UCHWA艁A NR 197/13 w sprawie rozstrzygni臋cia otwartego konkursu ofert, wyboru oferty oraz zawarcia um贸w o wsparcie realizacji zada艅 publicznych w 2013 r. przez organizacje pozarz膮dowe i inne podmioty prowadz膮ce dzia艂alno艣膰 po偶ytku publicznego>

Og艂oszenia w sprawie sprzeda偶y zb臋dnych sk艂adnik贸w maj膮tku ruchomego Powiatu Skierniewickiego

Skierniewice 22 maja 2013 r.

OG艁OSZENIE

Zarz膮d Powiatu w Skierniewicach podaje do publicznej wiadomo艣ci informacj臋 o sprzeda偶y nast臋puj膮cych sk艂adnik贸w maj膮tku ruchomego Powiatu Skierniewickiego:
1. Ci膮gnik rolniczy URSUS C355M NR rej. ES 5081 rok produkcji 1993 鈥 cena wywo艂awcza 16500,00 z艂 brutto.
2. Samoch贸d osobowy DAEWOO-FSO POLONEZ ATU PLUS GSI 1.6 KAT 鈥 nr rej. ES 01934 rok produkcji 2000 鈥 cena wywo艂awcza 1000,00 z艂 brutto.
3. R臋bak ( rozdrabniacz ga艂臋zi ) SKORPION 120 SD nr fabryczny 194 rok produkcji 2001 鈥 cena wywo艂awcza 13000,00 z艂 brutto.
4. Opryskiwacz ci膮gnikowy zawieszany 鈥濧GROMEX鈥 P-307 nr fabryczny 476 rok produkcji 2002 鈥 cena wywo艂awcza 890,00 z艂 brutto.
5. Kosiarka rotacyjna ci膮gnikowa SANASZ Z10 nr fabryczny 9878 rok produkcji 1999 鈥 cena wywo艂awcza 660,00 z艂 brutto.
Sprzeda偶 zb臋dnych sk艂adnik贸w maj膮tku ruchomego nast膮pi w trybie aukcyjnym.
Termin sprzeda偶y tj. przeprowadzenia aukcji wyznacza si臋 na 18 czerwca 2013 roku godz. 1300.
Pojazdy i maszyny mo偶na ogl膮da膰 w dniach pracy Wydzia艂u Dr贸g Starostwa Powiatowego w Skierniewicach ul. Kaczy艅skiego 9 w godzinach od 700 do 1500.

Zaproszenia na spotkanie po艣wi臋cone om贸wieniu zapis贸w w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego

Skierniewice, dn. 21.05.2013 r.

Wysoka jako艣膰 realizacji zada艅 na rzecz powiatowej wsp贸lnoty samorz膮dowej to jeden z priorytet贸w w艂adz Powiatu Skierniewickiego i Starostwa Powiatowego w Skierniewicach. W sytuacji cz臋sto zmieniaj膮cych si臋 przepis贸w prawa nie jest to zadanie 艂atwe.
Wychodz膮c naprzeciw tym wyzwaniom i potrzebom uprzejmie zapraszam na spotkanie, kt贸re odb臋dzie si臋 w dniu 14 czerwca 2013r o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach w sali nr 230 (II pi臋tro).
Spotkanie po艣wi臋cone b臋dzie om贸wieniu zapis贸w w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego gmin, przybli偶eniu procedur zwi膮zanych z ustalaniem warunk贸w zabudowy w decyzjach o warunkach zabudowy oraz om贸wienie zagadnie艅 zwi膮zanych z oddawaniem obiekt贸w budowlanych do u偶ytkowania.
Wyra偶am nadziej臋, 偶e spotkanie przyczyni si臋 do podniesienia jako艣ci za艂atwiania spraw interesant贸w.

z powa偶aniem

WICESTAROSTA
JAN BIA艁EK

Stra偶ackie 艣wi臋to w Skierniewicach

W dniu 18 maja br. na Rynku w Skierniewicach obchodzono Wojew贸dzki Dzie艅 Stra偶aka 2013.
Uroczysto艣膰 rozpocz臋艂a si臋 od Mszy 艢w. odprawionej w ko艣ciele 艣w. Jakuba, tam nast膮pi艂o po艣wi臋cenie nowego sztandaru.
Po mszy stra偶acy przemaszerowali na Rynek gdzie nast膮pi艂a oficjalna cz臋艣膰 uroczysto艣ci, podczas kt贸rej wr臋czone zosta艂y odznaczenia, medale, awanse na wy偶sze stopnie.
Na Rynku odby艂a si臋 prezentacja sprz臋tu stra偶ackiego, a tak偶e konkursy
i zabawy dla dzieci.

Trwa konkurs fotograficzny 鈥濸owiat w obiektywie鈥

Do 15 lipca mo偶na nadsy艂a膰 prace na konkurs fotograficzny 鈥濸owiat w obiektywie鈥.

Konkurs odbywa si臋 w 4 kategoriach:

- Zabytki
- Kultura ludowa
- Krajobrazy
- Nowoczesno艣膰
Nagrody zostan膮 wr臋czone podczas Do偶ynek Powiatowych w dniu 18 sierpnia 2013 r. w Lipcach Reymontowskich.

regulamin konkursu i wniosek zg艂oszeniowy.

ZAWIADOMIENIE

Skierniewice, 26 kwietnia 2013 roku
ZAWIADOMIENIE

Uprzejmie informuj臋

偶e XXX sesj臋 Rady Powiatu w Skierniewicach
zwo艂a艂am
na poniedzia艂ek 29 kwietnia 2013 roku o godzinie 14.30
w sali sejmikowej nr 123 Starostwa Powiatowego
w Skierniewicach
ul. Konstytucji 3 Maja nr 6.

Porz膮dek obrad stanowi za艂膮cznik do niniejszego zawiadomienia.

Przewodnicz膮ca Rady
Danuta Kwieci艅ska

Porz膮dek obrad stanowi za艂膮cznik do niniejszego zawiadomienia.

Wystawa w Muzeum

26 kwietnia br. w Muzeum Regionalnym w Lipcach Reymontowskich otwarta zosta艂a wystawa 鈥濭mina Bolim贸w 鈥 historia i wsp贸艂czesno艣膰鈥. Jest to pierwsza z 9 wystaw prezentuj膮cych histori臋 i wsp贸艂czesno艣膰 gmin powiatu skierniewickiego.

Wsp贸lna sesja

W dniu 24 kwietnia w sali sejmikowej Starostwa Powiatowego w Skierniewicach odby艂o si臋 wsp贸lne posiedzenie Rady Miasta Skierniewice i Rady Powiatu w Skierniewicach.
G艂贸wnym celem wsp贸lnych obrad by艂o przeprowadzenie debaty na temat 艣wiadczenia opieki zdrowotnej na terenie Skierniewic i Powiatu Skierniewickiego, a tak偶e podj臋cie stanowiska w sprawie poprawy bezpiecze艅stwa zdrowotnego mieszka艅c贸w na terenie miasta
i powiatu.