OGŁOSZENIE WODKAN

AKTYWNY SAMORZĄD w 2017 ROKU


„AKTYWNY SAMORZĄD” w 2017 ROKU

program finansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

TERMIN ROZPOCZĘCIA PRZYJMOWANIA WNIOSKÓW:
1) dla Modułu I – od dnia 03 kwietnia 2017r.
2) dla Modułu II:
a) od dnia 15 marca 2017r. – dla wniosków dot. roku akademickiego 2016/2017,
b) od dnia 15 września 2017r. – dla wniosków dot. roku akademickiego 2017/2018.
TERMIN ZAKOŃCZENIA PRZYJMOWANIA WNIOSKÓW:
1) dla Modułu I – do dnia 30 sierpnia 2017r.
2) dla Modułu II:
a) do dnia 30 marca 2017r. – dla wniosków dot. roku akademickiego 2016/2017,
b) do dnia 10 października 2017r. – dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2017/18.
Wnioski można pobrać ze strony www.pcpr.powiat-skierniewice.pl w zakładce „Wnioski do pobrania” lub w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach, ul. Konstytucji 3 Maja 6, pok. 34.
Więcej informacji na stronie www.pfron.org.pl oraz zakładce „Aktywny samorząd” lub siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach, ul. Konstytucji 3 Maja 6, pok. 34, tel. 46 833-45-14.

Dzień kobiet.

Dzień Kobiet w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach !

Uroczystość ta rozpoczęła się od wręczenia przez Starostę Skierniewickiego Mirosława Belinę i Przewodniczącą Rady Powiatu Skierniewickiego Teresę Jędraszek - wybranym Panią za zasługi na rzecz społeczności lokalnych - medalu okolicznościowego wybitego z okazji 150 lecia Powiatu Skierniewickiego. Przybyłe na tę imprezę kobiety życzeń trenu Powiatu Skierniewickiego oprócz życzeń miały przyjemność posłuchać programu kabaretu Grzegorza Halamy. Atmosfera na sali była bardzo radosna. Panie zostały ugoszczone tradycyjnie pysznym tortem i lampką szampana, które w profesjonalny sposób zostały podane przez uczniów Powiatowej szkoły tj. Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie. Zarząd Powiatu Skierniewickiego nie tylko obdarował w tym dniu kobiety symbolicznymi kwiatami i czekoladkami, ale zrobił też im niespodziankę obdarowując je szczęśliwymi losami, gdzie na loterii niektóre z nich wygrały kosmetyki, biżuterię czy vouchery do salonu Lucyna Day Spa.
Początki Święta Dnia Kobiet sięgają starożytnego Rzymu. Matronalia, bo tak nazywano te święto, było obchodzone w pierwszym tygodniu marca. Kobiety urodzone jako wolne były obdarowywane przez swoich mężów prezentami i cieszyły się ich wyjątkową uwagą. Mężowie wręczali swoim żonom prezenty, chętnie spełniali ich każde życzenie. Zwyczaj ten przetrwał do dzisiaj i jest kultywowany w wielu miejscach na świecie.
28 lutego 1909 roku w USA po raz pierwszy obchodzono Międzynarodowy Dzień Kobiet. Zorganizowany został, aby upamiętnić marsz 15 tys. kobiet, pracujących w zakładach odzieżowych, które 8 marca 1908 roku wyszły na ulice Nowego Jorku z protestem przeciwko brakowi praw politycznych oraz ekonomicznych. A w 1910 roku w Kopenhadze Międzynarodówka Socjalistyczna ustanowiła Dzień Kobiet świętem narodowym. Głównym celem celebrowania tego dnia miało być propagowanie idei praw kobiet, jak również budowanie poparcia społecznego dla powszechnych praw wyborczych dla przedstawicielek płci pięknej. W Polsce Święto Dnia Kobiet zaczęto obchodzić po drugiej wojnie światowej i w tym dniu paniom wręczano kwiaty i prezenty.
Chociaż dzień kobiet obchodzony jest raz do roku, to należy pamiętać, że szacunek i życzliwość należy okazywać drogim paniom przez cały czas. Tak, więc wszystkim Paniom jeszcze raz składamy najlepsze życzenia zdrowia oraz uśmiechu, na co dzień i aby tak licznie przybywały na swoją uroczystość każdego roku do budynku Starostwa Powiatowego w Skierniewicach.


