Komunikat Zarządu Powiatu w Skierniewicach

Zarząd Powiatu w Skierniewicach informuje, że rozpoczęły
się konsultacje w sprawie zmiany granic Powiatu Skierniewickiego

Zgodnie z Uchwałą Nr XXVIII/134/13 Rady Powiatu w Skierniewicach
z dnia 28 marca 2013 roku w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Powiatu Skierniewickiego oraz Uchwałą Nr 191/13 Zarządu Powiatu
w Skierniewicach z dnia 10 kwietnia 2013 roku w sprawie ustalenia terminu
i miejsca oraz powołania komisji do przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Powiatu Skierniewickiego informuje że:

Umowa o dofinansowanie w ramach PROW - podpisana !

W dn. 03 kwietnia 20113 r. Zarząd Powiatu w Skierniewicach podpisał umowę z Zarządem Województwa Łódzkiego o dofinansowanie wniosku pn. „Dożynki Powiatowe 2011 r.” na kwotę 19 408,00 zł. Wniosek ten został wcześniej złożony do Lokalnej Grupy Działania GNIAZDO, który ogłosił konkursy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 i otrzymał 39,5 pkt w wyniku oceny przez Radę Decyzyjną LGD GNIAZDO, co pozwoliło zająć I miejsce w liście rankingowej projektów wybranych do realizacji w zakresie operacji „Małe projekty”. Projekt ten został zrealizowany w sierpniu 2011 r. w Makowie, poprzez przeprowadzenie wówczas szeregu działania dotyczących organizacji imprezy „Dożynki Powiatowe - 2011”

STREFA KIBICA - kolejny wniosek złożony !

W dn. 2 kwietnia 2013 r. Zarząd Powiatu w Skierniewicach złożył do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi wniosek pn. „STREFA KIBICA” ubiegając się w ten sposób o dofinansowanie w wysokości 50 tys. zł w ramach ogłoszonego konkursu pn. „Bezpiecznie kibicuję”, organizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji dla jednostek samorządu terytorialnego. Wkład własny w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku, będzie stanowiła kwota 10 tys. zł.

„Młodzież Zapobiega Pożarom”

27 marca w sali sejmikowej Starostwa Powiatowego w Skierniewicach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach wzięła udział prawie osiemdziesiątka uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu skierniewickiego.
Pierwsza część turnieju to eliminacje pisemne po ich zakończeniu została wyłoniona dziewiątka najlepszych, którzy udzielali ustnych odpowiedzi.

Wielkanoc smakosza

W dniu 22 marca w Młodzieżowym Centrum Kultury w Skierniewicach odbyła się kolejna edycja konkursu na tradycyjną potrawę wigilijną „Wielkanoc smakosza”.
W konkursie, którego współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Skierniewicach zaprezentowano 25 tradycyjnych potraw wielkanocnych. Wszystkie potrawy zostały wspaniale wyeksponowane i przyozdobione wielkanocnymi dekoracjami, w konkursie bowiem obok walorów smakowych liczył się także sposób ich zaprezentowania.

Przedstawiamy ofertę edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych

Powiatu Skierniewickiego

Nowy budynek! Nowe kierunki! Nowe możliwości!

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie zaprasza wszystkich uczniów kończących gimnazjum do podjęcia dalszego kształcenia w naszej szkole. Nauka odbywa się
w nowoczesnych pracowniach, kompleksowo wyposażonych klasach oraz w nowej sali gimnastycznej.

Oferta edukacyjna ZSP w Głuchowie

ZAWIADOMIENIE

Skierniewice, 21 marca 2013 roku

ZAWIADOMIENIE

Uprzejmie informuję

że XXVIII sesję Rady Powiatu w Skierniewicach
zwołałam
na czwartek 28 marca 2013 roku o godzinie 15.00
w sali sejmikowej nr 123 Starostwa Powiatowego
w Skierniewicach
ul. Konstytucji 3 Maja nr 6.

Porządek obrad stanowi załącznik do niniejszego zawiadomienia.

Przewodnicząca Rady

Danuta Kwiecińska

Porządek obrad stanowi załącznik do niniejszego zawiadomienia.

I Konkurs ortograficzny w ZSP w Głuchowie

20 marca 2013r. odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych
w Głuchowie I Konkurs Ortograficzny pod patronatem Starosty Skierniewickiego Pana Mirosława Beliny. W konkursie wzięło udział 36 uczniów ze szkół gimnazjalnych z: Głuchowa, Żelaznej, Cielądza, Białej Rawskiej, Skierniewic, Lipiec Reymontowskich
i Makowa.