Ogłoszenie o konkursie npp, npo

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej

Dzień Edukacji Narodowej w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach

21 października br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Skierniewicach odbyła się uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej. Dzień ten ustanowiony został w 1972 roku- data 14 października upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku.
Z tej okazji do starostwa zostali zaproszeni dyrektorzy, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy ze szkół z terenu Powiatu Skierniewickiego oraz szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Skierniewicki.
Organizatorem imprezy był Starosta Skierniewicki - Mirosław Belina, który jako gospodarz skierował do zebranych słowa uznania i szacunku za niezwykle trudną i odpowiedzialną pracę pedagogiczną. Podziękował nauczycielom i dyrektorom za wspólne inicjatywy, zaangażowanie w realizację powierzonych zadań oraz poświęcenie z jakim wykonują powierzoną pracę.
Dzień Edukacji Narodowej to stosowny czas, by okazać wdzięczność osobom zaangażowanym w proces wychowawczy, podziękować za otwieranie przed młodzieżą nowych horyzontów wiedzy, budzenie zapału i energii do podejmowania twórczych przedsięwzięć.
Były nagrody, które z rąk Starosty Mirosława Beliny otrzymały: Elżbieta Gródecka – Dyrektor Zespołu Szkół Ponagimnazjalnych w Bolimowie, Barbara Gogol- Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Skierniewicach, Katarzyna Jochym- Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie. Dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych wręczyli nagrody swoim nauczycielom. Pośród nagrodzonych znaleźli się nie tylko nauczyciele i wychowawcy, ale także pracownicy obsługi, którzy również pracują na wizerunek danej placówki.
Imprezę uświetnił koncert pt” GWIAZDY DWUDZIESTOLECIA” z udziałem wspaniałych artystów scen warszawskich.
Nagrody, dyplomy występ artystyczny oraz słodki poczęstunek były z pewnością miłym akcentem podkreślającym znaczenie Święta Edukacji.

Odłoszenie

Orka 2019

VPOWIATOWY KONKURS BEZPIECZNEJ ORKI

W V Powiatowym Konkursie Bezpiecznej Orki, który odbył się 05 października 2019 r. zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie, pod patronatem honorowym Starosty Skierniewickiego Mirosława Beliny, udział wzięło 10 uczestników. Współorganizatorami konkursu byli: Łódzki Oddział Regionalny ARiMR, Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi, Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego Oddział Terenowy w Skierniewicach oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Skierniewicach.
W kategorii pługi zagonowe startowało 6 uczestników, w kategorii pługi obrotowe 4. Komisja wyłoniła następujących finalistów:
• kategoria pługi zagonowe:
I miejsce: Bartłomiej Góraj
II miejsce: Piotr Mazgajewski
III miejsce: Adam Sadach
• kategoria pługi obrotowe:
I miejsce: Wojciech Psyk
II miejsce: Krzysztof Koter
III miejsce: Marcin Traczyk
Państwowa Inspekcja Pracy przyznała nagrodę panu Marcinowi Traczykowi rolnikowi, który najbezpieczniej wykonał orkę.
Nagrody w konkursie ufundowali:
• Starosta Skierniewicki
• Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
• Państwowa Inspekcja Pracy
• Izba Rolnicza
• Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
• Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Głuchowie
• Kierownik ODR w Skierniewicach
• Marzena Świerczyńska
• Adrian Jurczyński
• Agrojanex Zofia Dyśko
• Agnieszka Matysiak
• Rada Rodziców przy ZSP w Głuchowie
Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większym powodzeniem. Zmagania obserwują uczniowie, słuchacze kwalifikacyjnych kursów zawodowych oraz mieszkańcy gminy Głuchów. Po konkursie na wszystkich czekał gorący poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców, uczniów i nauczycieli gastronomii.

ZAPRASZAMY DO GALERII