Informacja o XLVI sesji Rady Powiatu Skierniewickiego

Dzie艅 Edukacji Narodowej w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach

15 pa藕dziernika br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Skierniewicach odby艂a si臋 uroczysto艣膰 z okazji 艢wi臋ta Edukacji Narodowej. Dzie艅 ten ustanowiony zosta艂 w 1972 roku- data 14 pa藕dziernika upami臋tnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku.
Z tej okazji do starostwa zostali zaproszeni dyrektorzy nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy ze szk贸艂 z terenu Powiatu Skierniewickiego oraz szk贸艂 ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Skierniewicki.
Organizatorem imprezy by艂 Starosta Skierniewicki- Miros艂aw Belina, kt贸ry jako gospodarz skierowa艂 do zebranych s艂owa uznania i szacunku za niezwykle trudn膮 i odpowiedzialn膮 prac臋 pedagogiczn膮. Podzi臋kowa艂 nauczycielom i dyrektorom za wsp贸lne inicjatywy, zaanga偶owanie w realizacj臋 powierzonych zada艅 oraz po艣wi臋cenie z jakim wykonuj膮 powierzon膮 prac臋.
Dzie艅 Edukacji Narodowej to stosowny czas, by okaza膰 wdzi臋czno艣膰 osobom zaanga偶owanym w proces wychowawczy, podzi臋kowa膰 za otwieranie przed m艂odzie偶膮 nowych horyzont贸w wiedzy, budzenie zapa艂u i energii do podejmowania tw贸rczych przedsi臋wzi臋膰.
By艂y nagrody Starosty Skierniewickiego oraz nagrody Dyrektor贸w Szk贸艂. Nagrody z r膮k Starosty otrzymali: El偶bieta Gr贸decka 鈥 Dyrektor Zespo艂u Szk贸艂 Ponagimnazjalnych w Bolimowie, Barbara Gogol- Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Skierniewicach, Katarzyna Jochym- Dyrektor Zespo艂u Szk贸艂 Ponadgimnazjalnych w G艂uchowie. Po艣r贸d nagrodzonych znale藕li si臋 nie tylko nauczyciele i wychowawcy, ale tak偶e pracownicy obs艂ugi, kt贸rzy r贸wnie偶 pracuj膮 na wizerunek danej plac贸wki.
Imprez臋 u艣wietni艂 wyst臋p akordeonisty,wybitnego muzyka m艂odej generacji - Patryka Sztabi艅skiego.
Nagrody, dyplomy wyst臋p artystyczny oraz pocz臋stunek by艂y z pewno艣ci膮 mi艂ym akcentem podkre艣laj膮cym znaczenie 艢wi臋ta Edukacji.

IV Powiatowy konkurs orki pod patronatem honorowym Starosty-Skierniewickiego

Podsumowanie strategicznej oceny oddzia艂ywania na 艣rodowisko Programu Ochrony 艢rodowiska dla Powiatu Skierniewickiego na lata 2018-2021 wraz z uzasadnieniem zawieraj膮cym informacj臋 o udziale spo

Budzet Obywatelski

Uchwa艂a NR XLIV/209/18 Rady Powiatu Skierniewickiego z dnia 12 wrze艣nia 2018 r. w sprawie uchwalenia "Programu Ochrony 艢rodowiska dla Powiatu Skierniewickiego na lata 208-2021