· Go艣ci online: 2

· Najnowszy u偶ytkownik: jacek zimnota

Nazwa u偶ytkownika

Has艂o

Nie mo偶esz si臋 zalogowa膰?
Popro艣 o nowe has艂o

NOWA USTAWA O ODPADACH

Wydzia艂 Rolnictwa i Ochrony 艢rodowiska Starostwa Powiatowego w Skierniewicach informuje, 偶e wesz艂a w 偶ycie z dniem 23 stycznia 2013 r. nowa ustawa o odpadach z dnia
14 grudnia 2012 r. (Dz.U. z 2013 r., poz. 21). Poni偶ej przedstawiamy kolejne informacje dotycz膮ce zapis贸w nowej ustawy.

VII Bal Charytatywny w Starostwie

W dniu 2 lutego br. w sali sejmikowej Starostwa Powiatowego w Skierniewicach odby艂 si臋 VII Bal Charytatywny, kt贸rego organizatorami byli: Powiatowa Poradnia Psychologiczno 鈥 Pedagogiczna, Fundacja Wspierania Inicjatyw i Rozwoju WIR oraz Dom Dziecka w Strobowie.
Intencj膮 organizator贸w i uczestnik贸w balu by艂a nie tylko dobra zabawa karnawa艂owa, ale przede wszystkim pozyskanie 艣rodk贸w finansowych dla dzieci znajduj膮cych si臋 pod opiek膮 powiatowych plac贸wek.
Na tegorocznym balu bawi艂o si臋 75 par. Wspania艂e dania zapewni艂 Catering

DNI NAROD脫W EUROPY I 艢WIATA 鈥 W臉GRY

[center]鈥濪NI NAROD脫W EUROPY I 艢WIATA 鈥 W臉GRY鈥
Skierniewice 鈥2013
Og贸lnopolski konkurs plastyczny
pt. 鈥 W臋gierska pomoc dla Polski w 1920 roku鈥.

HONOROWY PATRON
Jego Ekscelencja
dr Iv谩n Gyurcs铆k
Ambasador W臋gier
w Rzeczypospolitej Polskiej
Organizatorzy konkursu:
Galeria dla Dzieci i M艂odzie偶y 鈥濳reska鈥 w Skierniewicach,
Stowarzyszenie 鈥濴iberatis鈥 w Skierniewicach.
[/center]

OG艁OSZENIE O PRZETARGU

NewsyOG艁OSZENIE O PRZETARGU

Starosta Skierniewicki, wykonuj膮cy zadanie z zakresu administracji rz膮dowej, dzia艂aj膮c w oparciu o przepisy ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomo艣ciami
(tekst jednolity Dz.U. z 2010r. Nr 102, poz. 651 z p贸藕n. zm.)

XXVII Sesja Rady Powiatu

NewsyW dniu 29 stycznia br. w sali sejmikowej Starostwa Powiatowego w Skierniewicach odby艂a si臋 XXVII Sesja Rady Powiatu w Skierniewicach.
Wa偶nym punktem porz膮dku obrad by艂o z艂o偶enie 艣lubowania przez nauczycieli, kt贸rzy uzyskali awans zawodowy nauczyciela mianowanego.

Wyst膮pieniem Krzysztofa Jana Kali艅skiego rozpocz膮艂 si臋 w ZSP w Bolimowie cykl 鈥濻potka艅 z ciekawymi lud藕mi鈥

Newsy[center]Spotkanie z histori膮 [/center]

Na zaproszenie dyrektor szko艂y Doroty Dziekanowskiej oraz nauczycieli historii 鈥 Liliany Wi艣niewskiej i Marcina W贸jcika przyjecha艂 do ZSP w Bolimowie Krzysztof Jan Kali艅ski, burmistrz 艁owicza. Celem jego wizyty by艂a prelekcja na temat u偶ycia gaz贸w bojowych podczas I wojny 艣wiatowej. Spotkanie odby艂o si臋 w miniony wtorek, tj. 15 stycznia.

NOWA USTAWA O ODPADACH

Ochrona 艢rodowiskaWydzia艂 Rolnictwa i Ochrony 艢rodowiska Starostwa Powiatowego w Skierniewicach informuje, 偶e dnia 23 stycznia 2013 r. wesz艂a w 偶ycie nowa ustawa o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. (Dz.U. z 2013 r., poz. 21), kt贸ra zast膮pi艂a obowi膮zuj膮c膮 do tej pory ustaw臋 z dnia
27 kwietnia 2001 r. (tekst jednolity: Dz.U. z 2010 r., Nr 185, poz. 1243, z p贸藕n. zm.). Ustawa zosta艂a przygotowana i uchwalona celem wdro偶enia do polskiego prawa ostatnio wydanych akt贸w unijnych z tego zakresu, w szczeg贸lno艣ci dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/98/WE z dnia 19 listopada 2008 r. w sprawie odpad贸w oraz uchylaj膮ca niekt贸re dyrektywy.

150 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

NewsyW tym roku przypada 150 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Obchody rocznicowe obj臋艂y wiele miejscowo艣ci w ca艂ej Polsce w tym tak偶e Skierniewice.
Zasadnicza cz臋艣膰 tych obchod贸w zosta艂a zorganizowana w dniu 23 stycznia br.