Nowy dyrektor ZSP w G艂uchowie

O艣wiata Powiatu SkierniewickiegoZarz膮d Powiatu w Skierniewicach powierzy艂 stanowisko dyrektora ZSP w G艂uchowie pani Honoracie Chojnackiej.
Pani Honorata Chojnacka jest nauczycielem dyplomowanym z trzydziestoletnim sta偶em pedagogicznym i wyr贸偶niaj膮c膮 ocen膮 pracy. Jest absolwentk膮 Wydzia艂u Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego kierunek - bibliotekoznawstwo i informacja naukowa. Uko艅czy艂a te偶 studia podyplomowe na Uniwersytecie 艁贸dzkim,

Spotkanie wa偶ne dla inwestor贸w i budowla艅c贸w

BudownictwoWysoka jako艣膰 realizacji zada艅 na rzecz powiatowej wsp贸lnoty samorz膮dowej to jeden z priorytet贸w w艂adz Powiatu Skierniewickiego i Starostwa Powiatowego w Skierniewicach. Kodeks post臋powania administracyjnego (art. 7 i 8), nak艂ada na administracj臋 publiczn膮 obowi膮zek prowadzenia post臋powa艅 w taki spos贸b, aby 鈥瀙og艂臋bia膰 zaufanie obywateli do Pa艅stwa oraz 艣wiadomo艣膰 i kultur臋 prawn膮 obywateli鈥 oraz 鈥瀦a艂atwiania spraw maj膮c na wzgl臋dzie interes spo艂eczny i s艂uszny interes obywateli鈥. W sytuacji cz臋sto zmieniaj膮cych si臋 przepis贸w prawa nie jest to zadanie 艂atwe. Wychodz膮c naprzeciw tym problemom z inicjatywy Wicestarosty Skierniewickiego Jana Bia艂ka Starostwo Powiatowe w Skierniewicach organizuje cykliczne spotkania informacyjno-szkoleniowe.

Ochrona 艢rodowiskaInformacja o wyborze wykonawcy na sporz膮dzenie Uproszczonych plan贸w urz膮dzenia lasu dla las贸w niestanowi膮cych w艂asno艣ci Skarbu Pa艅stwa po艂o偶onych w obr臋bach: Mokra Lewa, Mokra Prawa, Pami臋tna, Rzymiec, 呕elazna, gm. Skierniewice.

Wydzia艂 Rolnictwa i Ochrony 艢rodowiska Starostwa Powiatowego w Skierniewicach informuje mieszka艅c贸w wsi: Mokra Lewa, Mokra Prawa, Pami臋tna, Rzymiec, 呕elazna, gm. Skierniewice, o podpisaniu umowy mi臋dzy Powiatem Skierniewickim a Biurem Le艣nych Us艂ug Projektowych LASOTAKS Marek Ciepiela z siedzib膮: ul. Moniuszki 15, 37-420 Rudnik nad Sanem, na wykonanie uproszczonych plan贸w urz膮dzenia las贸w.

WKR脫TCE ZAKO艃CZENIE !

Drogi
Trwaj膮 prace przy przebudowie drogi powiatowej nr 1304E w Mokrej Lewej

Przedsi臋biorstwo Rob贸t In偶ynieryjno-Drogowych w 艁owiczu prowadzi prace przy przebudowie drogi powiatowej w Mokrej Lewej. W ramach tej inwestycji zostanie wykonana przebudowa skrzy偶owania drogi powiatowej z drog膮 gminn膮 w tej miejscowo艣ci oraz remont nawierzchni jezdni od skrzy偶owania do granic miasta Skierniewice o d艂ugo艣ci 1522 metry.

ZAWIADOMIENIE

NewsySkierniewice, 12 czerwca 2013 roku

ZAWIADOMIENIE

Uprzejmie informuj臋

偶e XXXII sesj臋 Rady Powiatu w Skierniewicach
zwo艂a艂am
na 艣rod臋 26 czerwca 2013 roku o godzinie 11.00
w sali sejmikowej nr 123 Starostwa Powiatowego
w Skierniewicach
ul. Konstytucji 3 Maja nr 6.

