艢ladami uczni贸w

艢ladami uczni贸w klasy 7c ZSSO im. Jana Paw艂a II w Skierniewicach Starostwo Powiatowe 4 grudnia br. odwiedzili uczniowie Vc Szko艂y Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Ko艣ciuszki wraz z wychowawc膮 Pani膮 Katarzyn膮 Stopi艅sk膮- Zaj膮c. Uczniowie zapoznali si臋 z histori膮 Domu Sejmikowego, obejrzeli gabinet Starosty Skierniewickiego, sal臋 sejmikow膮 z herbami oraz pami膮tkowe zdj臋cia. Histori臋 opowiedzia艂 i po Starostwie oprowadza艂 uczni贸w Wicestarosta Skierniewicki - Tadeusz Grotkowski. Na zako艅czenie uczniowie otrzymali od Wicestarosty Skierniewickiego pami膮tkowe gad偶ety.

Z wizyt膮 u Wicestarosty Skierniewickiego 鈥 Tadeusza Grotkowskiego

czyli lokalna lekcja historii z okazji 100 - lecia
odzyskania przez Polsk臋 niepodleg艂o艣ci

Uczniowie klasy 7c ZSSO im. Jana Paw艂a II w Skierniewicach wraz z Wychowawc膮 pani膮 Marzann膮 艢miechur膮 spotkali si臋 z Wicestarost膮 Skierniewickim 鈥 Tadeuszem Grotkowskim w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach. Uczniowie wys艂uchali historii na temat oddania w 1926 roku Domu Sejmikowego spo艂ecze艅stwu, obejrzeli sal臋 sejmikow膮 z herbami, owalny gabinet Starosty Skierniewickiego, w kt贸rym po dzi艣 dzie艅 zachowa艂y si臋 oryginalne meble, wys艂uchali opowie艣ci o znanych osobach, kt贸re odwiedzi艂y nasz urz膮d, jak r贸wnie偶 legendy o 鈥瀟a艅cz膮cych szkieletach鈥. Mi艂ym akcentem na zako艅czenie wizyty by艂o wr臋czenie przez Uczni贸w Wicestaro艣cie podzi臋kowania za zaproszenie. Uczniowie za艣 otrzymali od Wicestarosty upami臋tniaj膮ce wizyt臋 gad偶ety promuj膮ce Powiat Skierniewicki.

SESJA RADY POWIATU SKIERNIEWICKIEGO

Radni

Powiatowe obchody 鈥濪nia Pracownika Socjalnego鈥 2018

W dniu 22 listopada 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach odby艂y si臋 Powiatowe obchody 鈥濪nia Pracownika Socjalnego鈥.
Uroczyste obchody dnia pracownika socjalnego w Powiecie Skierniewickim s膮 ju偶 tradycj膮 wynikaj膮c膮 z dostrze偶enia i docenienia ogromu pracy, wykonywanej przez pracownik贸w socjalnych, pracownik贸w szeroko rozumianej pomocy spo艂ecznej oraz pracownik贸w wspierania rodziny i systemu pieczy zast臋pczej pracuj膮cych w instytucjach pomocowych na terenie powiatu na rzecz mieszka艅c贸w Powiatu.
Zaproszenie Starosty Skierniewickiego przyj臋li kierownicy i pracownicy Gminnych O艣rodk贸w Pomocy Spo艂ecznej, Dyrektor i pracownicy Centrum do Obs艂ugi Administracyjnej Plac贸wek Opieku艅czo-Wychowawczych, Kierownik i pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach oraz przedstawiciele organizacji pozarz膮dowych dzia艂aj膮cych w sferze pomocy spo艂ecznej na rzecz mieszka艅c贸w Powiatu Skierniewickiego. W spotkaniu uczestniczy艂 r贸wnie偶 W贸jt Gminy Bolim贸w- Stanis艂aw Linart, Dyrektor Biura Poselskiego reprezentuj膮ca Pos艂ank臋 na Sejm RP Pani膮 Dorot臋 Rutkowsk膮 Pani - Adrianna 艢wiatlak oraz kierownicy wydzia艂贸w i jednostek o艣wiatowych Powiatu Skierniewickiego.

W tym szczeg贸lnym dla pracownik贸w s艂u偶b spo艂ecznych dniu, Starosta Skierniewicki- Miros艂aw Belina z艂o偶y艂 pracownikom socjalnym podzi臋kowania za s艂u偶b臋 spo艂ecze艅stwu lokalnemu popart膮 profesjonaln膮 wiedz膮, umiej臋tno艣ciami i do艣wiadczeniem niesion膮 tym, kt贸rzy potrzebuj膮 wsparcia w radzeniu sobie z problemami 偶ycia codziennego. 呕yczy艂 Wszystkim, aby s艂u偶ba drugiemu cz艂owiekowi, zaanga偶owanie w wype艂nianie obowi膮zk贸w i profesjonalne podej艣cie do wykonywanego zawodu, by艂y 藕r贸d艂em satysfakcji. Z艂o偶y艂 r贸wnie偶 pracownikom socjalnym 偶yczenia zdrowia, pogody ducha, spe艂nienia marze艅 i wszelkiej pomy艣lno艣ci w 偶yciu osobistym.
Dla wszystkich zaproszonych go艣ci uczennice Zespo艂u Szk贸艂 w G艂uchowie pod kierunkiem Pani Dyrektor - Katarzyny Jochym przygotowa艂y pocz臋stunek.
Spotkanie u艣wietni艂 koncert artystyczny w wykonaniu Dariusza Machowskiego.

Plan operacyjny ZIMOWEGO UTRZYMANIA DR脫G POWIATOWYCH w POWIECIE SKIERNIEWICKIM

I SESJA RADY POWIATU SKIERNIEWICKIEGO