Warsztaty z mikołajem.

WARSZTATY Z MIKOŁAJEM


Pod patronatem Starosty Skierniewickiego - Mirosława Beliny odbyły się w dniu 14 grudnia 2017 roku Warsztaty z Mikołajem. Organizatorem tegorocznych warsztatów była Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Skierniewicach. W w/w przedsięwzięciu uczestniczyło ponad osiemdziesięcioro dzieci z Powiatu Skierniewickiego. Spotkanie miało miejsce w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego. Podczas wydarzenia, dzieci pracowały na wybranych 8 stanowiskach pod kierunkiem pracowników poradni, instytucji współpracujących (Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, Biblioteki Pedagogicznej, Biblioteki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej) oraz nauczycieli ze szkół z Miedniewic, Makowa i Białynina. Zajęcia z wykonywania ozdób choinkowych i dekoracji świątecznych zwieńczyło wspólne ubieranie choinki. Wielką radość sprawiła dzieciom wizyta Mikołaja, który wręczył upominki ufundowane przez licznych darczyńców. Wydarzenie wywołało uśmiech na twarzach dzieci oraz wprowadziło wszystkich w magię Świąt Bożego Narodzenia. Organizatorzy dziękują licznym sponsorom-ludziom o Wielkim Sercu. Zapraszamy za rok!


ZAPRASZAMY DO GALERII

Spotkanie Wigilijne rodzin zastępczych z terenu Powiatu Skierniewickiego

W dniu 12.12.2017 roku w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach odbyło się coroczne spotkanie rodzin zastępczych z terenu Powiatu Skierniewickiego, zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach z okazji Świąt Bożego Narodzenia.


Spotkania rodzin zastępczych z pracownikami PCPR oraz władzami Powiatu przy świątecznym stole są już wieloletnią tradycją. Są one okazją do wymiany doświadczeń, zacieśniania więzi i wzajemnego wsparcia w tej trudnej ale jakże potrzebnej pracy.

Starosta Skierniewicki - Mirosław Belina podziękował zebranym za okazywane serce, włożoną pracę w zabezpieczenie potrzeb dzieci i przekazywanie prawidłowych wzorców wychowywanym w rodzinach zastępczych dzieciom. Starosta składając wszystkim życzenia Świąteczno-Noworoczne życzył rodzicom zastępczym dużo wytrwałości i cierpliwości w wychowywaniu dzieci, które nie mają możliwości dorastania w naturalnych rodzinach, a dzieciom beztroskiego i szczęśliwego Nowego Roku pełnego miłości i troskliwości opiekunów. Wszystkim życzył zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pełnych rodzinnego ciepła spotkań przy świątecznym stole w gronie najbliższych.
Atrakcją tegorocznego spotkania był występ Oliwii i Jagody, które wyśpiewały swoim koleżankom i kolegom oraz ich rodzicom tradycyjne polskie kolędy. Dodatkową atrakcją dla młodszych dzieci była okazja do wykonania świątecznych kartek z życzeniami. Z pomocą wolontariuszek: Ani, Magdy i Gosi ze Szkoły Podstawowej w Pszczonowie oraz Julii i Michała z Zespołu Szkół Nr 3 w Skierniewicach dzieci z zaangażowaniem wykonywały świąteczne karty.
Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie życzą wszystkim rodzinom zastępczym dużo szczęścia, miłości i radości w nadchodzącym Nowym 2018 roku.

brak tematu

Wykonawcy zimowego utrzymania dróg w poszczególnych gminach Powiatu Skierniewickiego"-sezon zimowy 2017/2018 oraz standardy zimowego utrzymania dróg.

Wykonawcy zimowego utrzymania dróg w poszczególnych gminach Powiatu Skierniewickiego"-sezon zimowy 2017/2018 oraz standardy zimowego utrzymania dróg.

Zaproszenie na seminarium

brak tematu

Konkursu ofert na wykonywanie usług w zakresie usuwania pojazdów z dróg i ich parkowania na parkingach strzeżonych


REGULAMIN konkursu ofert na wykonywanie usług w zakresie usuwania pojazdów z dróg i ich parkowania na parkingach strzeżonych w sytuacjach określonych w 130a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym w całości znajduje się :
link do REGULAMIN konkursu

DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO W STAROSTWIE POWIATOWYM W SKIERNIEWICACH


W dniu 21 listopada 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach odbyły się Powiatowe obchody „Dnia Pracownika Socjalnego”. Zaproszenie Starosty Skierniewickiego przyjęli kierownicy i pracownicy Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, Dyrektor i pracownicy Centrum do Obsługi Administracyjnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Strobowie, Kierownik i pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach oraz przedstawiciele Organizacji pozarządowych działających w sferze pomocy społecznej na rzecz mieszkańców Powiatu Skierniewickiego.
Dzień Pracownika Socjalnego, obchodzony corocznie 21 listopada, jest wielkim świętem wszystkich pracowników pomocy społecznej. Zostało ono ustanowione w wyniku dostrzeżenia i docenienia ogromu pracy, wykonywanej przez rzesze pracowników w różnych instytucjach pomocowych. Praca tej grupy zawodowej odgrywa szczególną rolę w naszym społeczeństwie. Wykonywana jest często w trudnych warunkach i aby przyniosła oczekiwane rezultaty, wymaga profesjonalizmu, cierpliwości, opanowania i nierzadko wysokiej odporności psychicznej. Zdolność uczuciowego utożsamiania się z innym człowiekiem, budzenie zaufania, tolerancyjność oraz solidaryzowanie się z ludźmi potrzebującymi i cierpiącymi, warunkuje udzielenie efektywnej pomocy tym, którzy nie radzą sobie z problemami dzisiejszej rzeczywistości. Empatia, życzliwość i wrażliwość, umiejętność poszanowania godności każdego człowieka to cechy, którymi obdarzeni są pracownicy pomocy społecznej, a bez których niesienie pomocy nie byłoby możliwe.
W tym szczególnym dla pracowników służb społecznych dniu, Starosta Skierniewicki - Mirosław Belina złożył pracownikom socjalnym podziękowania za służenie profesjonalną wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem tym, którzy potrzebują wsparcia w radzeniu sobie z problemami życia codziennego. Życzył Wszystkim, aby służba drugiemu człowiekowi, zaangażowanie w wypełnianie obowiązków i profesjonalne podejście do wykonywanego zawodu, były źródłem satysfakcji i przynosiły ludzką życzliwość i przyjaźń. Złożył również pracownikom socjalnym życzenia zdrowia, pogody ducha, spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.
Jubileusz 150-lecia istnienia Powiatu Skierniewickiego był okazją do wręczenia kierownikom Ośrodków Pomocy Społecznej z terenu Powiatu Skierniewickiego i Prezesom Stowarzyszeń działających w sferze pomocy społecznej okolicznościowych medali.
Spotkanie uświetnił występ utalentowanych wokalnie uczennic Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie i Bolimowie. Uczennice Zespołu Szkół w Głuchowie pod kierunkiem Pani Dyrektor Katarzyny Jochym i Pani Marii Marcinkiewicz przygotowały dla gości poczęstunek.Wygenerowano w sekund: 0.06
3,023,379 unikalne wizyty