ZAPRASZAMY GO GALERII

Dzień Sołtysa !

Powiatowy Dzień Sołtysa !

Dnia 6 marca br. w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Sołtysa, które obchodzone było w naszym Powiecie po raz czwarty. Sołtys to funkcja znana na polskiej wsi od wieków. To właśnie on ma bezpośredni kontakt z ludźmi, to jemu mieszkańcy przekazują swoje pomysły, obawy i potrzeby związane z polepszeniem jakości życia w swojej miejscowości. Sołtys to przede wszystkim podstawa i opoka władzy samorządowej. Z tej okazji wybrani przedstawiciele sołectw z poszczególnych Gmin zostali odznaczeni okolicznościowym medalem wybitym z okazji 150 lecia Powiatu Skierniewickiego. Medale zostały wręczone 38 sołtysom przez Starostę Skierniewickiego - Mirosława Belinę, Przewodniczącą Rady Powiatu Skierniewickiego - Teresę Jędraszek oraz zaproszonego na uroczystość Wicemarszałka Województwa Łódzkiego - Dariusza Klimczaka. W trakcie imprezy można było posłuchać programu artystycznego Kariny Dyśko wraz z zespołem oraz lokalnych artystów z Lipiec Reymontowskich tzw. „Kabaretu bez nazwy”. Na ten uroczysty dzień zostały zaproszone przedstawicielki czternastu Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń, OSP z terenu Powiatu, które zaprezentowały pyszne potrawy regionalne nawiązujące do Świąt Wielkanocnych. O podniebienia gości zadbali także uczniowie Z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie serwując tzw. „wiejski stół”. Imprezę zakończyły rozmowy w miłej atmosferze i degustacji potraw.

ZAPRASZAMY GO GALERII

Posłuchaj audycji !!


KONFERENCJA W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W BOLIMOWIE

KONFERENCJA W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W BOLIMOWIE


W dniu 23 lutego 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie odbyła się konferencja pt „Zagrożenia XXI wieku”. Celem konferencji było upowszechnianie pozytywnego wizerunku służb mundurowych wśród uczniów oraz społeczności lokalnej.
Zaproszeni goście, nauczyciele oraz uczniowie wysłuchali cyklu wykładów na temat zagrożeń XXI wieku, które prowadzili przedstawiciele służb mundurowych.
Podczas konferencji można było obejrzeć sprzęt wojskowy, strażacki oraz policyjny.


ZAPRASZAMY GO GALERII

Powiatowa Liga Tenisa Stołowego Gimnazjum !!!

22 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej w Makowie odbył się finał Powiatowej Ligi Tenisa Stołowego
Gimnazjum. W finale turnieju udział wzięli uczniowie z pięciu szkół podstawowych z terenu Powiatu Skierniewickiego. Puchary, dyplomy i medale wręczył Starosta Skierniewicki - Mirosław Belina. Wyniki kształtowały się następująco: I miejsce - Gimnazjum w Strzybodze, II miejsce - Gimnazjum w Głuchowie, III miejsce - Gimnazjum w Winnej Górze , IV miejsce - Gimnazjum w Makowie, V miejsce - Gimnazjum w Żelaznej.
ZAPRASZAMY GO GALERII

Aktywny Samorząd 2017

„AKTYWNY SAMORZĄD” 2017 r.

Informujemy, że Powiat Skierniewicki będzie realizował pilotażowy program „Aktywny samorząd”. Jednostką organizacyjną samorządu powiatowego wskazaną do realizacji programu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach. Pilotażowy program „Aktywny samorząd” jest finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Osoby niepełnosprawne zainteresowane uczestnictwem w programie, prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość w oczekiwaniu na wyznaczenie terminu przyjmowania wniosków przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach.
Więcej informacji w załączniku oraz na stronie www.pfron.org.pl/

ZSP Głuchów

Wygenerowano w sekund: 0.06
1,998,898 unikalne wizyty