Informacja o VII sesji Rady Powiatu Skierniewickiego

INFORMACJA

Powiat Skierniewicki ogłasza konkursy w ramach przedsięwzięcia "Święto Rodziny – Integracją Pokoleń"- pod hasłem „Kochasz Dzieci – Nie Pal Śmieci”

Uchwała Zarządu_36_19

Zarządzenie 10/2019

Wielkanoc

Powiatowy dzień sołtysa

POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ 2019

28 marca br. w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej- „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorami Turniej byli: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach oraz Starostwo Powiatowe w Skierniewicach. Turniej Wiedzy Pożarniczej jest konkursem popularyzującym przepisy i kształtujący umiejętności w zakresie ochrony ludności, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Uczestnikami Turnieju byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Skierniewickiego.
Starosta Skierniewicki- Mirosław Belina przywitał gości. Wśród zaproszonych gości byli: st.bryg.mgr.inż Tadeusz Zwoliński - Komendant Miejski PSP w Skierniewicach, mł.bryg Mariusz Wielgosz- rzecznik prasowy KM PSP, mł.bryg Sławomir Majka oraz Justyna Kwiecień - przedstawiciele PSP w Skierniewicach.
Jury Turnieju Wiedzy Pożarniczej po dokonaniu oceny prac pisemnych oraz części ustnej zakwalifikowało do finału wojewódzkiego, który odbędzie się do końca kwietnia br. niżej wymienionych uczestników eliminacji powiatowych:

I grupa wiekowa-szkoły podstawowe- Dawid Stefaniak ze Szkoły Podstawowej w Drzewcach

II grupa wiekowa - gimnazja, kl. VII-VIII - Zofia Aftewicz ze Szkoły Podstawowej w Bolimowie

III grupa wiekowa -szkoły ponadgimnazjalne - Bartłomiej Fabiański ze ZSP w Bolimowie

Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe laureatom turnieju wręczyli Starosta Skierniewicki, oraz KM PSP w Skierniewicach.
Zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom turnieju należą się gratulacje. Dziękujemy także wszystkim nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do eliminacji powiatowych, a wszystkim uczniom życzymy powodzenia na eliminacjach wojewódzkich.