OG艁OSZENIE O PRZETARGU

NewsyOG艁OSZENIE O PRZETARGU

Starosta Skierniewicki, wykonuj膮cy zadanie z zakresu administracji rz膮dowej, dzia艂aj膮c w oparciu o przepisy ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomo艣ciami
(tekst jednolity Dz.U. z 2010r. Nr 102, poz. 651 z p贸藕n. zm.)

XXVII Sesja Rady Powiatu

NewsyW dniu 29 stycznia br. w sali sejmikowej Starostwa Powiatowego w Skierniewicach odby艂a si臋 XXVII Sesja Rady Powiatu w Skierniewicach.
Wa偶nym punktem porz膮dku obrad by艂o z艂o偶enie 艣lubowania przez nauczycieli, kt贸rzy uzyskali awans zawodowy nauczyciela mianowanego.

Wyst膮pieniem Krzysztofa Jana Kali艅skiego rozpocz膮艂 si臋 w ZSP w Bolimowie cykl 鈥濻potka艅 z ciekawymi lud藕mi鈥

Newsy[center]Spotkanie z histori膮 [/center]

Na zaproszenie dyrektor szko艂y Doroty Dziekanowskiej oraz nauczycieli historii 鈥 Liliany Wi艣niewskiej i Marcina W贸jcika przyjecha艂 do ZSP w Bolimowie Krzysztof Jan Kali艅ski, burmistrz 艁owicza. Celem jego wizyty by艂a prelekcja na temat u偶ycia gaz贸w bojowych podczas I wojny 艣wiatowej. Spotkanie odby艂o si臋 w miniony wtorek, tj. 15 stycznia.

NOWA USTAWA O ODPADACH

Ochrona 艢rodowiskaWydzia艂 Rolnictwa i Ochrony 艢rodowiska Starostwa Powiatowego w Skierniewicach informuje, 偶e dnia 23 stycznia 2013 r. wesz艂a w 偶ycie nowa ustawa o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. (Dz.U. z 2013 r., poz. 21), kt贸ra zast膮pi艂a obowi膮zuj膮c膮 do tej pory ustaw臋 z dnia
27 kwietnia 2001 r. (tekst jednolity: Dz.U. z 2010 r., Nr 185, poz. 1243, z p贸藕n. zm.). Ustawa zosta艂a przygotowana i uchwalona celem wdro偶enia do polskiego prawa ostatnio wydanych akt贸w unijnych z tego zakresu, w szczeg贸lno艣ci dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/98/WE z dnia 19 listopada 2008 r. w sprawie odpad贸w oraz uchylaj膮ca niekt贸re dyrektywy.

150 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

NewsyW tym roku przypada 150 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Obchody rocznicowe obj臋艂y wiele miejscowo艣ci w ca艂ej Polsce w tym tak偶e Skierniewice.
Zasadnicza cz臋艣膰 tych obchod贸w zosta艂a zorganizowana w dniu 23 stycznia br.

ZAWIADOMIENIE

NewsySkierniewice, 18 stycznia 2013 roku

ZAWIADOMIENIE

Uprzejmie informuj臋

偶e XXVII sesj臋 Rady Powiatu w Skierniewicach
zwo艂a艂am
na wtorek 29 stycznia 2013 roku o godzinie 14.30
w sali sejmikowej nr 123 Starostwa Powiatowego
w Skierniewicach
ul. Konstytucji 3 Maja nr 6.

Porz膮dek obrad stanowi za艂膮cznik do niniejszego zawiadomienia.

Przewodnicz膮ca Rady
Danuta Kwieci艅ska

Porz膮dek obrad stanowi za艂膮cznik do niniejszego zawiadomienia.

Ochrona 艢rodowiska
[Rozmiar: 90658 bajt贸w]

Muzeum Geologiczne Pa艅stwowego Instytutu Geologicznego 鈥 Pa艅stwowego Instytutu Badawczego w Warszawie organizuje og贸lnopolski konkurs geologiczno 鈥 艣rodowiskowy 鈥濶asza Ziemia 鈥 艣rodowisko przyrodnicze wczoraj, dzi艣 i jutro鈥. W tym roku konkurs odb臋dzie si臋 ju偶 po raz 14 i nosi has艂o 鈥滵rapie偶ne oblicza Ziemi鈥.
Konkurs sk艂ada si臋 z cz臋艣ci plastycznej przeznaczonej dla uczni贸w klas IV 鈥 VI szk贸艂 podstawowych oraz cz臋艣ci teoretycznej - dla uczni贸w szk贸艂 ponadpodstawowych. Oddzia艂 艢wi臋tokrzyski PIG-PIB w Kielcach przeprowadza konkurs dla wojew贸dztw: 艂贸dzkiego i 艣wi臋tokrzyskiego. W cz臋艣ci plastycznej konkursu ju偶 po raz si贸dmy bior膮 udzia艂 dzieci ze szk贸艂 na Litwie.

Plan operacyjny zimowego utrzymania dr贸g w sezonie 2012/2013