Plan operacyjny zimowego utrzymania dr贸g w sezonie 2012/2013

NOWA JAKO艢膯 W GEODEZJI POWIATOWEJ

GeodezjaMaj膮c na uwadze jak najlepsze zaspokajanie potrzeb wsp贸lnoty samorz膮dowej Powiatu Skierniewickiego i podnoszenie jako艣ci wykonywanych zada艅 z zakresu geodezji, kartografii i katastru, Starostwo Powiatowe w Skierniewicach udost臋pnia nowe narz臋dzie internetowe do wykorzystania przez wszystkich zainteresowanych. Jest to GEOPORTAL POWIATOWY, kt贸ry ma s艂u偶y膰 zar贸wno mieszka艅com (tryb publiczny), jak r贸wnie偶 geodetom i gminom (tryb niepubliczny). W wersji og贸lnodost臋pnej na tle ortofotomapy prezentowane s膮 granice administracyjne, dzia艂ki, u偶ytki, budynki, adresy. Tryb niepubliczny umo偶liwia geodetom internetowe zg艂aszanie rob贸t geodezyjnych bez konieczno艣ci zjawiania si臋 w o艣rodku dokumentacji, przegl膮danie opisowej bazy danych. Gminy uzyskuj膮 dost臋p do aktualnej cz臋艣ci graficznej i opisowej ewidencji grunt贸w i budynk贸w. Dost臋p do trybu niepublicznego jest mo偶liwy po podpisaniu stosownej umowy, otrzymaniu loginu i has艂a.
Adres: http://powiat-skierniewice.geoportal2.pl lub bezpo艣rednio ze strony internetowej starostwa tj. http://www.powiat-skieniewice.pl 鈥 logo o nazwie 鈥濭EOPORTAL POWIATOWY鈥.

Orkiestra zagra艂a tak偶e w Powiecie

NewsyWielka Orkiestra 艢wi膮tecznej Pomocy zagra艂a po raz 21 w dniu 13 stycznia br.
W ca艂ym kraju odby艂y si臋 koncerty, loterie, licytacje, tysi膮ce wolontariuszy zbiera艂o pieni膮dze do puszek.
Orkiestrowego akcentu nie zabrak艂o tak偶e w Powiecie Skierniewickim, kt贸rego przedstawiciele aktywnie w艂膮czyli si臋 w orkiestrowe granie.

NewsyBud偶et! ale偶 to bardzo proste 鈥 Obja艣niamy bud偶et Powiatu Skierniewickiego na 2013 r.
Bud偶et Powiatu Skierniewickiego na 2013 rok przewiduje dochody w wysoko艣ci 17.112.211 z艂.
W strukturze dochod贸w og贸艂em, dochody maj膮tkowe stanowi膮 0,15 % a dochody bie偶膮ce 99,85 %. Dochody maj膮tkowe to dotacja na zadania z zakresu administracji rz膮dowej - 4.000 z艂 oraz wp艂ywy ze sprzeda偶y sk艂adnik贸w maj膮tkowych (r臋bak, ci膮gnik, samoch贸d osobowy) 鈥 23.000 z艂.
W艣r贸d dochod贸w bie偶膮cych wyodr臋bnia si臋: