Wystawa "Gmina Bolim贸w - historja i Wsp贸艂czesno艣膰"

[Rozmiar: 90658 bajt贸w]

O艣wiata Powiatu Skierniewickiego na p贸艂metku roku szkolnego

W dniu 12 kwietnia 2013 r. odby艂o si臋 w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach wa偶ne spotkanie Wicestarosty Skierniewickiego Jana Bia艂ka z kadr膮 zarz膮dzaj膮c膮 powiatow膮 o艣wiat膮 鈥 dyrektorami szk贸艂 i plac贸wek o艣wiatowych powiatu. W spotkaniu udzia艂 wzi臋艂y tak偶e: Skarbnik Powiatu Ewa Ulanowska i Inspektor ds. o艣wiaty Starostwa Dorota Michalak. Podczas tego ponad dwugodzinnego spotkania om贸wione zosta艂y nast臋puj膮ce sprawy:

Przedstawiamy ofert臋 edukacyjn膮 szk贸艂 ponadgimnazjalnych Powiatu Skierniewickiego

Przedstawiamy ofert臋 edukacyjn膮 szk贸艂 ponadgimnazjalnych
Powiatu Skierniewickiego

Komunikat Zarz膮du Powiatu w Skierniewicach

Komunikat Zarz膮du Powiatu
w Skierniewicach

Zarz膮d Powiatu w Skierniewicach informuje, 偶e rozpocz臋艂y
si臋 konsultacje w sprawie zmiany granic Powiatu Skierniewickiego

Zgodnie z Uchwa艂膮 Nr XXVIII/134/13 Rady Powiatu w Skierniewicach
z dnia 28 marca 2013 roku w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszka艅cami Powiatu Skierniewickiego oraz Uchwa艂膮 Nr 191/13 Zarz膮du Powiatu
w Skierniewicach z dnia 10 kwietnia 2013 roku w sprawie ustalenia terminu
i miejsca oraz powo艂ania komisji do przeprowadzenia konsultacji z mieszka艅cami Powiatu Skierniewickiego informuje 偶e:

Umowa o dofinansowanie w ramach PROW - podpisana !

W dn. 03 kwietnia 20113 r. Zarz膮d Powiatu w Skierniewicach podpisa艂 umow臋 z Zarz膮dem Wojew贸dztwa 艁贸dzkiego o dofinansowanie wniosku pn. 鈥濪o偶ynki Powiatowe 2011 r.鈥 na kwot臋 19 408,00 z艂. Wniosek ten zosta艂 wcze艣niej z艂o偶ony do Lokalnej Grupy Dzia艂ania GNIAZDO, kt贸ry og艂osi艂 konkursy w ramach Programu Rozwoju Obszar贸w Wiejskich na lata 2007-2013 i otrzyma艂 39,5 pkt w wyniku oceny przez Rad臋 Decyzyjn膮 LGD GNIAZDO, co pozwoli艂o zaj膮膰 I miejsce w li艣cie rankingowej projekt贸w wybranych do realizacji w zakresie operacji 鈥濵a艂e projekty鈥. Projekt ten zosta艂 zrealizowany w sierpniu 2011 r. w Makowie, poprzez przeprowadzenie w贸wczas szeregu dzia艂ania dotycz膮cych organizacji imprezy 鈥濪o偶ynki Powiatowe - 2011鈥

STREFA KIBICA - kolejny wniosek z艂o偶ony !

W dn. 2 kwietnia 2013 r. Zarz膮d Powiatu w Skierniewicach z艂o偶y艂 do 艁贸dzkiego Urz臋du Wojew贸dzkiego w 艁odzi wniosek pn. 鈥濻TREFA KIBICA鈥 ubiegaj膮c si臋 w ten spos贸b o dofinansowanie w wysoko艣ci 50 tys. z艂 w ramach og艂oszonego konkursu pn. 鈥濨ezpiecznie kibicuj臋鈥, organizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewn臋trznych i Administracji dla jednostek samorz膮du terytorialnego. Wk艂ad w艂asny w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku, b臋dzie stanowi艂a kwota 10 tys. z艂.

鈥濵艂odzie偶 Zapobiega Po偶arom鈥

27 marca w sali sejmikowej Starostwa Powiatowego w Skierniewicach odby艂y si臋 eliminacje powiatowe Og贸lnopolskiego Turnieju Wiedzy Po偶arniczej pn. 鈥濵艂odzie偶 Zapobiega Po偶arom鈥. W eliminacjach wzi臋艂a udzia艂 prawie osiemdziesi膮tka uczni贸w ze szk贸艂 podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu skierniewickiego.
Pierwsza cz臋艣膰 turnieju to eliminacje pisemne po ich zako艅czeniu zosta艂a wy艂oniona dziewi膮tka najlepszych, kt贸rzy udzielali ustnych odpowiedzi.

Wielkanoc smakosza

W dniu 22 marca w M艂odzie偶owym Centrum Kultury w Skierniewicach odby艂a si臋 kolejna edycja konkursu na tradycyjn膮 potraw臋 wigilijn膮 鈥濿ielkanoc smakosza鈥.
W konkursie, kt贸rego wsp贸艂organizatorem by艂o Starostwo Powiatowe w Skierniewicach zaprezentowano 25 tradycyjnych potraw wielkanocnych. Wszystkie potrawy zosta艂y wspaniale wyeksponowane i przyozdobione wielkanocnymi dekoracjami, w konkursie bowiem obok walor贸w smakowych liczy艂 si臋 tak偶e spos贸b ich zaprezentowania.