Porz膮dek obrad stanowi za艂膮cznik do niniejszego zawiadomienia.

Przewodnicz膮ca Rady

Danuta Kwieci艅ska

Porz膮dek obrad stanowi za艂膮cznik do niniejszego zawiadomienia.

Polak W臋gier 鈥 dwa bratanki

Newsy

Stowarzyszenie 鈥濴iberatis鈥 po raz kolejny by艂o organizatorem Dnia Narod贸w Europy i 艢wiata 鈥搕ym razem zaprezentowane zosta艂y W臋gry.
Go艣ciem specjalnym 鈥濪nia W臋gierskiego鈥 by艂 Radca Ambasady, Dyrektor Instytutu Kultury W臋gierskiej w Warszawie Janos Tischler.
Program zaproponowany w臋gierskiemu go艣ciowi by艂 bardzo bogaty: spotkanie
w Ratuszu, mecz fina艂owy turnieju koszyk贸wki 鈥瀘 Puchar Ambasadora W臋gier鈥, rozstrzygni臋cie konkursu plastycznego pn. 鈥濿臋gierska pomoc dla Polski w 1920 roku鈥.
Wczesnym popo艂udniem Dyrektor Tischler przyby艂 do Starostwa Powiatowego
w Skierniewicach gdzie by艂 go艣ciem Starosty Skierniewickiego 鈥 Miros艂awa Beliny
i Przewodnicz膮cej Rady Powiatu Danuty Kwieci艅skiej.
Po kr贸tkich rozmowach w臋gierski go艣膰 otworzy艂 wystaw臋 fotograficzn膮 po艣wi臋con膮 histori polsko 鈥 w臋gierskiej oraz by艂 g艂贸wnym jurorem w konkursie na najlepsz膮 potraw臋 w臋giersk膮 przygotowan膮 przez uczni贸w ZSP w G艂uchowie.
Czw贸rka uczni贸w z G艂uchowa Bo偶ena Adamiec, Marlena Broniarek, Magdalena Migdalska
i Tomasz Dobrzy艅ski wraz z dyrektorem Jolant膮 Marcinkiewicz i nauczycielk膮 zawodu zaprezentowali gulasz po w臋giersku, pieczone warzywa z serem feta i pestkami dyni, s艂one piero偶ki z serem, grzanki z kozim serem i papryk膮 oraz nale艣niki a` la Gundel. Wszystkie potrawy by艂y 艣wietne 鈥 stwierdzi艂 dyrektor Tischler za najlepsz膮 uzna艂 jednak s艂one piero偶ki 鈥 przypominaj膮 mi smak dzieci艅stwa 鈥 podkre艣li艂.
Uczniowie i Dyrektor Szko艂y zostali wyr贸偶nieni dyplomami podpisanymi przez Ambasadora W臋gier 鈥 Starosta Skierniewicki wyr贸偶ni艂 uczni贸w najlepszej kuchni.

Wa偶ne dla buduj膮cych i chc膮cych inwestowa膰

BudownictwoWysoka jako艣膰 realizacji zada艅 na rzecz powiatowej wsp贸lnoty samorz膮dowej to jeden z priorytet贸w w艂adz Powiatu Skierniewickiego i Starostwa Powiatowego w Skierniewicach. W sytuacji cz臋sto zmieniaj膮cych si臋 przepis贸w prawa nie jest to zadanie 艂atwe.
Wychodz膮c naprzeciw tym wyzwaniom i potrzebom zorganizowane zosta艂o spotkanie, kt贸re odb臋dzie si臋 w dniu 14 czerwca 2013r o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym
w Skierniewicach w sali nr 230 (II pi臋tro).
Spotkanie po艣wi臋cone b臋dzie om贸wieniu zapis贸w w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego gmin, przybli偶eniu procedur zwi膮zanych z ustalaniem warunk贸w zabudowy w decyzjach o warunkach zabudowy oraz om贸wienie zagadnie艅 zwi膮zanych z oddawaniem obiekt贸w budowlanych do u偶ytkowania.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

[Rozmiar: 90658 bajt贸w]