋 tego zadania Powiat Skierniewicki otrzyma艂 tak偶e dotacj臋 z bud偶etu Gminy Lipce Reymontowskie w kwocie 300 000,00 z艂.

鈥濷TWARTA STREFA AKTYWNO艢CI przy Plac贸wkach Opieku艅czo-Wychowawczych nr 1 i nr 2 w miejscowo艣ci Strob贸w鈥 to projekt, kt贸ry zako艅czy艂 si臋 na pocz膮tku listopada br. Polega艂 na budowie terenowego urz膮dzenia sportowego tzw. si艂owni plenerowej dla m艂odzie偶y i doros艂ych oraz placu zabaw dla m艂odszych dzieci. Budowa placu zabaw i plenerowej si艂owni to realizacja kilku zasadniczych cel贸w takich jak: wspomaganie rozwoju dzieci, walka z oty艂o艣ci膮 w艣r贸d dzieci i m艂odzie偶y, urozmaicenie szkolnych zaj臋膰 z wychowania fizycznego, urozmaicenie form sp臋dzania czasu wolnego oraz integracja lokalnej spo艂eczno艣ci. Zewn臋trzna si艂ownia to po艂膮czenie ruchu i przyjemno艣ci z przebywania na 艂onie natury, w艣r贸d ludzi a po艂膮czenie jej z placem zabaw pozwoli mieszka艅com Strobowa sp臋dzi膰 czas na aktywnym wypoczynku wraz ze swoimi dzie膰mi. Dzi臋ki temu projektowi nast膮pi integracja 艣rodowiska lokalnego tj. m艂odych, jak i starszych mieszka艅c贸w. Warto艣膰 zadania wynios艂a 84 175,05 z艂, z czego 40 tys. z艂 to 艣rodki z bud偶etu wojew贸dztwa 艂贸dzkiego, kt贸re zosta艂y pozyskane z dotacji celowej, przeznaczonej na dofinasowanie zada艅 w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. Pozosta艂a kwota zadania zosta艂 pokryta z bud偶etu Powiatu Skierniewickiego i pozyskanych zewn臋trznych 艣rodk贸w finansowych od darczy艅c贸w.