艢ciana

Nieodp艂atna pomoc prawna

Informacja o sesji Rady Powiatu Skierniewickiego

Spotkanie 艢wi膮teczno-Noworoczne rodzin zast臋pczych z terenu powiatu skierniewickiego

Spotkanie 艢wi膮teczno-Noworoczne
rodzin zast臋pczych z terenu powiatu skierniewickiego

W dniu 19.12.2018 roku w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach odby艂o si臋 coroczne spotkanie 艢wi膮teczno-Noworoczne rodzin zast臋pczych z terenu powiatu skierniewickiego, zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach.
Spotkania rodzin zast臋pczych z pracownikami PCPR oraz w艂adzami Powiatu s膮 ju偶 tradycj膮. S膮 okazj膮 do wymiany do艣wiadcze艅, zacie艣niania wi臋zi i wzajemnego wsparcia w tej trudnej, ale jak偶e potrzebnej pracy. Tradycyjne dzielenie si臋 op艂atkiem i wsp贸lne biesiadowanie przy d藕wi臋kach kol臋d sprzyja integracji rodzin zast臋pczych.
Starosta Skierniewicki Miros艂aw Belina podzi臋kowa艂 zebranym za okazywane serce, w艂o偶on膮 prac臋 w zabezpieczenie podstawowych potrzeb dzieci i przekazywanie prawid艂owych wzorc贸w wychowywanym w rodzinach zast臋pczych dzieciom. Starosta sk艂adaj膮c wszystkim 偶yczenia 艢wi膮teczno-Noworoczne 偶yczy艂 rodzicom zast臋pczym du偶o wytrwa艂o艣ci i cierpliwo艣ci w wychowywaniu dzieci, kt贸re nie maj膮 mo偶liwo艣ci dorastania w naturalnych rodzinach, a dzieciom beztroskiego i szcz臋艣liwego nowego roku pe艂nego mi艂o艣ci i troskliwo艣ci opiekun贸w.
Go艣ciem specjalnym tegorocznego spotkania by艂 Pan Stefan Sobczak 鈥 pasjonat, entomolog, kt贸ry pokaza艂 dzieciom i rodzicom zast臋pczym swoje zbiory motyli i opowiedzia艂 o motylach nocnych w Bolimowskim Parku Krajobrazowym. Wszyscy mogli pod mikroskopem obejrze膰 budow臋 owad贸w.

ZAPRASZAMY GO GALERII

Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie 偶ycz膮 wszystkim rodzinom zast臋pczym du偶o szcz臋艣cia, mi艂o艣ci i rado艣ci w Nowym 2019 roku

Informacja o III sesji Rady Powiatu Skierniewickiego

呕yczenia 艣wi膮teczne

Nieodp艂atna pomoc prawna

Warsztaty z Miko艂ajem

W dniu 13 grudnia 2018 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego
w Skierniewicach Powiatowa Poradnia Psychologiczno 鈥 Pedagogiczna zorganizowa艂a po raz kolejny 鈥濿arsztaty z Miko艂ajem鈥. Przyby艂o ok. 80 dzieci b臋d膮cych pod opiek膮 poradni. Spotkanie otworzy艂 Starosta Skierniewicki 鈥 Miros艂aw Belina wraz dyrektorem poradni Pani膮 - Barbar膮 Gogol.
Podczas dwugodzinnych warsztat贸w w grupach dzieci wykonywa艂y r贸偶nymi technikami pi臋kne dekoracje i ozdoby 艣wi膮teczne pod kierunkiem pracownik贸w poradni, nauczycieli ze szk贸艂 i plac贸wek wsp贸艂pracuj膮cych z poradni膮 (nale偶膮 do nich: Szko艂a Podstawowa w Strzybodze, Szko艂a Podstawowa
w Sierakowicach Prawych, Szko艂a Podstawowa w Lni艣nie, ZSO w Godzianowie, Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach, Szko艂a Podstawowa w Michowicach. Wykonane prace ozdobi艂y 偶yw膮, pachn膮c膮 choink臋.
Du偶膮 atrakcj膮 dla dzieci by艂o przybycie Miko艂aja, kt贸ry obdarowa艂
ich upominkami. By艂 s艂odki pocz臋stunek, dzielenie si臋 op艂atkiem oraz wsp贸lne kol臋dowanie przy akompaniamencie gitary pod kierunkiem Pani Alicji Kaczmarek - nauczyciela ze Szko艂y Podstawowej w Sierakowicach Prawych.
Warsztaty cieszy艂y si臋 du偶ym zainteresowaniem, przebiega艂y w radosnej atmosferze. Na d艂ugo pozostan膮 w pami臋ci wszystkich uczestnik贸w鈥
Poradnia dzi臋kuje w imieniu dzieci wszystkim darczy艅com, kt贸rzy przyczynili si臋 do organizacji 鈥濿arsztat贸w z Miko艂ajem鈥.

ZAPRASZAMY GO GALERII