Warsztaty z Miko艂ajem

W dniu 13 grudnia 2018 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego
w Skierniewicach Powiatowa Poradnia Psychologiczno 鈥 Pedagogiczna zorganizowa艂a po raz kolejny 鈥濿arsztaty z Miko艂ajem鈥. Przyby艂o ok. 80 dzieci b臋d膮cych pod opiek膮 poradni. Spotkanie otworzy艂 Starosta Skierniewicki 鈥 Miros艂aw Belina wraz dyrektorem poradni Pani膮 - Barbar膮 Gogol.
Podczas dwugodzinnych warsztat贸w w grupach dzieci wykonywa艂y r贸偶nymi technikami pi臋kne dekoracje i ozdoby 艣wi膮teczne pod kierunkiem pracownik贸w poradni, nauczycieli ze szk贸艂 i plac贸wek wsp贸艂pracuj膮cych z poradni膮 (nale偶膮 do nich: Szko艂a Podstawowa w Strzybodze, Szko艂a Podstawowa
w Sierakowicach Prawych, Szko艂a Podstawowa w Lni艣nie, ZSO w Godzianowie, Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach, Szko艂a Podstawowa w Michowicach. Wykonane prace ozdobi艂y 偶yw膮, pachn膮c膮 choink臋.
Du偶膮 atrakcj膮 dla dzieci by艂o przybycie Miko艂aja, kt贸ry obdarowa艂
ich upominkami. By艂 s艂odki pocz臋stunek, dzielenie si臋 op艂atkiem oraz wsp贸lne kol臋dowanie przy akompaniamencie gitary pod kierunkiem Pani Alicji Kaczmarek - nauczyciela ze Szko艂y Podstawowej w Sierakowicach Prawych.
Warsztaty cieszy艂y si臋 du偶ym zainteresowaniem, przebiega艂y w radosnej atmosferze. Na d艂ugo pozostan膮 w pami臋ci wszystkich uczestnik贸w鈥
Poradnia dzi臋kuje w imieniu dzieci wszystkim darczy艅com, kt贸rzy przyczynili si臋 do organizacji 鈥濿arsztat贸w z Miko艂ajem鈥.

ZAPRASZAMY GO GALERII

Europa inwestuj膮ca w obszary wiejskie

Nadanie

5 grudnia br. odby艂a si臋 II Sesja Rady Powiatu Skierniewickiego. Rozpocz臋艂a si臋 ona od z艂o偶enia 艣lubowania przez radnego Grzegorza Stykowskiego. Podczas sesji radni podj臋li uchwa艂y w sprawie powo艂ania i ustalenia sk艂adu osobowego Komisji Rewizyjnej, Skarg, Wniosk贸w i Petycji, Bud偶etu, Finans贸w, Rozwoju oraz Edukacji Powiatu Skierniewickiego. Mi艂ym akcentem 艣rodowej sesji by艂o wr臋czenie przez Starost臋 Skierniewickiego - Miros艂awa Belin臋 aktu nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego Pani Monice Nag贸rskiej-Jacak 鈥 nauczycielowi logopedzie Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Skierniewicach. Pani Monika 15 listopada br. przyst膮pi艂a do egzaminu na stopie艅 awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

艢ladami uczni贸w

艢ladami uczni贸w klasy 7c ZSSO im. Jana Paw艂a II w Skierniewicach Starostwo Powiatowe 4 grudnia br. odwiedzili uczniowie Vc Szko艂y Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Ko艣ciuszki wraz z wychowawc膮 Pani膮 Katarzyn膮 Stopi艅sk膮- Zaj膮c. Uczniowie zapoznali si臋 z histori膮 Domu Sejmikowego, obejrzeli gabinet Starosty Skierniewickiego, sal臋 sejmikow膮 z herbami oraz pami膮tkowe zdj臋cia. Histori臋 opowiedzia艂 i po Starostwie oprowadza艂 uczni贸w Wicestarosta Skierniewicki - Tadeusz Grotkowski. Na zako艅czenie uczniowie otrzymali od Wicestarosty Skierniewickiego pami膮tkowe gad偶ety.

Z wizyt膮 u Wicestarosty Skierniewickiego 鈥 Tadeusza Grotkowskiego

czyli lokalna lekcja historii z okazji 100 - lecia
odzyskania przez Polsk臋 niepodleg艂o艣ci

Uczniowie klasy 7c ZSSO im. Jana Paw艂a II w Skierniewicach wraz z Wychowawc膮 pani膮 Marzann膮 艢miechur膮 spotkali si臋 z Wicestarost膮 Skierniewickim 鈥 Tadeuszem Grotkowskim w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach. Uczniowie wys艂uchali historii na temat oddania w 1926 roku Domu Sejmikowego spo艂ecze艅stwu, obejrzeli sal臋 sejmikow膮 z herbami, owalny gabinet Starosty Skierniewickiego, w kt贸rym po dzi艣 dzie艅 zachowa艂y si臋 oryginalne meble, wys艂uchali opowie艣ci o znanych osobach, kt贸re odwiedzi艂y nasz urz膮d, jak r贸wnie偶 legendy o 鈥瀟a艅cz膮cych szkieletach鈥. Mi艂ym akcentem na zako艅czenie wizyty by艂o wr臋czenie przez Uczni贸w Wicestaro艣cie podzi臋kowania za zaproszenie. Uczniowie za艣 otrzymali od Wicestarosty upami臋tniaj膮ce wizyt臋 gad偶ety promuj膮ce Powiat Skierniewicki.

SESJA RADY POWIATU SKIERNIEWICKIEGO

Radni