Informacja o sesji Rady Powiatu Skierniewickiego

Spotkanie Świąteczno-Noworoczne rodzin zastępczych z terenu powiatu skierniewickiego

Spotkanie Świąteczno-Noworoczne
rodzin zastępczych z terenu powiatu skierniewickiego

W dniu 19.12.2018 roku w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach odbyło się coroczne spotkanie Świąteczno-Noworoczne rodzin zastępczych z terenu powiatu skierniewickiego, zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach.
Spotkania rodzin zastępczych z pracownikami PCPR oraz władzami Powiatu są już tradycją. Są okazją do wymiany doświadczeń, zacieśniania więzi i wzajemnego wsparcia w tej trudnej, ale jakże potrzebnej pracy. Tradycyjne dzielenie się opłatkiem i wspólne biesiadowanie przy dźwiękach kolęd sprzyja integracji rodzin zastępczych.
Starosta Skierniewicki Mirosław Belina podziękował zebranym za okazywane serce, włożoną pracę w zabezpieczenie podstawowych potrzeb dzieci i przekazywanie prawidłowych wzorców wychowywanym w rodzinach zastępczych dzieciom. Starosta składając wszystkim życzenia Świąteczno-Noworoczne życzył rodzicom zastępczym dużo wytrwałości i cierpliwości w wychowywaniu dzieci, które nie mają możliwości dorastania w naturalnych rodzinach, a dzieciom beztroskiego i szczęśliwego nowego roku pełnego miłości i troskliwości opiekunów.
Gościem specjalnym tegorocznego spotkania był Pan Stefan Sobczak – pasjonat, entomolog, który pokazał dzieciom i rodzicom zastępczym swoje zbiory motyli i opowiedział o motylach nocnych w Bolimowskim Parku Krajobrazowym. Wszyscy mogli pod mikroskopem obejrzeć budowę owadów.

ZAPRASZAMY GO GALERII

Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie życzą wszystkim rodzinom zastępczym dużo szczęścia, miłości i radości w Nowym 2019 roku

Informacja o III sesji Rady Powiatu Skierniewickiego

Życzenia świąteczne

Warsztaty z Mikołajem

W dniu 13 grudnia 2018 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego
w Skierniewicach Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna zorganizowała po raz kolejny „Warsztaty z Mikołajem”. Przybyło ok. 80 dzieci będących pod opieką poradni. Spotkanie otworzył Starosta Skierniewicki – Mirosław Belina wraz dyrektorem poradni Panią - Barbarą Gogol.
Podczas dwugodzinnych warsztatów w grupach dzieci wykonywały różnymi technikami piękne dekoracje i ozdoby świąteczne pod kierunkiem pracowników poradni, nauczycieli ze szkół i placówek współpracujących z poradnią (należą do nich: Szkoła Podstawowa w Strzybodze, Szkoła Podstawowa
w Sierakowicach Prawych, Szkoła Podstawowa w Lniśnie, ZSO w Godzianowie, Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach, Szkoła Podstawowa w Michowicach. Wykonane prace ozdobiły żywą, pachnącą choinkę.
Dużą atrakcją dla dzieci było przybycie Mikołaja, który obdarował
ich upominkami. Był słodki poczęstunek, dzielenie się opłatkiem oraz wspólne kolędowanie przy akompaniamencie gitary pod kierunkiem Pani Alicji Kaczmarek - nauczyciela ze Szkoły Podstawowej w Sierakowicach Prawych.
Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, przebiegały w radosnej atmosferze. Na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników…
Poradnia dziękuje w imieniu dzieci wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do organizacji „Warsztatów z Mikołajem”.

ZAPRASZAMY GO GALERII

Europa inwestująca w obszary wiejskie