Informacja o XLVI sesji Rady Powiatu Skierniewickiego

Dzień Edukacji Narodowej w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach

15 października br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Skierniewicach odbyła się uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej. Dzień ten ustanowiony został w 1972 roku- data 14 października upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku.
Z tej okazji do starostwa zostali zaproszeni dyrektorzy nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy ze szkół z terenu Powiatu Skierniewickiego oraz szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Skierniewicki.
Organizatorem imprezy był Starosta Skierniewicki- Mirosław Belina, który jako gospodarz skierował do zebranych słowa uznania i szacunku za niezwykle trudną i odpowiedzialną pracę pedagogiczną. Podziękował nauczycielom i dyrektorom za wspólne inicjatywy, zaangażowanie w realizację powierzonych zadań oraz poświęcenie z jakim wykonują powierzoną pracę.
Dzień Edukacji Narodowej to stosowny czas, by okazać wdzięczność osobom zaangażowanym w proces wychowawczy, podziękować za otwieranie przed młodzieżą nowych horyzontów wiedzy, budzenie zapału i energii do podejmowania twórczych przedsięwzięć.
Były nagrody Starosty Skierniewickiego oraz nagrody Dyrektorów Szkół. Nagrody z rąk Starosty otrzymali: Elżbieta Gródecka – Dyrektor Zespołu Szkół Ponagimnazjalnych w Bolimowie, Barbara Gogol- Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Skierniewicach, Katarzyna Jochym- Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie. Pośród nagrodzonych znaleźli się nie tylko nauczyciele i wychowawcy, ale także pracownicy obsługi, którzy również pracują na wizerunek danej placówki.
Imprezę uświetnił występ akordeonisty,wybitnego muzyka młodej generacji - Patryka Sztabińskiego.
Nagrody, dyplomy występ artystyczny oraz poczęstunek były z pewnością miłym akcentem podkreślającym znaczenie Święta Edukacji.

IV Powiatowy konkurs orki pod patronatem honorowym Starosty-Skierniewickiego

Podsumowanie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko Programu Ochrony Środowiska dla Powiatu Skierniewickiego na lata 2018-2021 wraz z uzasadnieniem zawierającym informację o udziale spo

Budzet Obywatelski

Uchwała NR XLIV/209/18 Rady Powiatu Skierniewickiego z dnia 12 września 2018 r. w sprawie uchwalenia "Programu Ochrony Środowiska dla Powiatu Skierniewickiego na lata 208-2021