KONFERENCJA W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W BOLIMOWIE

W dniu 23 lutego 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie odbyła się konferencja pt „Zagrożenia XXI wieku”. Celem konferencji było upowszechnianie pozytywnego wizerunku służb mundurowych wśród uczniów oraz społeczności lokalnej.
Zaproszeni goście, nauczyciele oraz uczniowie wysłuchali cyklu wykładów na temat zagrożeń XXI wieku, które prowadzili przedstawiciele służb mundurowych.
Podczas konferencji można było obejrzeć sprzęt wojskowy, strażacki oraz policyjny.

ZAPRASZAMY GO GALERII

Powiatowa Liga Tenisa Stołowego Gimnazjum !!!

22 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej w Makowie odbył się finał Powiatowej Ligi Tenisa Stołowego
Gimnazjum. W finale turnieju udział wzięli uczniowie z pięciu szkół podstawowych z terenu Powiatu Skierniewickiego. Puchary, dyplomy i medale wręczył Starosta Skierniewicki - Mirosław Belina. Wyniki kształtowały się następująco: I miejsce - Gimnazjum w Strzybodze, II miejsce - Gimnazjum w Głuchowie, III miejsce - Gimnazjum w Winnej Górze , IV miejsce - Gimnazjum w Makowie, V miejsce - Gimnazjum w Żelaznej.

Aktywny Samorząd 2017

„AKTYWNY SAMORZĄD” 2017 r.

Informujemy, że Powiat Skierniewicki będzie realizował pilotażowy program „Aktywny samorząd”. Jednostką organizacyjną samorządu powiatowego wskazaną do realizacji programu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach. Pilotażowy program „Aktywny samorząd” jest finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Osoby niepełnosprawne zainteresowane uczestnictwem w programie, prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość w oczekiwaniu na wyznaczenie terminu przyjmowania wniosków przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach.
Więcej informacji w załączniku oraz na stronie www.pfron.org.pl/

ZSP Głuchów

Klasa wojskowa

Spotkanie u Starosty Skierniewickiego !!!

Dnia 20 stycznia br., Starosta Skierniewicki - Mirosław Belina wraz z Wicestarostą Skierniewickim - Tadeuszem Grotkowskim wręczyli podziękowania sponsorom balu charytatywnego zorganizowanego 11 lutego 2017 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Skierniewicach. Sponsorzy: Lucyna Wiewiórka, Elżbieta i Ryszard Sadkowscy, Anna Krupa Mendy, Iwona Blus i Bożena Gałka zostali uhonorowani medalem za działalność charytatywną - wybitym z okazji 150 lecia Powiatu Skierniewickiego. Na uroczystym spotkaniu obecna była Skarbnik Powiatu - Ewa Ulanowska oraz Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej - Barbara Gogol.

ZAPRASZAMY GO GALERII

Mistrzostwa Strażaków OSP rozstrzygnięte !!!

Dnia 19 lutego br. w Gminnej Hali Sportowej w Godzianowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Skierniewickiego Strażaków OSP w halowej piłce nożnej. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn reprezentujących OSP z terenu Powiatu Skierniewickiego: Godzianów, Drzewce, Słupia, Nowy Dwór, Miedniewice i Wysokienice. W finale najlepsi okazali się strażacy z OSP Słupia. Drugie miejsce zdobyła drużyna OSP Drzewce, zaś ostatnie miejsce na podium wywalczyli ex aequo strażacy z OSP Nowy Dwór i OSP Godzianów.

Najlepszym strzelcem Mistrzostw został Mariusz Bursztynowicz – OSP Miedniewice, najlepszym zawodnikiem został wybrany Artur Pięcek – OSP Słupia, natomiast najlepszym bramkarzem okazał sie Ernest Kotlarek – OSP Drzewce.

Puchary wręczał Przewodniczący Zarządu Powiatowego OSP na terenie Powiatu Skierniewickiego, Starosta Skierniewicki - Mirosław Belina.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i udział w turnieju, kibicom za wspaniały doping, a piłkarzom za poświęcenie i wspaniałą grę !