Mistrzostwa Powiatu Skierniewickiego dziewcząt do lat 16 w halowej piłce nożnej !

W czwartek 16.02.2017 r. w Głuchowie na hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Skierniewickiego dziewcząt do lat 16 w halowej piłce nożnej. Do finałowej rywalizacji przystąpiły 3 zespoły dziewcząt. Mistrzostwo wywalczyło Gimnazjum w Strzybodze. II miejsce zajęło Gimnazjum w Lipcach Reymontowskich, natomiast ostatnie miejsce przypadło Gimnazjum w Głuchowie. Najlepszym strzelcem zawodów - okazała się Klaudia Mikołajczyk, natomiast najlepszym bramkarzem była Agnieszka Milczarek. Puchary, dyplomy wręczył Starosta Skierniewicki - Mirosław Belina wraz z Dyrektorem ZSP w Głuchowie - Honoratą Chojnacką.
Serdeczne podziękowania dla opiekunów drużyn za sędziowanie oraz pomoc w organizacji zawodów.

ZAPRASZAMY GO GALERII

Powiatowa Liga Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych !

W dniu 15.02.2017 r. w Szkole Podstawowej w Makowie odbył się finał Powiatowej Ligi Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych. W turnieju wzięli udział uczniowie z sześciu szkół podstawowych z terenu Powiatu Skierniewickiego. Puchary, dyplomy i medale wręczył Starosta Skierniewicki - Mirosław Belina. Zwycięzcą turnieju okazała się Szkoła Podstawowa w Makowie

ZAPRASZAMY GO GALERII

POWIATOWE MISTRZOSTWA JUNIORÓW W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ O PUCHAR STAROSTY SKIERNIEWICKIEGO

Celem mistrzostw było wyłonienie najlepszej drużyny Powiatu Skierniewickiego w halowej piłce nożnej JUNIORÓW, integracja środowisk w okresie przerwy zimowej oraz popularyzacja halowej piłki nożnej w środowisku wiejskim Zrzeszenia LZS w powiecie.

Tak, więc w niedzielę 12 lutego br. w Godzianowie - Starosta Skierniewicki - Mirosław Belina wręczył zwycięski puchar Mistrzostw Powiatu Skierniewickiego w halowej piłce nożnej juniorów - drużynie GKS Głuchów. Tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw przypadł Piotrowi Majchrowi.

Medale, puchary, podziękowania za zasługi w rozwoju sportu !

Dnia 12 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipcach Reymontowskich odbyło się podsumowanie roku piłkarskiego 2016 w gminie Lipce Reymontowskie. Podziękowania za działalność na rzecz kultury i sportu od Szkółki Piłkarskiej GOKSiR Lipce Reymontowskie otrzymał Starosta Skierniewicki - Mirosław Belina, który w trakcie tej uroczystości wręczył medale 70 – lecia istnienia LZS za szczególne zasługi w krzewieniu kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży na terenach wiejskich. Z rąk Starosty Skierniewickiego otrzymali je: Tomasz Milewski – Dyrektor GOKSiR w Lipcach Reymontowskich, Krzysztof Supera – Prezes KS Jutrzenka Drzewce oraz trener Szkółki Piłkarskiej GOKSiR, Supera Sławomir – trener koordynator Szkółki Piłkarskiej GOKSiR. Podczas gali nagrodę indywidualną - puchar - za osiągnięcia sportowe w roku 2016 otrzymał - Fabian Starzec – zawodnik grupy 2008 – Szkółki Piłkarskiej GOKSiR.
W trakcie tej uroczystości można było zapoznać się z prezentacjami grup trenujących w szkółce piłkarskiej, osiągnięciami zespołu seniorskiego Jutrzenki Drzewce oraz miło spędzić czas podczas występów grupy tanecznej i grupy wokalnej dzieci działających przy GOKSiR Lipce Reymontowskie.

ZAPRASZAMY GO GALERII

Bal charytatywny pod patronatem Starosty Skierniewickiego !

W sobotę 11 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach odbył się bal charytatywny. Organizatorami balu była Powiatowa poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Skierniewicach, Placówki Opiekuńczo - Wychowawcze w Strobowie oraz Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My” z Łodzi.
Intencją balu była nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim pozyskanie środków finansowych dla dzieci znajdujących się pod opieką powiatowych placówek. Całkowity dochód z balu 7.200,00 zł został przekazany przez Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My” z Łodzi w 50% na dofinansowanie wypoczynku letniego podopiecznychPlacówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Strobowie oraz 50% na dofinansowanie pozastatutowej działalności Powiatowej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej.
Na tegorocznym balu bawiło się 76 par. Wspaniałe dania zapewnił Catering „W pół drogi”, oprawę muzyczną - zespół FOKUS BAND. W programie balu znalazło się także taneczne show w stylu orientalnym oraz losowanie nagród wśród uczestników balu.
Wszystkim uczestnikom balu serdecznie dziękujemy za ich Wielkie Serce !

ZAPRASZAMY GO GALERII

Podsumowanie Roku Sportowego 2016 !!!

Dnia 5 lutego 2017 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Skierniewicach odbyła się uroczystość podsumowania Roku Sportowego 2016 !!! Historię sportu Powiatu Skierniewickiego tworzą młodzi ludzie, ich trenerzy oraz miłośnicy sportu, którym tego dnia podziękowano wręczając puchary dla sportowców Powiatu Skierniewickiego w kategorii: piłka nożna, tenis stołowy oraz w kategorii: talenty piłkarskie. Tego dnia wręczono także medale 70-lecia LZS !!!

WYKAZ NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONYCH DO SPRZEDAŻY

informacja o XXVI sesji Rady Powiatu